Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #457

Uncanny X-Men #457

Uncanny X-Men #457

"World's End" - part 3: "Cutting Edge!"

Postacie
Zapowiedź

X-Men odkrywają zaawansowaną cywilizację w samym środku dżungli... szybko jednak okazuje się, że nie jest ona przyjaĽnie nastawiona. A najgorsze jest to, że chyba właśnie pomogli im wykonać pierwszy krok w kierunku dominacji nad światem.

Cytat

Psylocke: "Do you know what happened to me?"
X-23: "You died, you got better. That's the story."

Streszczenie

Bishop i Nightcrawler ze zdumieniem spoglądają na miasto Hauk'ka do którego są prowadzeni. Niepokoi ich, iż jaszczury oprócz świetnego zorganizowania wojskowego mają także własnych super-bohaterów. Bishop zauważa, że Rachel została zmieniona w inny sposób, niż zwykłą telepatią. Jej sposób poruszania przypomina teraz Hauk'ka. To ona zablokowała dostęp Kurta i Lucasa do użycia ich mocy, bowiem w przeciwieństwie do jaszczurów zna budowę ich mózgów. Teraz zaś w nich czyta. Rachel doskakuje do obydwu X-Men, którzy widzą z przerażeniem iż jej anatomia zaczyna się przemieniać przypominając Hauk'ka. Rachel oznajmia, iż ten świat zostanie odzyskany od człekokształtnych i będzie należeć do Hauk'ka. Raina z niepokojem obserwuje przemianę jeńca, lecz Kaidan informuje ją iż Rachel czyni wszytko z własnej nieprzymuszonej woli. Bishop i Nightcrawler zostają wrzuceni do lochów, gdzie oprócz nich znajdują się już członkowie plemienia Ka-Zara oraz Saurianie, którym niegdyś X-Men pomogli dostać się do Savage Land [zapraszamy do streszczeń miniserii X-Treme X-Men Savage Land]. Saurianie czują się obrażeni słowami Kurta, iż są z tej samej rasy co Hauk'ka, mówiąc że należą oni do zupełnie innego plemienia. Hauk'ka zainteresowani są jedynie terytorium i pragną podbić cały świat. Nieważne czy ich przeciwnikami są Saurianie czy ludzie. Jak dotąd próby dyplomatycznych rozwiązań podejmowane przez C'Rel i Nereel nie dały rezultatu. Zjednoczone plemiona Savage Land szykują się do wojny. Lecz teraz, gdy do Savage Land przybyli X-Men, Saurianie są pewni że wszystko się zmieni.


Na szczycie wieży miasta Hauk'ka Kaidan kończy badanie genomu Rachel. Gdy wpłynął na nią telepatycznie, jej telekineza zaczęła zmieniać jej ciało, przemieniając je w wyobrażenie Rachel o sobie. Marvel Girl powoli staje się Huk'ka a zmiana przebiega coraz szybciej. Rachel zwraca uwagę Kaidana i Rainy na huragan za oknem. W wieżę uderzają pioruny, gdyż Storm usiłuje uciec. Rachel chwyta Kaidana i Rainę wyskakując przez okno, zamierzając znaleźć się bliżej Ororo, gdzie będzie mogła ją opanować. Śnieżna zadymka zaczyna niszczyć miasto Hauk'ka, zrzucając na ziemię Masano. Storm wyrwała się spod kontroli Rachel. Marvel Girl nie pojmuje jak Ororo kochająca życie, mogła zacząć siać takie zniszczenie. Najwyraźniej ma to jakiś związek z Savage Land [ponownie polecam X-Treme X-Men Savage Land - Kumos]. Rachel udaje się wyciągnąć na wierzch umysłu Storm jej cywilizowaną naturę, co uspokaja Ororo. Raina nerwowo spogląda na Marvel Girl, która w międzyczasie zmieniła się jeszcze bardziej.


W dżungli Savage Land spod śniegu wychodzą Psylocke i X-23, ciesząc się iż zadymka dobiegła końca. Najwyraźniej coś powstrzymało Storm. X-23 podąża w ślad za zapachem X-Men. Nie podoba się jej jednak fakt, iż zapach Rachel zmienia się przypominając zapach napastników. Kobiety natykają się na zamarznięte podczas zadymki raptora. X-23 pyta co dręczy Betsy, ta zaś niechętnie rozmawia z nią o swej śmierci. X-23 stwierdza, że przeżyła coś podobnego gdy przeprowadzano na niej doświadczenia badając jej samogojący czynnik. Chwilę później obie kobiety zostają schwytane w sieć.


W mieście zbiera się rada Hauk'ka. Raina proponuje nową strategię podboju, bowiem choć ich broń porównawalna jest z ludzką, nie będą w stanie wygrać z liczebnością światowej populacji. Zdaniem Kaidana najlepiej użyć w tantdemie R'chel oraz Storm, powodując globalne super-huragany. Gdy ludzkość zamarznie wskutek zmian klimatycznych, w opuszczony przez nią świat wkroczą Hauk'ka i odziedziczą Ziemię. Raina i Masano przysłuchując się tej przemowie, przewidują jaki będzie jej skutek. Rada daje Kaidanowi swe błogosławieństwo w realizacji tego planu. Wkrótce ze swych cel zostają wyprowadzeni Kurt, Lucas i Saurianie. Hauk'ka jako dinozaury uwielbiają polowania, dają więc im szansę ucieczki, w trakcie której staną się ich zwierzyną, a jeśli miną wyznaczoną granicę będą wolni. Nightcrawler i Bishop nie zamierzają czekać na wyznaczony początek polowania i atakują swą eskortę, co z radością obserwują Saurianie. Odebrawszy strażnikom broń, X-Men polecają rzucić się do ucieczki. Masano spada jednak z góry na Bishopa i ogłusza go, zaś zmieniona prawie całkowicie Rachel atakuje Kurta. Nachyla się nad Kurtem, mówiąc że jej imię brzmi R'chel i zawsze była Hauk'ka, a wówczas otrzymuje potężny cios od Psylocke która właśnie przybyła i zostaje wyrzucona daleko dzięki super-sile. Masano rzuca się jej na pomoc. Kurt spogląda na Psylocke pytając czemu nie użyła psycho-noża, aby wyrwać Rachel z jej stanu, Betsy wyjaśnia zaś że wciąż do końca nie pamięta jak działają jej moce. Bishop zauważa, że skoro Psylocke dysponuje teraz supersiłą, równie dobrze mogła usmażyć umysł Rachel jeśli jej moc wzrosła, więc może i lepiej że tak się nie stało. Psylocke wskazuje Kurtowi swych nowych sojuszników. Wraz z nią przybył Ka-zar oraz Brainchild i jego mutanci.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #457 Uncanny X-Men #457

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.