Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #12

New X-Men vol. 2 #12

Postacie
Zapowiedź

Zakazane związki zazwyczaj tak się kończą, że wybucha wielka draka... A wśród Mutantów draki bywają naprawdę ogromne... [A poza tym uważam, że ten tytuł to plagiat! - Gil ;> {(dla niezorientowanych) bo wiecie, Gil takiego fica na Avalonie pisze co się też X-Posed nazywa - viq}]

Cytat

Rahne Sinclair: "And even if you know you may lose, you have to act. That's what heroes do. What X-Men do."

Streszczenie

Instytut Xaviera, Danger Room. W pomieszczeniu kontrolnym Rahne oraz Dani patrzą na holograficzne pobojowisko poniżej i są bardzo zadowolone z wyników przeprowadzonej symulacji. Drużyna Paragons, której opiekunką jest Wolfsbane, spisała się świetnie. Wykonała misję w bardzo krótkim czasie i z minimalną liczbą cywilnych ofiar. Czas by tej samej próbie poddać drużynę Moonstar. New Mutants stoją już gotowi do akcji przed wejściem do Danger Room. Dostają zwięzły komunikat od Mirage, drzwi się otwierają a ich oczom ukazuje się siejący w mieście zniszczenie Hulk. Prodigy stanął jak wryty, to identyczna symulacja jak ta w jego wizji. Sofia wydaje wszystkim rozkazy. Surge ma odwrócić uwagę Hulka, Icarus ewakuować cywili, Elixir zająć się rannymi a Wind Dancer wraz z Wallflower uspokoją go przy pomocy wiatru i feromonów. David sparaliżowany strachem trzyma się na uboczu i zdołał tylko wydukać z siebie, aby Noriko trzymała się od Bannera na odległość. Wszystko idzie zgodnie z planem, Hulk powrócił do swojej ludzkiej postaci. Cała akcja trwała zaledwie dwadzieścia dwie sekundy. New Mutants byli dziś najlepsi.

Później, w jednej z klas, Rahne pociesza swój zespół. Członkowie drużyny są zawiedzeni, że przegrali mimo iż udało im się pokonać Hulka. Wolfsbane mówi, że i tak jest z nich dumna i chwali każdego po kolei ze swoich Paragons.

Na korytarzu. New Mutants cieszą się ze zwycięstwa. Noriko dziękuje Davidowi za ostrzeżenie, lecz ten zbywa ją i sam wraca do swojego pokoju. Josh oraz Laurie postanawiają uczcić ten sukces i odchodzą od grupy trzymając się za ręce. Zobaczył ich Kevin i bez zawahania poszedł prosto do gabinetu Emmy Frost oznajmiając, iż ma jej coś ważnego do powiedzenia.

Kilka godzin później, Salem Center. Sofia i Jay idą do szkoły tańca Stevie Hunter. Sofii brakowało tego, kiedy mieszkała jeszcze w Wenezueli, tańczyła na okrągło. Icarus pyta się jej, dlaczego na partnera wybrała właśnie jego, a nie na przykład Juliana. Wind Dancer tylko się zarumieniła a Jay zaczyna się z nią droczyć mówiąc, że widać, że między nimi coś jest.

W kawiarence Grind Stone. David i Dani rozmawiają o ostatniej sesji w Danger Roomie. Prodigy boi się, że jego wizja zaczyna się spełniać. Moonstar uspokaja go mówiąc, że to co widział to nie była prawdziwa przyszłość, tylko projekcja jego największego strachu. David świetnie się spisał ustrzegając Noriko przed niebezpieczeństwem, mimo to wstydzi się tego co zrobił w swojej wizji i nie wie co ma jej powiedzieć. Do rozmawiającej dwójki podchodzi Rahne, lecz widząc ich poważne miny przeprasza, że im przeszkodziła. Przerywa jej David mówiąc, że już skończyli rozmawiać, i że chce zostać sam.

Rahne i Dani razem wróciły do instytutu. Przed wejściem czekali już na nich, w niezbyt dobrych humorach, Emma i Cyclops. Proszą oni Wolfsbane natychmiast do środka na rozmowę, Moonstar też ma iść, bo sprawa również dotyczy jednego z jej podopiecznych. W biurze panna Sinclair dostaje od Frost ostry wykład o niewłaściwym zachowaniu i etyce pracy. Gdy Mirage dowiaduje się o romansie Rahne z Joshem Foley'em zszokowana wychodzi trzaskając drzwiami. Scott jeszcze nie wie czy zwolni Rahne, musi się zastanowić nad tą decyzją wspólnie z Emmą.

Tymczasem, na basenie, Noriko, trzymając się z dala od wody, woła pływającego Josha. Pyta się go, dlaczego David ostatnio jej unika, chłopcy są współlokatorami i może Elixir coś wie na ten temat. Gdy Josh ma już jej opowiedzieć co Prodigy niedawno przeżył, przerywa im Moonstar wzywając go na rozmowę. Po kilku minutach rozmowy, wszystko sobie wyjaśnili. Dani jest zawiedziona, że dowiedziała się o tym w ten sposób, przecież jest dla Foley'a kimś więcej niż tylko nauczycielką. Jest jego prawną opiekunką. Josh całą winę za ten romans wziął na siebie oraz oświadczył, że to już skończone, teraz jest z Laurie i jest z nią szczęśliwy.

Nowy York. Scott i Emma składają wizytę doktorowi Garrisonowi w jego prywatnym gabinecie. Są bardzo zadowoleni z wyników jego sesji z Kevinem i składają mu propozycję pracy na stanowisku szkolnego psychologa. Garrison odmawia, ma swoich własnych pacjentów, którymi musi się zająć i pracuje nad nowa książką, ale prosi o przysłanie akt uczniów. Obiecuje, że je przeczyta i zastanowi się jeszcze nad ostateczną odpowiedzią.

Z powrotem w instytucie Xaviera, na świetlicy. Noriko chce porozmawiać z Davidem, lecz ten po raz kolejny ucieka przed nią. Nieopodal Julian gratuluje Joshowi romansu z jedną z nauczycielek pomimo iż ma on już dziewczynę. Wallflower usłyszała to i z płaczem wybiegła z sali.

W garażu Rahne przygotowuje swój motor do drogi, nie chce czekać aż Scott i Emma ją zwolnią. Pomagała wcześniej Madroxowi w jego agencji detektywistycznej i może powinna powrócić do tego. Moonstar próbuje ją powstrzymać. Wolfsbane mówi, że Dani jest dla niej jak siostra a ona zawiodła jej zaufanie i przystworzyła jedynie zmartwień. Po tych słowach nakłada kask i odjeżdża z piskiem opon.

Tymczasem Josh odnajduje Laurie, próbuje się wytłumaczyć, opowiedzieć co się stało ale ta nie chce go słuchać. Elixir nie daje za wygraną, wtedy Wallflower używa na nim swojej mocy i przymusza do ucieczki. Josh biegnie ile ma tylko sił, aż padając ze zmęczenia napotyka Davida. Prodigy jest wściekły na niego za to co on zrobił Laurie, mówi, że dał się nabrać myśląc, że się zmienił i nie chce aby Foley do niego się odzywał.

Salem Center, dom państwa Collins. Laurie opowiada o wszystkim swojej matce, lecz ta jedyne co ma jej do powiedzenia to to, że nie powinna używać swoich feromonów przeciwko innej osobie tak jak to robił jej ojciec. Te słowa rozłościły Laurie, która ma już dość ukrywania swoich emocji, mówi, że nie da się już więcej nikomu skrzywdzić i wybiega trzaskając drzwiami. Zatroskana matka podchodzi do szuflady i wyciąga zdjęcie głęboko ukryte pod ubraniami, na którym jest ona z jakimś mężczyzną.

Identyczne zdjęcie trzyma w ręku Sean Garrison. Właśnie rozmawia przez telefon z Emmą Frost informując, że od nowego roku szkolnego może zacząć prace w instytucie. Poczym wraca do czytania akt Laurie Collins i złowieszczo uśmiecha się pod nosem.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #12 New X-Men vol. 2 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.