Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #26

Wolverine vol. 3 #26

Wolverine vol. 3 #26

"Agent of SHIELD" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Wolverine trafił pod kuratelę S.H.I.E.L.D. I co dalej? X-Men chowają jednego ze swoich, Hydra świętuje koronację nowego przywódcy, a the Hand wciąż likwiduje wybranych nadludzi. Czy Wolverine zostanie przeprogramowany, by zapobiec masakrze? Na deser: historia Gorgona.

Streszczenie

Zaczął mówić dwa tygodnie po urodzeniu. W pierwsze urodziny umiał już pisać i czytać. Gdy miał cztery lata, był jednym z pięciu najlepszych żyjących malarzy Japonii. Gdy miał sześć, skomponował pierwszą operę i po raz drugi próbował popełnić samobójstwo. W wieku trzynastu sformułował wzór matematyczny udowadniający istnienie boga i po raz pierwszy użył swych mutacyjnych mocy. Media nazwały go Gorgonem, człowiekiem mogącym uśmiercać spojrzeniem. Przez kolejne cztery lata przewodził Zmierzchowi Białego Światła - sekcie terrorystów odpowiadającej za liczne zamachy. Gdy skończył osiemnaście, zaczął szukać czegoś jeszcze mroczniejszego. Nadszedł z kataną i opaską na oczach. W lesie zaatakowały go dziesiątki nieumarłych ninja. Gorgon ich zmasakrował. Z niebywałą wprawą odcinał głowy i kończyny, wykańczając po kolei wszystkich strażników. W ukrytym pośród drzew pawilonie czekano już na niego. Wszedł tam, przekonując się, że w środku miejsce to jest znacznie większe niż zdawało się z zewnątrz. Salę wypełniały już nie dziesiątki, ale setki ninja. Na tronie siedział ich zakapturzony przywódca. Zapytany o cel przybycia, Gorgon oznajmił, że pragnie zostać członkiem Hand. By udowodnić swą determinację, przed wyruszeniem zabił swoich rodziców, rodzeństwo i przyjaciół. Przywódca docenił jego ambicję, ale zażądał jeszcze jednego dowodu oddania. Gorgon bez wahania przebił się mieczem, licząc że zostanie wskrzeszony. To było półtora roku temu.

 

Niemcy, teraz. Gorgon i Elizabeth Strucker spoglądają z murów zamku na zaśnieżoną okolicę. Kobietę dziwi, że jej kochanek nigdy się nie uśmiecha. Jako nowy przywódca Hydry ma przecież powody do radości. Mutant stwierdza, że dla niego liczą się rezultaty a nie tytuły. Martwi go strata Wolverine'a. Kobieta przypomina mu, że pozyskali Elektrę i wielu innych superludzi. "Chorowici" wiele się spodziewają po jego przywództwie. Czekali na nie cztery miliony lat.


W Nowym Jorku Johny Ohnn, pomniejszy opryszek ze zdolnością teleportacji przemyka się ulicami. Słyszał o ostatnich porwaniach mutantów i jest przerażony. I słusznie. W jednym z zaułków wpada na Elektrę i kilku ninja. Ostatnim co widzi są lecące w jego stronę maczety.


Centrum medyczne Uniwersytetu Nowojorskiego. Iceman, Moonstar i Polaris oglądają ciało Northstara. Choć Jean Paul ma zostać skremowany, zgodnie z rozkazami SHIELD chirurg szykuje się do odcięcia mu głowy, by zapobiec ożywieniu przez Hand. Mutanci proszą go o kilka minut, by pożegnać się z towarzyszem. Niestety, te minuty pozwalają Elektrze i jej ninja teleportować się do pomieszczenia. Niespodziewany atak powala X-Men a Elektra przebija serce chirurga. Napastnicy znikają równie szybko jak się pojawili, zabierając ciało Jean Paula.


Na sterowcu SHIELD technicy odbierają komunikat o porwaniu Northstara. To razem czterech bohaterów i trzydziestu siedmiu łotrów uprowadzonych przez Hand w ciągu ostatnich dni. Fury odbiera meldunek z laboratorium, gdzie Wolverine poddawany jest kontr-praniu mózgu. W jego umyśle wyświetlanych jest 15 tysięcy symulacji na minutę i proces powoli posuwa się do przodu. Nagle jeden z laborantów orientuje się, że podali Loganowi zbyt mało narkotyków by zachować równowagę. Za późno. Rosomak uwalnia się i zabija lekarzy, po czym przystępuje do masakry strażników. W całym sterowcu rozlega się alarm. Wszystkie oddziały ruszają by powstrzymać szaleńca. Wszystko na próżno. Wolverine przebija się przez komandosów bez wysiłku. Na jego drodze staje Fury, ale Logan zabija go bez wahania. Rozgląda się po pomieszczeniu pełnym trupów i zauważa żywą komandoskę. Czuje jednak, że kobieta jest w ciąży i nie chce jej zabijać. Nadzorujący symulację dr Weinberg gratuluje mu. Brał udział w tej scenie już trzy miliony razy i po raz pierwszy oszczędził kobietę. To znaczący postęp. Doktor spodziewa się, że po jeszcze 500 tysiącach symulacji odzyskają go. Obraz masakry znika i Logan znów leży podłączony do urządzeń.


W pokoju dowodzenia Fury odbiera meldunek, że Wolverine powinien być sprawny za jakieś dwanaście do osiemnastu godzin. Tymczasem okazuje się, że coś jest nie w porządku. Ktoś wyłączył systemy obronne sterowca a na monitorach widać grupę szybko zbliżających się punktów. To nowi żołnierze Hydry z Northstarem i Elektrą na czele atakują.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #26 Wolverine vol. 3 #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.