Avalon » Serie komiksowe » X-23 » X-23 #4

X-23 #4

X-23 #4

"Innocence Lost" - part 4

Postacie
  • * X-23
  • * dr Zander Rice, Martin Rachel i Henry Sutter, dr Sarah Kinney, Kevin
    * Debbie i Megan
    * porywacz
    * pracownicy i strażnicy ośrodka badawczego
Zapowiedź

X-23 ma już na swoim koncie setki zabójstw, ale jak zachowa się, kiedy jedyny człowiek, który dotąd nie traktował jej jak narzędzie zbrodni, zechce wykorzystać ją do wyrównania osobistych porachunków? OdpowiedĽ na to pytanie jest początkiem końca.

Cytat

X-23: "My troop is raising money for a camping trip. Would you like to buy some cookies?"

Streszczenie

Sarah siedząc przy biurku w swym gabinecie opłakuje śmierć swojej córki. Podczas misji X-23 nie stawiła się w wyznaczonym miejscu o wyznaczonym czasie. Już po powrocie Rice relacjonował jej śmierć. Sarah jednak mu nie uwierzyła. Nagle w całym kompleksie rozlega się wycie syreny alarmowej. Ktoś przebił się przez zabezpieczenia budynku. Sarah wbiega do przeszklonego pomieszczenia, z którego rozciąga się widok na główny hol kompleksu. Znajdujący się wewnątrz Martin i Zander zastanawiają się, komu udało się dostać się do środka. Uzbrojeni po zęby strażnicy z napięciem oczekują na otwarcie się wrót hangaru. Gdy to następuje, zdumionym oczom ukazuje się X-23. Najbardziej zaskoczony, a jednocześnie przerażony jest Zander, który zostawił X-23 podczas misji na łasce nieprzyjaciela. Martin każe Sarah zbadać córkę.


W celi Sarah wypytuje X-23 o szczegóły misji, co się tak naprawdę wydarzyło i jak udało jej się przeżyć. Ta w milczeniu przygląda się matce. Przed oczami przewijają jej się obrazy, na których rozprawia się z ubrojonym po zęby oddziałem. Rozprawia się bardzo krwawo i wyjątkowo brutalnie, nie dając przeciwnikowi najmniejszych szans.


Wieczorem w swym pokoju skulona na podłodze Sarah płacze nad tym, co spotkało jej córkę. Nagle dzwoni telefon. Sarah jest zaskoczona słysząc w słuchawce głos swojej siostry, której przecież zabroniła kontaktować z nią. Wzburzenie jednak szybko w niej opada poznawszy powód, dla którego siostra postanowiła złamać jej zakaz. Megan, córka jej siostry, została porwana.


Sarah i Kevin odwiedzają X-23 w jej celi, by powierzyć jej niezwykle dyskretne zadanie.


Rachel składa wizytę Martinowi w jego gabinecie. Przyszła tu by zwierzyć się ze swego sekretu. Nie dane jest jej jednak tego uczynić, gdyż pojawia się Zander i prosi Martina ze sobą w pewnej niecierpiącej zwłoki sprawie. Rachel zostaje sama w gabinecie ze swoim problemem. Przed wyjściem Zander mierzy ją lodowatym spojrzeniem.


Zander pokazuje Martinowi pustą celę. X-23 zniknęła.


San Francisco. Sarah odwiedza dom swojej siostry. Obie padają sobie w ramiona. Sarah obiecuje znaleźć jej córkę. Po zewnętrznej ścianie budynku X-23 wspina się do pokoju Megan. Wewnątrz wyczuwa zapach dziewczynki i obcego mężczyzny.


Kevin i Sarah z bezpiecznej odległości obserwują spaxerującą po mieście X-23. Oboje mają pełną świadomośc, że Sutter będzie chciał ich zabić, jak tylko się dowie, że to oni są odpowiedzialni za zniknięcie X-23. Ta w końcu odnajduje na zatłoczonej ulicy znajomy zapach i spogląda wysoko w górę na budynek, w którym mieszka obiekt poszukiwań. Wchodzi do budynku, staje pod drzwiami mieszkania i nasłuchuje dźwięków dochodzących z wnętrza. Udaje jej się wychwycić szlochanie dziewczynki i ponownie wyczuwa woń porywacza.


Dzwonek do drzwi. Mężczyzna w średnim wieku spogląda przez wizjer na dziewczynkę, która mówi coś o sprzedaży ciasteczek i obozie harcerskim. Otwiera jej drzwi i zaprasza do środka. Z kuchennej szuflady wyciąga nóż i zmierza w kierunku przebranej X-23. Mężczyzna bierze do ręki pudełko z ciasteczkami, jednak zamiast słodyczy w środku znajduje się zdjęcie porwanej Megan. Mężczyzna wykrzykuje w kierunku dziewczyny, że już jest martwa.


Siedząc w samochodzie Sarah i Kevin nespokojnie oczekują na wyjście X-23. Nagle z okna jednego z mieszkań wypada mężczyzna i ginie upadając na zaparkowany na chodniku samochód. Jednocześnie X-23 wyprowadza z budynku Megan otuloną kocem. Sarah i Kevin pakują dziewczynki do samochodu.


Biuro Martina. Sarah i Zander kłócą się nad stojącą apatycznie X-23. Przedmiotem sporu są nadużycia i zakłamania przy wykorzystywaniu projektu do własnych celów. Martin Przerywa tą burzliwą wymianę zdań. Zander wściekły wyprowadza z pomieszczenia X-23. Martin natomiast proponuje Sarah przełożenie rozmowy natemat jej przyszłości w projekcie na dzień następny. Programy informacyjne donoszą tymczasem o samobójstwie mężczyzny łączonego ze sprawą porwania i morderstwa siedmiu dziewczynek.


Zander odwozi Martina do domu. Na miejscu Zander wyraża troskę o kondycje swego przełożonego. Chciałby go odciążyć w pracy nad projektem i prosi o podpisanie upoważniających go do przejęcia pełni odpowiedzialności za badania. Martin podpisuje dokument po czym żegna się ze swym pracownikiem i odchodzi w kierunku swej posiadłości. W niewielkie odległości Martin zatrzymuje samochód. Otwiera bagażnik, w którym siedzi X-23. Podaje jej zegarek ustawiony na dwadzieści dwie miniuty i zdjęcia obiektów, które ma zlikwidować. Na zdjęciu tym widnieją Martin, Rachel i ich synek Henry.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.