Avalon » Serie komiksowe » Excalibur vol. 3 » Excalibur vol. 3 #11

Excalibur vol. 3 #11

Excalibur vol. 3 #11

"Safe the Life of My Child"

Postacie
Zapowiedź

Archangel wreszcie dotarł do Genoshy. Warren i Callisto muszą wspólnie zająć się pewną sprawą, ale żeby tego dokonać, będą musięli zapomnieć o dawnych urazach i jakoś się dogadać. Tymczasem Xavier i Magneto robią, co mogą, by pomóc Wandzie. Ale jaki będzie tego skutek...?

Streszczenie

Londyn. Courtney Ross przedstawia Viper szczegóły swego planu. Chce zdobyć nadbrzeżną posiadłość, gdzieś na Oceanie Indyjskim. W pobliżu Genoshy. Viper obawia się, że reszta starszyzny Hellfire Club będzie chciała im przeszkodzić. Courtney stwierdza, że Roberto Da Costa to tylko chłopiec, a Sage jest za słaba. Zdradziła Sebastiana Shaw i opuściła X-Men, a bez sojuszników nie stanowi zagrożenia. Ross wykorzystuje swoją moc i zmienia tradycyjny skąpy strój Białej Królowej w elegancki kostium biznesowy. Ma zamiar wprowadzić tu swoje zasady. Oznajmia Viper, że od momentu kiedy zielonowłosa wyruszy na misję, nie będą miały żadnego kontaktu aż do jej zakończenia. Wszystko aby uniknąć wykrycia.

 

Genosha. Xavier z przerażeniem patrzy na Erika w kostiumie Magneto. Jego postępek uważa za szaleństwo - ujawnienie się Avengers niechybnie ściągnie ich tutaj. Magnus oświadcza, że nie miał wyboru; życie jego córki było zagrożone. Charles prosi go, żeby przynajmniej zdjął strój, na który nie może patrzeć. Erik dopiero teraz reflektuje się i zrzuca kostium. Z jakiegoś powodu sądził, że będzie odpowiedni. Wyjaśnia przyjacielowi, co się wydarzyło w siedzibie Avengers i jak dostał się tam generując miniaturową robaczą dziurę.


Na wybrzeżu Callisto nie może uwierzyć w słowa Sholi o robaczej dziurze. Jeszcze niedawno Lehnsherr mógł zaledwie unieść magnetycznie równowartość swojej wagi. McCoy, który odzyskał przytomność i schodzi do nich po skarpie, stwierdza że nie ma w tym nic dziwnego, w końcu moc Magnusa to jedna z elementarnych sił natury. Nagle osłabiony doktor traci równowagę i zaczyna spadać. Shola ratuje go swoją telekinezą.


Magneto ze złością krzyczy, że zrobił to co musiał. Chociaż tyle był winny swemu dziecku. Widać, że podróż osłabiła go i ledwo trzyma się na nogach. Pyta Charlesa, czy może pomóc Wandzie? Profesor zgadza się spróbować.


McCoy wyjaśnia Callisto, Sholi i Karimie, że moc Magneto praktycznie nie zna granic. Ogranicza go tylko jego spaczona w dzieciństwie psychika. Gdyby kiedykolwiek pozbył się oporów, trudno przewidzieć konsekwencje. W dodatku jego córka, Scarlet Witch, posiada zdolności manipulacji energią na poziomie kwantów. Gdyby połączyli swoje siły, byliby w stanie manipulować istotą rzeczywistości. Callisto stwierdza, że jeśli do tego dojdzie, staną przeciw nim. Teraz pozostaje zaufać profesorowi.


Zanzibar, pół roku później. Archangel i Husk uczestniczą w balu z okazji uruchomienia nowej organizacji Mutanci Bez Granic. Warren wyjaśnia prezydentowi kraju, że instytucja ta ma zapewniać opiekę mutantom tam, gdzie nie sięgają wpływy X-Corps. Rozmowę przerywa wybuch. Komunikaty donoszą, że niezidentyfikowane pojazdy latające zaatakowały ważne punkty Zanzibaru. Ambasada jest chroniona polem siłowym, ale lotnisko, koszary i stacja łączności mocno ucierpiały. W samej ambasadzie nagle pojawia się kilku zamaskowanych ninja, szykując się do ataku na prezydenta. Warren uwalnia swoje skrzydła i błyskawicznie ewakuuje przywódcę i Paige z budynku. W locie mutanci wypytują mężczyznę, kto może stać za tym ewidentnym zamachem stanu. Prezydent stwierdza, że Zanzibar to biedny kraj bez żadnych zasobów, więc trudno określić motyw. Uciekających namierzają pojazdy napastników i zaczynają ich ostrzeliwać. Archangel obrywa odłamanym przez laser fragmentem muru i wypuszcza Paige i prezydenta. Husk w trakcie spadania zmienia skórę na gumową i amortyzuje upadek. Po lądowaniu jeszcze raz zmienia okrycie, tym razem na stal. W samą porę, bo znów pojawiają się zabójcy. Ich paraliżująccy gaz obezwładnia Husk. Jednak gdy szykują się do zabicia jej, jednego z nich przebija wiązka energii. To prezydent pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Zanim został przywódcą kraju, był Askari Włócznią - jego bohaterem. Wściekły atak mężczyzny powala większość przeciwników. Tymczasem w górze, dzięki swej zwinności Warren rozprawia się z odrzutowcami.


Gdzie indziej Viper i przywódca napastników, zwanych Zbrojmistrzami - Achmed Al Khalad, obserwują przebieg bitwy. Obecność X-Men zaskoczyła ich. Viper nakazuje Zbrojmistrzom zająć się mutantami, sama chce zapolować na prezydenta. Wie, że jej wątpliwi sojusznicy tylko czekają, by wbić jej nóż w plecy. Dlatego nie korzysta z ich teleportu, tylko używając mechanicznych skrzydeł rusza na pole bitwy. Dociera tam w momencie, gdy Askari uwalnia Husk z paraliżującej chmury. Jej cios powala prezydenta. Husk rusza do ataku, ale Viper jest niesamowicie zręczna i wręcz pomiata Paige. Askari strzela promieniem, ale Żmija uchyla się i wiązka trafia w Husk. W Genoshy Broadband wyświetla uchwyconą przypadkiem transmisję z Zanzibaru. Callisto stwierdza, że powinni się tym zająć, by pokazać sąsiadom, że nie są zagrożeniem. Na jej rozkaz Hub teleportuje ją, Karimę i Sholę do Zanzibaru.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Excalibur vol. 3 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.