Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Age Of Apocalypse » X-Men: Age Of Apocalypse #6

X-Men: Age Of Apocalypse #6

Postacie
Zapowiedź

Kończymy obchody dziesiątej rocznicy Age of Apocalypse. Na zakończenie ktoś wygłosi okolicznościową pogadankę, a my dowiemy się wreszcie, co stanie się z tą alternatywną wersją rzeczywistości.

Cytat

Logan do Jean: "I see death didn't improve your sense o' humor any."

Streszczenie

Chociaż Logan próbuje przemówić do Phoenix, ona natychmiast atakuje X-Men. Gdy przechodzi pierwsza fala, Weapon X wysuwa pazury i rzuca się na Sinistera, grożąc mu śmiercią za to, co zrobił Jean. Zostaje jednak zatrzymany przez Magneto, który pragnie osobiście wyrównać rachunki z Esssexem. Najpierw jednak chce zapytać go, dlaczego robił to wszystko: Dlaczego ujawnił się i przyszedł do niego, chociaż wszyscy byli pewni, że zginął, dlaczego szantażował go przez lata, dlaczego potem nasłał na X-Men rodzinę Gutriech i wreszcie, dlaczego przywrócił do życia Jean Grey. Sinister zaśmiał się tylko, słysząc wniosek, jakoby zamierzał zająć miejsce Apocalypse'a. Gdy przeszedł mu napad śmiechu, wyjaśnił, że pracował dla Apocalypse'a tylko dlatego, że dzięki temu mógł prowadzić nieograniczone eksperymenty na mutantach. Jego prawdziwym celem było bowiem odnalezienie pierwotnego źródła mutacji, którego nazwał Mutantem Alfa. Wierzył, że tak silny genotyp nie mógł zaginąć i robił wszystko, by odnaleźć jego nosiciela w tym pokoleniu i znalazł go w osobie Jean Grey. Erik pyta, czy teraz zamierza zawładnąć światem, lecz Sinister odpowiada, że ta potęga pozwala zmienić świat. Teraz składa mu propozycję, mówiąc, że mógłby podzielić się władzą, ale Magneto z miejsca odrzuca ją. W tej sytuacji, Essex wyjaśnia, że ujawnił się wcześniej, ponieważ wiedział, że Magneto będzie go ścigał, jeśli tylko pojawi się cień szansy, że przeżył. Chciał więc szantażem związać mu ręce, żeby nie mógł uczynić nic, do czasu, aż Sinister będzie gotów go zniszczyć.


Na rozkaz swego pana, Sinister Six przystępują do ataku. Łysy grubas uderza w X-Men energią, podczas gdy Sonique atakuje falami dźwiękowymi. Ona zostaje jednak obezwładniona przez Gambita i Silver Samuraia, a tymczasem Quicksilver i Rogue zajmują się jej towarzyszem. Sinister wysyła Cloaka, który zamyka w swym płaszczu stawiających opór Nightcrawlera, Gambita i Dazzler. Obok, Storm próbuje swoich sił z Dogger, ale do walki wtrąca się Psylocke, która ustawia przeciwniczkę tak, by Magneto mógł obalić na nią pobliski budynek. Jej śmierć odwraca uwagę Cloaka, który staje się łatwym celem dla piorunów Storm, a gdy pada na ziemię, z płaszcza wydostają się Kurt i Dazzler. Ororo wzywa Quicksilvera, by pomógł jej wydostać także Gambita, ale w tej chwili Pietro zauważa, że Sauron atakuje Magneto od tyłu i rusza by zasłonić ojca własnym ciałem. Wściekły Magneto, podnosi miecz Samuraja i przebija nim pterodaktyla. Obserwujący porażkę swoich ludzi Sinister, każe Phoenix zakończyć bitwę.


Do pojedynku z nią staje Sunfire, a tymczasem Psylocke przekonuje Nightcrawlera do swojego planu. Widząc, że Sunfire nie daje sobie rady, Logan prosi Rogue by zabrała go do Jean, aby jeszcze raz mógł spróbować porozmawiać z nią. Rogue zgadza się i unosi go ze sobą, a gdy wreszcie jego krzyki zwracają uwagę Phoenix, za jej plecami pojawia się Kurt z Psylocke, która atakuje ją swoim psycho-ostrzem. Następuje wybuch energii, który trafia wprost w Sinistera. Jean spada na ziemię, ale po chwili odzyskuje świadomość i przypomina sobie, kim jest. Pamięta też, że Sinister użył jej zdolności do kontrolowania swoich niewolników i za to zamierza z nim skończyć. U jej boku staje Magneto, który również chętnie zadałby Sinisterowi ostateczny cios, ten jednak należy do Logana i Kiriki.


Stojąc nad ciałem Sinistera, Logan pyta Magnusa, czy wreszcie czuje się lepiej. On jednak odpowiada, że stracił syna i nigdy sobie tego nie wybaczy. Nightcrawler przynosi też wiadomość, że nie udało się odnaleźć Gambita. Jean twierdzi, że to wszystko jej wina, ale Magneto przyjmuje cały ciężar na siebie, mówiąc, że mógł zapobiec temu, gdyby zadziałał od razu. Nie wszystko jest jednak stracone i Jean przekonuje go, że mogą zacząć od nowa. Psylocke zauważa, że może cofnąć efekty prania mózgu u tych, na których eksperymentował Sinister, więc Kirika prosi, by wypróbowała to na niej. Uderzenie psycho-ostrza wystarcza, by przypomniała sobie dzieciństwo i fakt, że naprawdę jest córką Logana i Mariko.


Kilka dni później, po pogrzebie Quicksilvera i Gambita, Magneto oddał się w ręce władz, wyjaśniając wszystko, za co został wtrącony do więzienia. W celi odwiedza go Jean, z wiadomością, że rozważyła jego ofertę i zostanie, by przejąć dowództwo nad X-Men. Wybacza mu także wszystko, ponieważ rozumie jego motywy i wie, że zrobił wszystko, by wytropić Sinistera, ściągając z powrotem Logana.


Trochę później, Logan żegna się z Kiriką, która postanowiła udać się do Japonii, by pomóc matce w odbudowie kraju. Wraz z nią wyrusza Silver Samurai, a wkrótce dołączyć do nich mają Sunfire i Psylocke. Gdy odchodzą, zjawia się Jean, by go pocieszyć. Wkrótce pojawiają się też kolejni X-Men, oczekujący na decyzję o dalszym losie grupy. Decyzja jest jednak oczywista, bo wiele jest jeszcze do zrobienia i świat potrzebuje X-Men.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men: Age Of Apocalypse #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.