Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #27

Wolverine vol. 3 #27

Wolverine vol. 3 #27

"Agent of SHIELD" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Co robi organizacja taka jak Hydra, kiedy traci jednego superbohatera z wypranym mózgiem? To proste... Robi pranie mózgu dwóm innym superbohaterom i organizuje atak na bazę SHIELD. A co w takiej sytuacji robi Nick Fury? Każe wypuścić Wolviego... i tak się wyleczy...

Cytat

żołnierz Hydry: "Ooh they switched the lights off, guys. How did they know Hydra never heard of flashlights ?"

Streszczenie

Sterowiec S.H.I.E.L.D., pięć mil nad Arkansas. Nieustający atak dziesiątkuje szeregi żołnierzy. Wsparcie jest co prawda w drodze, ale Fury wie, iż nie zdążą przybyć na czas i statek spadnie. Jeden z komandosów stwierdza, że pojazd ratunkowy dla szefa szykowany jest do odlotu. Nick opróżniając kolejne magazynki pyta czy stracił rozum - on jest jedyną szansą jaka pozostała. Nie kończy, bo nadlatujący przeciwnik wbija go w ścianę, wytrącając broń. Mija chwila nim wstaje. Obraca się. To Northstar, który pyta czy pamięta go. Oni mają teraz zamiar spopielić wszystko to co Nick zbudował. Lecz niech się nie martwi - uderza go pięścią w twarz - zrobią to szybko.


Tymczasem gdzieś indziej. Dr Weinberg, widząc zaistniałą sytuację odłącza Wolverine'a od maszyny. Żołnierze pytają czy zwariował, ale on nie widzi innej szansy, a poza tym i tak wszyscy kiedyś zginą. Na korytarzu kilkuosobowy oddział Hydry przygotowuje się do pokonania drzwi, które stoją na ich drodze do laboratorium. Naukowcy prędko wypinają ostatnie kable i każą pogasić wszystkie światła. Kilka chwil później drzwi ustępują. Odział jest zdezorientowany brakiem światła. Jeden z członków zapala latarkę umieszczoną na hełmie. Ktoś zauważa ruch przed nimi. Jednak nic tam nie ma. Ktoś ginie. Snop latarki pada w tamtą stronę, lecz nikt nie ma pojęcia co to było. Kilka sekund później, trupem padają kolejne cztery osoby. Ostatni w świetle lampki dostrzega oprawcę. Szpony idą w ruch. Krzyk zostaje urwany. Schowana za urządzeniami załoga z przerażeniem patrzy na stertę ciał na podłodze.


Logan przechodzi przez kolejne trawione ogniem pomieszczenia, zostawiając za sobą krwawy ślad. Część stara się bronić, lecz są bezsilni wobec uwolnionej bestii. Nagle Wolverine natyka się na dowódców ataku - Nortstara i Elektrę. Rozkazuje, by zostawili tych ludzi w spokoju. Jean Paul stwierdza, że skoro jest taki twardy to niech tu przyjdzie i walczy. Kilka gigantycznych eksplozji wstrząsa masywnym kadłubem. Stało się najgorsze - statek spada. Hellicarrier nosem ryje w polach. Wybuchy stają się coraz częstsze. Obie strony chaotycznie starają się odnaleźć wyjście.


Siedziba Hydry, Fussen, Niemcy. Elisabeth Strucker i Gorgon rozmawiają o wydarzeniach sprzed kilku minut. Kobietę martwi głos Logana, który słyszała na chwilę przed tym jak stracili połączenie. Partner uspokaja ją - nawet jeżeli przeżyje katastrofę i tak nic nie zrobi: zniszczyli jeden z największych ośrodków dowodzenia i wysadzili wszystkie stacje zapasowe. Bez sztabu dowodzenia, agenci będą bez sensu biegać dookoła jak kurczaki pozbawione głów. Zatrzymują się przy barierce. Gorgon kontynuuje: wystarczą dwa, trzy tygodnie, by wykorzystać ten arsenał przeciwko światu. Prosi, by poinformowano jego przyjaciół ze Zmierzchu Białego Światła [copywrited to Christoff - Spence], że nadszedł czas by pokazali się światu - nie ma sensu zostawianie całej zabawy Hydrze i Hand. Poniżej robotnicy pracują przy budowie gigantycznego urządzenia.


Arkansas. Niedobitki S.H.I.E.L.D. znajdują się w wielkim szpitalu polowym. To nie był jeden atak, ale sześć równoczesnych ataków. Wolverine nie zwraca uwagi na to, co mówią ludzie - jest strasznie zawstydzony tym co zrobił gdy był na usługach wroga. Nie wie do kogo zadzwonić z przeprosinami. W końcu decyduje się na Ichiro. Opowiada przebieg wydarzeń [patrz: numery 20-25 - Spence] i obiecuje, że nie zostawi przy życiu nikogo kto za to odpowiada. Załamany ojciec, pyta czy to ma sprawić, że on i jego żona poczują się lepiej - ich syn jest martwy i tylko Logan za to odpowiada. Pyta, czemu musi zabić każdego kogo dotnie. Nie słyszy odpowiedzi gdyż jego żona odbiera mu słuchawkę. Tłumaczy, że jest to dla nich trudny okres i Logan musi to zrozumieć. A jeżeli chodzi o zemstę to niech każdy z oprawców cierpi tak, jak jeszcze nikt na świecie nie cierpiał. Odkłada słuchawkę.


Dr Weinberg wkracza do namiotu, gdzie Wolverine ubiera kostium, pyta co robi, bo uważa, że nie jest jeszcze w pełni gotów. Nie słyszy odpowiedzi - Logan zadaje inne pytanie: ilu aktywnych członków ma Hand. Doktor odpowiada, że około tysiąc ośmiuset, a Hydra ponad czterdzieści dziewięć tysięcy. Kolejne pytanie dotyczy liczebności Kultu Mutantów i Zmierzchu Białego Światła. Doktor mówi, że pięciuset może sześciuset. Staruszek pyta mutanta, czy ma zamiar pójść i zabić ich wszystkich własnoręcznie. Wolverine, który właśnie skończył się ubierać, ze złowieszczym uśmiechem na twarzy potwierdza jego przypuszczenia.

Autor: Spence

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #27 Wolverine vol. 3 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.