Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #11

New X-Men vol. 2 #11

New X-Men vol. 2 #11

"Too Much Information" - part 2

Postacie
Zapowiedź

David Alleyne, znany jako Prodigy, poznaje wreszcie pełnię swoich możliwości. Ale czy cena tego odkrycia nie będzie zbyt wysoka dla niego i reszty ekipy?

Cytat

Bishop: "There's no way you're getting into the White House"
Wither: "We can certainly cut your little fascist squad down to size, Bishop"

Streszczenie

Po latach Dani Moonstar przybywa do Waszyngtonu na spotkanie z Prezydentem. Ten mówi jej, iż wciąż może nazywać go David, jak wtedy gdy był jej uczniem. Pyta czemu nie szuka wraz z pozostałymi X-Men Hellions, a gdy Dani podnosi iż jest to zadanie XSE, David oznajmia iż XSE utrzymuje pokój, zaś on pragnie aby terrorystów schwytał Cyclops i grupa którą poprowadził na satelitę. Sadza Dani na krześle, prosząc Sage aby wyszła z pomieszczenia. Mówi jak wiele osiągnął przez te lata, eliminując głód, bezrobocie i wojny, gdy większość krajów dołączyła do USA. Poza jednym który pozostał wrogi. Teraz David zamierza zniszczyć Chiny nuklearnym uderzaniem. Dani przerażona, mówi iż Chiny odpowiedzą podobnie, lecz David zadbał o to. Rakiety lecące w ich stronę teleportuje Jeffrey. Dani usiłuje na nim użyć swej mocy, lecz okazuje się że gabinet jest psi-odporny. Z krzesła na którym siedzi wysuwają się klamry, zaś David mówi iż nie powinna wiedząc o jego planie uprzedzać X-Men. Kontaktuje się z Cyclopsem, Icemanem I Loganem, którzy informują go z satelity iż Hellions nie ma tutaj. David stwierdza, iż zdaje sobie z tego sprawę i wysadza sputnik w powietrze. Mówi do Dani, iż za zdradę zapłaci tak samo. Krzesło na którym siedzi nasączone jest toksyną, która zabije ją w ciągu kilku sekund. Widzi to pierwsza dama, Surge, która fazuje z miejsca zdarzenia impulsem elektrycznym. David poleca Sage ją zatrzymać.


W San Francisco Jay śpiewa piosenkę o śmierci swej dziewczyny, a jego publiczność nie może uwierzyć iż nie tak dawno ludzie nienawidzili mutantów. Nagle ze sceny Jaya porywa impuls Nori. Wkrótce docierają do Colorado, gdzie Sofia przejęła firmę swego ojca i odnajdują Laurie. Dawni New Mutants nie mogą uwierzyć, iż David zabił Dani, lecz wspominają iż 8 lat wcześniej rozlał już krew Josha. Złoszczą się iż David dokonuje wyborów, których nie usprawiedliwia nawet fakt, iż jest najmądrzejszym człowiekiem świata. Laurie informuje, iż wbrew temu co twierdzi Prezydent, to nie Hellions zabili X-Men, bowiem pozostawała w kontakcie z Kevinem. Wkrótce Hellions powracają do swej bazy, wiedząc iż teraz, gdy zostali obwinieni o śmierć X-Men, XSE przetrząśnie cały świat aby ich odszukać. Czekają tam na nich już New Mutants, mówiąc iż Alleyne jest poza kontrolą i trzeba go powstrzymać. Keller oznajmia, iż właśnie dlatego są bojownikami o wolność, na co Jay przypomina iż byli już poszukiwani nim David objął urzą. Keller oznajmia, iż od dnia w którym stracono Soorayę, są oni bojownikami o wolność, nie zamierza jednak pomagać New Mutants, bowiem obwinia Sofię o rozpad ich małżeństwa. Ta wścieka się, mówiąc iż powinien przestać być dziecinny, bowiem rozeszła się z nim gdy stał się kryminalistą. Powstrzymanie Davida jest ważniejsze, gdyż to oni są w pewnym sensie odpowiedzialni za to kim się stał.


W Waszyngtonie Hellions ruszają do ataku. Tag używa swej mocy wypędzając z Białego Domu agentów Secret Service, lecz zostaje powalony. Gdy reszta grupy zamierza rusyzć do ataku, pojawia się Magma atakując Santo, a za nią przybywa Bishop wraz z XSE oznajmiając iż Hellions są aresztowani. Wither używa swej mocy na Alison zabijając ją, a Keller osłania ich telekinezą przed atakiem. Tymczasem New Mutants dostają się do środka budynku, gdzie widzą ciało Taga. Jaya dopada Sage, lecz Laurie usypia ją feromonami. Surge wyłącza prąd w budynku, a Laurie wkracza do gabinetu owalnego. Niestety jej moc nie działa na Davida, który przewidział to spotkanie. Wciska guzik w biurku i Sofia zostaje trafiona, po czym wypada na zewnątrz. Widząc to Julian traci koncentrację i zostaje postrzelony przez Bishopa. Storm zaczyna eliminować Mercury, mówiąc iż Hellions są skończeni, lecz ranny Keller trzymając umierającą żonę oznajmia iż oni to zakończą. NAstępuje telekinetyczny wybuch. W gabinecie Surge niszczy karabin, a David powala Laurie mówiąc iż udpornił się na jej moce. Skręca kark Kevina, gdy ten go dotyka, okazuje się iż przeszedł wcześniej przez pole, które pozbawiło go mocy. David staje na wprost Surge, mówiąc iż nie jest mu w stanie nic zrobić, ta zaś przeładowuje swe kondensatory. Budynek wybucha.


Prodigy wciąż znajduje się w gabinecie White Queen. Okazuje się że wzmocniła moc Mirage, gdyż obie chciały mu pokazać czemu jego umysł obawia się usunięcia bloku, nim podejmie ostateczną decyzję. Przerażony David mówi iż miały rację, a on nie jest gotowy. Dani wychodząc mówi do Emmy, aby nie przyzwyczajała się do ich współpracy. Idzie z Davidem korytarzem, który przeprasza ją za to iż zabił ją w swej wizji. Dani mówi, aby więcej do tego nie wracali jak i do innych spraw. W swym pokoju David opowiada Joshowi, o tym co przeżył, gdy Kevin prosi go na korytarz. Poleca mu natychmiast zerwać z Laurie, inaczej wszyscy dowiedzą się o romansie który łączył go z Rahne.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #11 New X-Men vol. 2 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.