Avalon » Serie komiksowe » X-Men: The End vol. 2 » X-Men: The End vol. 2 #2

X-Men: The End vol. 2 #2

X-Men: The End vol. 2 #2

"Heroes & Martyrs" - part 2: "Code Red!"

Zapowiedź

Lej pozostały na miejscu Instytutu Xaviera nie przestał jeszcze dymić, a kosmiczni przeciwnicy już wracają, by dokończyć dzieła. Co na to X-Men? Najpierw muszą się ogarnąć i zorientować, co się dzieje, a potem bronić swoich przekonań. Wygląda jednak na to, że ktoś z oryginalnej ekipy polegnie w tej walce.

Cytat


Psylocke: "This isn't a game Charles. It's not good guys and bad this time. It's war"

Streszczenie

Warskrull trzyma Xaviera w swym uścisku, zaś duszony Profesor usiłuje użyć swej telepatii. W umyśle przeciwnika natrafia jednak na swój własny zakodowany wzorzec, który odpowiada atakiem telepatycznym. Nagle Skrull otrzymuje cios zza pleców psycho-kataną Psylocke, która właśnie przybyła. Xavier spogląda na ciało, wyrzucając Betsy iż potrzebny był mu ktoś kto mógłby mówić, lecz Psylocke wyjaśnia że umysł Skrulla wyposażono w bezpiecznik, który spaliłby go po wykonaniu zadania, aby nie mógł udzielić żadnych odpowiedzi. Xavier miał zaś wiele szczęścia, w odróżnieniu od martwej Callisto. Xavier spogląda na jej ciało, po czym kontaktuje się ze Scottem informując go o losie Domino i zapewne X-Force. Cyclops jest jednak zajęty w Salem, gdzie nadlatuje właśnie Rogue trzymając White Queen. Emma rzuca się w poszukiwaniu męża, zaś Rogue staje obok Kitty z niedowierzaniem wpatrując się w zniszczenia. Cyclops przeprowadza właśnie odprawę grupy uderzeniowej, która zamierza wyruszyć na poszukiwanie Sinistera, jak wynika z zebranych informacji związanego z całą sytuacją. Gdy Scott odmawia Emmie prawa do uczestnictwa w wyprawie, wybucha między nimi kłótnia, Cyclops nie zamierza jednak pozwolić żonie na uczestnictwo w tej wojnie. Obiecuje, iż odnajdzie ich dzieci. Na zewnątrz Marie kontaktuje się z Kitty uprzedzając ją, iż jeśli nie powróci natychmiast do Chicago, przegra kampanię wyborczą z Alice Tremayne. Nadjeżdżają humvee Armii, które Beast wychodzi powitać mając nadzieję iż przywieziono zapasy medyczne. Emma uprzedza go telepatycznie, iż to kolejny podstęp warskrulli, a wówczas ci atakują. Jeden z nich odrzuca Beasta, lecz natrafia na pole Cecilii. Manoli broni się używając pistoletu, gdy z pomocą przychodzi jej Magma, pozbywając się kolejnego napastnika. Obie kobiety ratuje Lockheed, unosząc je w powietrze. Gdy Storm przybija kratą do drzewa Skrulla, a następnie kieruje w niego swój piorun, ten kieruje przeciw niej jej własną moc. Uderzenie błyskawicy przyjmuje jednak na siebie Rogue. Cyclops wydaje polecenia strzelając swą salwą optyczną, zaś Dust ratuje mu życie skręcając kark jednemu z napastników. Jak oznajmia, jej zadaniem jest go chronić. Karma więzi umysł kolejnego Skrulla, podczas gdy inny przebija metalowe ciało Kid-Colossusa. Banshee atakuje sonicznym krzykiem, lecz dopada go inny napastnik, którego rani Bishop. Gdy Emma pochyla się nad Seanem, okazuje się iż także on jest warskrullem, który raniąc ją rzuca nią w kierunku Bishopa, wraz z którym przebijają ścianę. Magma zasłania ścianą ognia przejście do dzieci, polecając Manoli zabrać je jak najszybciej. Skrull przechodzi przez płomienie, wówczas zapada się w ziemię, wciągnięty tam przez Kitty. Po zabiciu wroga rzuca się ona na ratunek Emmie. Atak został odparty. Scott staje nad ciałem rannej żony, a Hank informuje go iż znowu ponieśli straty. Colossus jest ranny, Banshee nie żyje.


Sage z Hong Kongu przedstawia X-Men swą analizę. Sinister zaczął zbierać to na czym mu zależy, jak dzieci Summersa noszące jego DNA, bowiem uważa iż pozostali są zgubieni, a on przygotowuje ewakuację. Bomba która zniszczyła rezydencję pochodziła ze Shi'ar. Najwyraźniej to Imperium wypowiedziało wojnę X-Men, a powód jest jeden. Phoenix. Scott szykuje się na wojnę, Kitty poleca zaś wrócić do Chicago aby wygrać wybory. Muszą mieć co ratować.


[ Uwagi: Alice Tremayne to przywódczyni grupy Purity która po raz pierwszy pojawiła się w miniserii Mekanix, a ostatnio w najnowszych Uncanny X-Men. ]

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men: The End vol. 2 #2 X-Men: The End vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.