Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #61

Exiles #61

Exiles #61

"Son Of Apocalypse" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Panno Ferguson, panie Creed - witamy w domu. Exiles niespodziewanie trafiają do świata Age of Apocalypse gdzie poznają... swojego nowego towarzysza -- Holocausta, syna Apocalypse. Czy zdołają jakoś się dogadać i wykonać zadanie — zabić X-Men?!

Cytat

Holocaust: "Victor, put a leash on your pets, before you lose them all!"

Streszczenie

Mimo niechęci Sabretootha, Holocaust ponawia swoją propozycję: Jeśli odłożą swoje zaszłości na jeden dzień, mogą raz na zawsze pozbyć się Timebrokera. Blink zaprzecza, jakoby zostali przez niego zniewoleni, ale argumentacja Syna Apocalypse'a podoba się Namorze. Gdy Mimic wszczyna z nim kłótnię, ponieważ jego poczucie sprawiedliwości nie pozwala sprzymierzyć się z mordercą, zjawia się gwardia narodowa, wezwana przez urzędników. Rozkazują Holocaustowi poddać się lub przygotować do natychmiastowej egzekucji. Ten jednak tylko się denerwuje, zrzucając winę za zaistniałą sytuację na opieszałość Exiles i już chce rozprawić się z żołnierzami, kiedy wystrzał Calvina podnosi jego działo. Mimic rzuca się na niego z pazurami, ale otrzymuje potężny cios, który odrzuca go daleko. W tej chwili, do ataku ruszają Morph i Namora, nie słuchając rozkazów Creeda, który każe im się wycofać. Holocaust obezwładnia Morpha i kieruje swoje działo na Namorę, ale po chwili powstrzymuje się, powtarzając, że nie zamierza ich pozabijać. Wyjaśnia, że kryształ M'Kraan jest kluczem do rozwiązania ich problemu, ponieważ jest nexusem wszystkich rzeczywistości. Kiedy został przeniesiony do rzeczywistości #616, wraz z Dark Beastem, dowiedział się od niego, jak działa kryształ i w jaki sposób można go użyć do podróży między rzeczywistościami. Jeśli zdołają wyizolować sygnał z Tallusa i teleportują się do wnętrza kryształu, mogą zaskoczyć Timebrokera w jego siedzibie. Namora przypomina, że Timebroker zna wszystkie ich ruchy, więc nie mają szans zaskoczyć go, lecz mimo to, Holocaust gotów jest spróbować, obiecując, że potem mogą wyrównać swoje rachunki, jeśli zechcą. Morph wciąż ma wątpliwości, ale Clarise zaczyna się zastanawiać nad racjami Holocausta. Mimic wraca, akurat w chwili, gdy Sabretooth zgadza się na ten układ.


Według wskazań Holocausta, Blink teleportuje grupę do podtopionego krateru na Jukatanie, gdzie mieści się tajne laboratorium McCoya. Tutaj Dark Beast prowadził swoje własne eksperymenty, ukryte przed wzrokiem Apocalypse'a i tutaj też ukrył swoje odkrycia, związane z kryształem M'Kraan. Gdy Namora nurkuje do zatopionego sejfu, pojawia się Timebroker, który próbuje przekonać ją, by wykonała zadanie. Magneto i jego X-Men wkrótce się tu zjawią i z pewnością wezmą ich za wspólników Holocausta (co nie jest tak dalekie od prawdy), wystarczy więc zabić go i będą mogli ruszyć dalej. Namora ignoruje go, a po chwili, wraca na powierzchnię z notatkami i ostrzega, że zaraz będą mieli towarzystwo.


I rzeczywiście, zaraz zjawia się Magneto, w towarzystwie Sunfire, wyrażając swoje zdumienia na widok dawnych przyjaciół u boku śmiertelnego wroga. Victor próbuje przekonać go, że to nie jest tak, jak wygląda, ale zanim do czegoś dojdzie, od tyłu atakują Gambit i Quicksilver. Ten drugi ogłusza Clarise, więc Mimic dogania go i wpycha na skałę. Holocaust atakuje Magneto, ciesząc się z okazji do zabicia go. Namora wskakuje do wody, więc Sunfire postanawia ją ugotować, skoro nie może udać się za nią, ale Mimic rzuca się na niego i razem wpadają do zalanego krateru. Morph próbuje uwolnić się od Gambita, który myli go z dawnym towarzyszem, ale nie przestaje obrzucać wybuchającymi ostrzami. Le Beau narobił jednak takiego zamieszania, że stracił widoczność i w pewnej chwili zauważa przed sobą Pietro. Chwila wahania wystarcza, żeby naładowane ostrze wybuchło mu w dłoni, a gdy Cajun traci przytomność, Morph wraca do swojej postaci. Creed próbuje ocucić Blink, żeby ich stąd zabrała, podczas gdy Magneto i Holocaust wymieniają uprzejmości. W pewnym momencie, Namora wyskakuje z wody i ogłusza Magnusa, a następnie staje między nim, a Holocaustem, który zamierza wykorzystać swoją szansę. Przypomina, że tego właśnie chciał Timebroker, więc Magneto nie może zginąć, oni zaś mają inne rzeczy do zrobienia. W tej chwili, zjawia się wściekły Timebroker, rozkazując Holocaustowi, by wykonał zadanie. On jednak cofa swoje działo i każe Blink zabrać wszystkich w miejsce, które jej wskazał. Zaskoczony Magneto, pyta, czy Timebroker ma coś wspólnego z Sinisterem, ale ten tylko każe mu się zamknąć i znika.


Exiles pojawiają się w laboratorium, w Nowym Meksyku, gdzie przechowywany jest kryształ i gdzie czeka już na nich naukowiec, którego wcześniej zastraszył Holocaust. Jego zadaniem jest wyizolować częstotliwość sygnału źródłowego z Tallusa, a następnie, na podstawie notatej McCoya, dostroić do niej kryształ, żeby zostali przeniesieni do źródła sygnału, kiedy Blink teleportuje ich do wnętrza kryształu.


Godzinę później, naukowiec nie może wyjść z zachwytu nad geniuszem McCoya i prostoty jego metody kalibracji kryształu. Wszystko zostało przygotowane, ale teraz Clarise zaczyna się wahać. Uświadamia wszystkim, że teleportacja do wnętrza solidnego obiektu może skończyć się dla nich śmiercią, jeśli naukowiec popełnił najdrobniejszy błąd. Niespodziewanie, Cal przekonuje ją, że powinna to zrobić. Ale dopiero słowa Victora sprawiają, że Blink przełamuje się, co bardzo irytuje Rankina.


Jeden blink później, trafiają do kryształowej komnaty. Z pewnością nie tego się spodziewali, a wszystko wskazuje, że nie ma tu żywej duszy, trzeba więc się rozejrzeć...

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Exiles #61

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.