Avalon » Serie komiksowe » X-23 » X-23 #5

X-23 #5

X-23 #5

"Innocence Lost" - part 5

Postacie
  • * X-23
  • * dr Zander Rice, Martin, Rachel i Henry Sutter, dr Sarah Kinney, Kevin
    * pracownicy i strażnicy ośrodka badawczego
Zapowiedź

W przedostatniej części tej miniserii dowiemy się wreszczie, do czego dąży tajemniczy Program. X-23 zostaje wysłana z nową, najbardziej krwawą i niebezpieczną misją, ale pewne wydarzenie sprawi, że obróci się ona przeciwko swoim twórcom... Zapowiada się prawdziwy dramat: krew, pot i łzy. A co będzie dalej?

Cytat

Sarah: "I'm getting out of of here."
X-23: "A mission?"
Sarah: "Yes. A mission."

Streszczenie

Posiadłość Sutterów. Rachel stara się wytłumaczyć Martinowi, że to najprawdopodniej nie on jest ojcem Henry'ego. Martin jest wściekły. Wymierza Rachel policzek i każe jej się zamknąć. Nagle oboje zamierają widząc skaczącą na nich X-23. Po chwili na ziemi leżą dwa martwe ciała, a X-23 przeczesuje dom w poszukiwaniu trzeciego celu do zlikwidowania. Znajduje Henry'ego ukrytego w szafce na ubrania na piętrze. Przypatruje mu się z uwagą, po czym odcina głowę trzymanej przez niego lalce. Chwilę później X-23 opuszcza posiadłość, która momentalnie staje w płomieniach.


Ośrodek badawczy. Zander niszczy wszelkie ślady mogące wskazywać na udział jego lub X-23 w morderstwie Sutterów. Zabrania też mówić dziewczynie komukolwiek o tym, co się wydarzyło w nocy.


Leżąc w swym łóżku Sarah obwinia się za cierpienia swej córki. Wybiera się na spacer do celi X-23. Tam przez szybę obserwuje, jak dziewczyna wycina sobie znak "x" na przedramieniu. Sarah wbiega do celi. Próbuje się dowiedzieć, dlaczego jej córka tak się kaleczy, jednak X-23 nic nie odpowiada. Do celi wchodzi Kevin, który informuje ją o śmierci Martina i Rachel, którzy spłonęli w swym mieszkaniu. Jedynie Henry'emu udało się przeżyć. Chłopca znaleziono w lesie otaczającym posiadłość. Kevin wychodzi. Nagle X-23 łapie Sarah za rękę. Ta nie wie o co chodzi. Zauważa jednak w ustach swej córki kawałek papieru. Wyjmuje go i rozwija. Jest przerażona tym, co właśnie ogląda. Kartka to tak naprawdę zdjęcie przedstawiające rodzinę Sutterów. Sarah postanawia wyciągnąć córkę z celi. W tym celu zleca jej być może ostatnią już misję.


Wieczorem Sarah odwiedza Zandera w jego biurze, który po śmierci Martina stał się osobiście odpowiedzialny za cały projekt. Prowadzi on teraz Sarah do specjalnego pomieszczenia, w którym dojrzewają zarodki kolejnych projektów weapon x. Sarah jest przerażona tym co widzi. Zander każe jej się pakować i jak najszybciej opuścić ośrodek. W przeciwnym razie obiecuje ją zastrzelić.


Następnego dnia Zander w specjalnym komunikacie powiadamia załogę o przejęciu zwierzchności nad działalnością instytutu. Informuje wszystkich, że prace będą kontynuowane, gdyż nie wolno im zmarnować tylu ludzkich istnień, które poświęciły się pracując nad projektem.


Sarah siedząc w swym pokoju pisze list do córki. W jakiś posób ich eksperyment zawiódł, gdyż X-23 nie wykonała do końca rozkazu i nie zabiła Henry'ego, co daje nadzieję jej matce. Do pomieszczenia wchodzi Kevin, który każe jej się śpieszyć.


Pilnujący celi X-23 strażnicy padają na ziemię. W niewielkiej odległości stoi Kevin z podniesionym pistoletem. Z lufy jego broni wydobywa się dym. W tym czasie Sarah pod drzwiami wsuwa kopertę z listem. W środku znajduje się zegarek, plany budynku i zdjęcie obiektu do zlikwidowania. Zdjęcie przedstawia Zendera.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.