Avalon » Serie komiksowe » Rogue vol. 3 » Rogue vol. 3 #9

Rogue vol. 3 #9

Rogue vol. 3 #9

"Forget Me Not" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Rogue i Sunfire poszukują zbrodniarza, który okrył hańbą nazwisko Yoshida i próbował zabić Annę. Podczas gdy ta dwójka przeczesuje Tokyo, Silver Samurai przygotowuje się do przejęcia kontroli nad Yakuzą.

Cytat

Sunfire: "The men we seek will be to busy trying to kill you to notice your hideous costume."
Rogue: "The word is uniform, Sunfire. Costume is something you wear for Halloween... usualy with a mask. Be sure to say 'trick or treat' once we get there."

Streszczenie

Rogue i Sunfire zbliżają się do miejsca, gdzie spodziewają się znaleźć Silver Samuraia. Ona wykorzystuje okazję, żeby pośmiać się z jego kostiumu, który nadawałby się na Halloween, jednak Shiro jest jak zwykle śmiertelnie poważny. Wciąż jest przekonany, że jego kuzynowi grozi jakieś niebezpieczeństwo i nie chce przyjąć do wiadomości, że to on stoi za atakiem Deathstrike na Rogue. Nawet kiedy Rogue mówi, że wyczytała to w myślach pilota samolotu, on uparcie twierdzi, że Kenuichio zmienił się na lepsze i porzucił drogę zbrodni. Gdy tak krążą uliczkami Tokio, Rogue przypomina sobie podobną noc sprzed lat, kiedy tropiła Samuraja razem z Loganem [Uncanny X-Men #173 - Gil].


Wkrótce docierają do salonu pachinko, w którym grupa podrzędnych gangsterów przygotowuje się do podpalenia lokalu, zanim nowy szef Yakuzy zechce im go odebrać. Nagle, drzwi zostają wywarzone, uderzeniem ognia i do środka wkracza Sunfire, a za nim Rogue. Bandyci myślą, że przysłał ich Samurai i zaczynają strzelać, ale Shiro roztapia pociski w locie, niszczy ich broń i zaczyna dopytywać się, gdzie jest jego kuzyn. Rogue z chęcią dotknęłaby któregoś z nich tylko po to, żeby rozumieć, o czym mówią, ale powstrzymuje się z uwagi na Shiro. Dopiero, kiedy Sunfire dochodzi do wniosku, że rozmowa na nic się zda, przechodzą do czynów. Nie potrzebują nawet używać swoich zdolności, by się z nimi rozprawić, da czasu, aż jeden z bandytów wyciąga ukryty pistolet i mierzy w plecy Yoshida. Rogue trafia go butelką w ostatniej chwili, a pocisk uszkadza tylko maskę Shiro. Po raz pierwszy chyba Sunfire uśmiecha się, gdy dziękuje jej za pomoc.


Jednak nawet po solidnym laniu, gangsterzy nie są chętni do współpracy. Shiro przesłuchuje jednego z nich, by dowiedzieć się, kto wrobił jego kuzyna i nie chce wierzyć, kiedy słyszy, że to Harada stoi za wszystkim. Rogue używa na nim swoich zdolności, by potwierdzić, że Kenuichio zabił zeszłej nocy wszystkich ważniejszych Oyabunów i szykuje się do przejęcia całkowitej kontroli nad Yakuzą. Dowiaduje się też, że zwołał tego wieczoru zebranie w teatrze Mikado, na którym ma zamiar zadebiutować jako Silver Shogun.


W tym samym czasie, w swojej kryjówce w dystrykcie Sagach, Kenuichio przygotowuje się duchowo do objęcia nowej funkcji. Medytację przerywa mu Złodziejka Wspomnień, podając hełm. Gdy Harada dziękuje jej za udzieloną pomoc, trenująca obok Lady Deathstrike wpada we wściekłość i atakuje kobietę, przypominając o obietnicy, jaką jej złożyła. Złodziejka wyjaśnia, że nie z jej winy Sunfire i Rogue dogadali się, a Mystique w ogóle nie chwyciła przynęty. Przypomina też Yuriko, że to ona pozwoliła Rogue się wymknąć, za co otrzymuje cios w twarz. Silver Samurai powstrzymuje ją jednak przed zabiciem Złodziejki, doradzając cierpliwość. Sam przekonał się, że jej plan przynosi efekty, więc jest pewien, że również Lady wkrótce to odczuje i odzyska to, co skradziono jej ojcu. Teraz, Harada udaje się na spotkanie, które zwołał, ale wcześniej chciałby poznać prawdziwe imię tej, której zawdzięcza to wszystko. Złodziejka twierdzi, że zazwyczaj nie pozwala nikomu pamiętać o swoim istnieniu, ale jemu wyjątkowo pozwoli zachować wspomnienie o Blindspot.


Wieczorem, w wyznaczonym miejscu zaczynają zbierać się najważniejsi gangsterzy w mieście, podczas gdy w kanałach pod ulicami, Rogue i Sunfire szukają wejścia do teatru. Shiro sugeruje, że od tego miejsca może sam sobie poradzić, ale Rogue zauważa, że to tylko pretekst, by ni dopuścić jej zbyt blisko. On domyśla się, że wie o tym ze wspomnień, które skradła mu, gdy go dotknęła i ostrzega, że w innych okolicznościach zabiłby ją za coś takiego, bo odkryła jego wstyd, który skrywał przez całe życie. Na to, Rogue odpowiada, że oprócz tego, zobaczyła w nim wielką i bezinteresowną dobroć, która wymazała wszystkie winy z przeszłości. W zamian słyszy, że to samo mógłby powiedzieć o niej.


Na górze rozpoczyna się ceremonia. Aktor kabuki, który zapowiada wejście Samuraja, wywołuje niepokój wśród zgromadzonych, a gdy pojawia się Harada, wita go kilkadziesiąt luf pistoletów. Nie zwracając uwagi na poruszenie, Kenuichio rozpoczyna swoje przemówienie, w którym nawołuje do zjednoczenia Yakuzy pod władzą jednego Oyabuna, tak jak niegdyś skłócone prefektury zjednoczyły się przed Shogunem. Ponieważ jedynym pozostającym przy życiu Oyabunem jest on sam, ogłasza siebie przywódcą, przyjmując tytuł Silver Shogun. Zaraz jednak wśród zgromadzonych pojawiają się wątpliwości. Ktoś zarzuca mu, że przez ostatnie lata działał na szkodę Yakuzy, lecz on wyjaśnia, że robił to, by uśpić czujność swego kuzyna i ostatecznie go zniszczyć. W tym momencie pada strzał, ale samurai szybkim ruchem miecza przecina pocisk w locie. Po tej demonstracji, wzywa wszystkich, by przysięgli wierność jemu i odrodzonemu klanowi Yashida.


Gdy zaczynają się wiwaty na jego cześć, spod sceny wybucha ogień, a po chwili pojawia się Sunfire. Shiro przyznaje, że dał się oszukać, ale teraz zamierza rozwiązać problem rodzinny raz na zawsze. Rogue przez dłuższy czas może jedynie przyglądać się ich pojedynkowi, ale gdy Samurai upuszcza swój miecz, rusza, by go podnieść. Harada chwyta ją za rękę, by odebrać broń, a wtedy ona dotyka jego skóry. Kontakt był zbyt krótki, by pozbawić go przytomności, więc odpycha Rogue i ucieka do piwnicy, a stamtąd do kanałów. Shiro pomaga jej wstać i natychmiast chce ruszać w pościg, ale Rogue zatrzymuje go. Dzięki temu krótkiemu kontaktowi, zobaczyła we wspomnieniach Kenuichio jego kryjówkę, a także obraz kobiety, która wydaje jej się znajoma.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Rogue vol. 3 #9 Rogue vol. 3 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.