Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #57

Ultimate X-Men #57

Ultimate X-Men #57

"The Most Dangerous Game" - part 4

Postacie
Zapowiedź

X-Men przypuszczają desperacki atak na cytadelę Mojo by ocalić uprowadzonego towarzysza. Ale czy wszyscy opuszczą Krakoę żywi? I czy Longshot naprawdę jest tym, za kogo go uważali?

Cytat

Profesor X: "...that's way this "reality" television troubles me, Jean. It's not that it shows mutants and humans at their worst, it's that it shows us exactly as we are."

Streszczenie


Spoglądając na ekran przekaźnika video, na którym widnieje przykuty do ściany Warren, trójka X-Men wraz z Longshotem zastanawia się co powinni teraz zrobić. Według Alison nie mają wyboru i muszą wydać Arthura w ręce Mojo, aby uratować Angela. Zdanie Dazzler podziela sam zainteresowany, jednak Colossus jest przeciwny temu pomysłowi, zwłaszcza, że Adams nie jest przecież osobą, której można ufać. Peter sugeruje, że powinni zaatakować Mojo w jego posiadłości. Wykorzystując zdolność teleportacji Nightcrawlera i przy odrobinie szczęścia Longshota, cała czwórka zdoła przenieść się dokładnie do pomieszczenia, w którym przetrzymywany jest Worthington.


Genosha. Jean postanawia przesondować telepatycznie umysł otoczonej przez Icemana lodem Spiral, aby dowiedzieć się prawdy o zamordowaniu Lorda Scheele. Mutantka nie ma zamiaru się opierać, jednak ostrzega ona Marvel Girl przed tym, co może zobaczyć. Tymczasem Kitty i Bobby wydają się w końcu ponownie znajdować wspólny język.


Mojo szykuje się do rozprawienia się z półprzytomnym Warrenem, który resztkami sił błaga go o litość. Niespodziewanie jednak w podziemiach rezydencji Adamsa pojawiają się Dazzler, Kurt i Longshot. Alison zastanawia się, dlaczego nie udało się teleportować Colossusa razem z nimi. Wycieńczony zbyt dużym wysiłkiem Kurt traci przytomność, podczas gdy Arthur atakuje goryli Mojo i w ciągu kilku chwil pokonuje ich dzięki swojej zwinności połączonej z odrobiną szczęścia. Jego szczęście kończy się jednak w chwili, gdy ogromna dłoń Adamsa chwyta chłopaka za kark i unosi go wysoko do góry z zamiarem uduszenia.


W tym samym czasie Spiral udostępnia pannie Grey swoje wspomnienia. Jean dowiaduje się, iż Longshot oraz sześcioręka kobieta tworzyli szczęśliwą parę w czasach, gdy mutanci w Genoshy nie byli jeszcze pozbawieni praw i uznawani za podrzędny gatunek. Pewnej nocy do klubu dla homo superior, który zakochani odwiedzali bardzo często, zawitał znany polityk Lord Scheele. Ten wieczór Spiral spędzała w samotności, więc mężczyzna zainteresował się mutantką. Między nimi bardzo szybko wywiązał się romans, który utrzymywali przed wszystkimi w tajemnicy. Jednak pewnego dnia Longshot natknął się przypadkowo na swoją dziewczynę w objęciach Scheele, gdy wcześniej niż zwykle wrócił do mieszkania. Chłopak wpadł we wściekłość. Bardziej niż samego faktu zdrady, nie mógł przeboleć, iż Spiral związała się ze zwykłym człowiekiem. Dziewczyna próbowała bronić swojego kochanka, argumentując, że nie jest on taki jak reszta ludzi, jednak Arthur nie słuchał. Rzucił się na Lorda Scheele z nożem i ugodził go prosto w serce, zabijając na miejscu. W obawie, iż podobny los czeka ją samą, Spiral pozbawiła Longshota przytomności, uderzając go wazonem w głowę. W tym momencie Jean opuszcza umysł sześciorękiej mutantki, po czym przekazuje nowopoznane informacje pozostałym X-Men. Scott nie rozumie jednak, dlaczego Spiral zadała sobie trud przywleczenia ciał obu mężczyzn na polanę poza miasto, zamiast po prostu wezwać policję. Dziewczyna wyjaśnia, iż obawiała się reakcji władz Genoshy na znalezienie zwłok wpływowego polityka w jej apartamencie. Po pozbyciu się wszelkich śladów zbrodni kupiła bilet na samolot z zamiarem opuszczenia swojej ojczyzny na dobre. Na lotnisku natknęła się jednak na X-Men. Obawiała się, że ich działania mogą doprowadzić do ujawnienia prawdy o jej romansie z Lordem Scheele światu, dlatego zdecydowała się wystąpić przeciwko nim. Mimo że Scheele nie był ideałem, Spiral naprawdę go kochała. Nie chciała więc przysparzać jego rodzinie jeszcze więcej cierpienia i przy okazji wstydu, do czego by doszło, gdyby wyszło na jaw, że miał on kochankę-mutantkę. Według Marvel Girl zbrodnia, której dopuścił się Longshot nie była morderstwem z zimną krwią, ale zabójstwem w afekcie, dlatego nie zasługuje on na aż tak surową karę. Jednak dla rządu Genoshy nie robi to żadnej różnicy, podobnie jak dla samej Spiral, która ze łzami w oczach wyznaje, że Arthur zasłużył na najgorszy wymiar kary i przy odrobinie szczęścia zapewne już jest martwy.


Longshot próbuje wyswobodzić się z uścisku Mojo, lecz udaje mu się tego dokonać dopiero dzięki pomocy Dazzler, która atakuje grubasa swoimi fajerwerkami i zrzuca mu na głowę podwieszoną pod sufitem lampę, pozbawiając przytomności. Major Domo, zauważając widmo porażki, przystawia maczetę do gardła wiszącego na ścianie Warrena. Wówczas Arthur staje butem na szyi Adamsa i ostrzega, iż zabije go, jeśli Angelowi stanie się krzywda. Domo poddaje się, rzuca ostrze na ziemię i próbuje wytłumaczyć, że Mojo nie jest złym człowiekiem, jednak Centino nie słucha i ze wściekłością zaczyna okładać bezbronnego lokaja pięściami. Dopiero prośby Alison i nagłe wtargnięcie Colossusa, który przedziera się przez ścianę do podziemi rezydencji, stopują chłopaka.


Nieco później na nadbrzeżu. Peter proponuje Longshotowi przyłączenie się do X-Men, ten jednak odmawia, argumentując, iż nie nadaje się na bohatera, a jego przynoszące szczęście mutacyjne moce powodują zazwyczaj jednocześnie pecha dla kogoś innego, dlatego najlepiej mu będzie samemu. Po chwili Centino odpływa w dal motorówką, a Dazzler z Kurtem zastanawiają się jak zareaguje Profesor X, gdy powrócą do domu.


Instytut. Xavier jest wściekły na czwórkę mutantów, którzy bez pozwolenia udali się na Krakoę i doprowadzili do wypuszczenia na wolność mordercy, jakim bez wątpienia jest Longshot. Co więcej, Cerebro nie jest już w stanie go zlokalizować, co najprawdopodobniej oznacza, że Centino ukrywa się gdzieś w Savage Land. Profesor X postanawia zawiesić trójkę ze swoich studentów do końca semestru, natomiast pomysłodawca całej eskapady zostanie usunięty ze Szkoły. W momencie gdy Alison ma zamiar przyznać się, iż to ona przekonała pozostałych do przejęcia X-Jeta i udania się na pomoc Longshotowi, Warren przerywa dziewczynie i bierze całą winę na siebie. Charles jest zaskoczony i rozczarowany postawą Worthingtona, jednak pozwala chłopakowi pozostać w Instytucie, ponieważ i tak wiele on już wycierpiał podczas tej misji. Po opuszczeniu biura Profesora Dazzler ze zdziwieniem pyta Angela, dlaczego poświęcił się dla niej. Warren tłumaczy, iż oczywiste jest, że Xavier szukał jedynie pretekstu, aby pozbyć się Alison, dlatego skłamał, gdyż zdaje sobie sprawę, jak ważne jest dla niej pozostanie w Szkole. Mutantka przerywa koledze i obdarza go namiętnym całusem. Po chwili para wychodzi trzymając się za ręce, podczas gdy w pokoju przytuleni do siebie Kitty i Robert oglądają telewizję.


Tymczasem w biurze Profesora Scott wyraża niezadowolenie z powodu kolejnej po Fenris misji, która nie zakończyła się sukcesem. Charles patrzy na to w inny sposób. Według niego każda misja, z której jego studenci wynoszą coś dobrego, ucząc się na własnych błędach, jest na swój sposób zwycięska. Poza tym udało im się przecież doprowadzić do zaprzestania nadawania reality show Mojo Adamsa. Jedyna rzecz, która martwi Xaviera w związku z tego typu programami to fakt, iż tak naprawdę nie ukazują one ludzi i mutantów od ich najgorszej strony, lecz zwyczajnie prezentują ich takimi, jakimi są naprawdę.)

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #57 Ultimate X-Men #57

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.