Avalon » Serie komiksowe » Excalibur vol. 3 » Excalibur vol. 3 #12

Excalibur vol. 3 #12

Excalibur vol. 3 #12

"The Devils Own" - part 2: "Gonna Have a Revolution!"

Postacie
Zapowiedź

Magneto i Charles odkrywają, że żądzenie Genoshą nie sprowadza się tylko do pogaduszek w kuchni, ale czasami niesie ze sobą trudne wybory. A tymczasem Archangel i Callisto trafiają wreszcie na etatowego złoczyńcę w osobie Viper.

Streszczenie

Zanzibar, środek nocy. Zbrojmistrze są w trakcie przejmowania wyspy. Z unoszącego się nad nią wahadłowca nadawane są komunikaty o godzinie policyjnej, a na dole żołnierze pacyfikują wybrane domy. Nagle otrzymują odczyt o przybyciu kilku potężnych mutantów. Rzeczywiście, Callisto, Shola, Karmia i Hub pojawiają się nagle na dachu jednego z budynków. Zbrojmistrze nie widzą ich, ale kierując się wskazaniami skanera wbiegają do domu, gdzie rodzina w spokoju je kolację. Żołdacy mają zamiar zabić tych ludzi, ale Shola dostrzega wszystko przez otwór w dachu i telekinetycznie blokuje pociski. Callisto i Karima wskakują do środka i ruszają do ataku. Podczas gdy Hub teleportuje rodzinę w bezpieczne miejsce, Hinduska jednym strzałem powala wszystkich przeciwników. Mutanci analizują sytuację. Callisto z uśmiechem oświadcza, że chyba będą musieli zniszczyć wahadłowiec. Najpierw jednak trzeba znaleźć X-Men. Sensory Karimy już ustaliły ich miejsce pobytu.

 

Przygnieciona hałdą ziemi Husk bezradnie obserwuje pojedynek Askariego z Viper. Oboje są niesamowicie zwinni i unikają większości ciosów. Żmija zapamiętuje się jednak w walce i nie zauważa nadlatującego Archangela. Warren porywa ją i unosi wysoko w powietrze. Dopiero tam Viper zręcznym ciosem uwalnia się i zaczyna uciekać na swych stalowych skrzydłach.


Na dole Callisto wsiada do przejętego od Zbrojmistrzów odrzutowca i rusza za Viper. Shola i Karima uwalniają Husk. Paige obawia się trochę o Warrena. Callisto dla zabawy porwała go kiedyś i ukrzyżowała [dawno temu, w Uncanny #169 - Christoff] i nie wiadomo jak zareaguje na jej obecność.


Archangel zbliza się do Viper, która ucieka uczepiona jednego z pojazdów Zbrojmistrzów. Nagle wlatują w sam środek powietrznego patrolu i Warren ma pełne ręce roboty, unikając ich pocisków. W końcu przejmuje jeden z pojazdów i zestrzeliwuje pozostałe. Nie zauważa jednak, że u do jego odrzutowca uczepiona była Viper. Cios jej stalowych szponów wytrąca go z równowagi. Żmija zadaje kolejny, w piersi, ale elastyczny kostium nie przepuszcza pazurów. Kobieta szykuje się do zmasakrowania Worthingtonowi twarzy. Tymczasem nadlatuje Callisto i, widząc zbliżający się kolejny odrzutowiec, zestrzeliwuje go. Warren blokuje cios Viper i odrzuca ją potężnym lewym sierpowym. Kolejne kopnięcie niszczy jej mechaniczne skrzydła i niemal zrzuca z pojazdu.


W wahadłowcu Achmed Al Khalad rozkazuje przygotować działa i zestrzelić pojazd Archangela i Viper. Na dole Karima wyczuwa, co się dzieje. Na jej znak Shola uderza telekinetycznie w wahadłowiec, przebijając go na wylot i niszcząc większość systemów. Tylko osłony pozostają sprawne. Al Khalad stwierdza, że zwycięstwo nadal jest w zasięgu ręki. Jedyne zagrożenie to mutanci, więc trzeba się ich pozbyć. Z tą misją wysyła uzbrojonego w miecz świetlny Scimitara.


Shola stwierza, że nie może się przebić przez osłony statku. Karima każe mu ruszyć na pomoc Archangelowi i Callisto. Pozostali za radą Askariego kierują się do posiadłości wiceprezydenta, który jest dowódcą sił zbrojnych i pomoże im przygotować kontratak.


Pojazd Warrena i Viper zbliża się do pola min powietrznych, które pozostały po jednym ze zniszczonych odrzutowców. Viper rzuca się do gwałtownego ataku, chcąc już tylko zabić przeciwnika. Callisto dociera do nich tuż przed zderzeniem z miną i desperackim skokiem strąca oboje z pojazdu przed jego wybuchem. Cała trójka zaczyna spadać przy akompaniamencie eksplodujących min.


Askari i mutanci docierają do posiadłości wiceprezydenta. Niepokoi ich trochę brak patroli, ale tłumaczą to sobie oddelegowaniem ich do naprawy miasta. W środku wita ich dziwnie smutny Umbaja. Tłumaczy Askariemu, że nie miał wyjścia. Z pokoi wychodzą Zbrojmistrze pod przywództwem Scimitara, który trzyma na muszce małą córeczkę wiceprezydenta.


Genosha. Book, Broadband i McCoy próbują przekonać Magneto, żeby ruszył na pomoc Callisto, albo chociaż pozwolił im porozmawiać z Xavierem. Erik po prostu ignoruje ich. Patrzy z okna na Wicked, gromadzącą setki swoich duchów przed pomnikiem. I mówi Xavierowi, żeby nie rozpraszał swojej uwagi. Dobro Wandy jest najważniejsze.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Excalibur vol. 3 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.