Avalon » Serie komiksowe » X-23 » X-23 #6

X-23 #6

X-23 #6

"Innocence Lost" - part 6

Postacie
  • * X-23
  • * dr Zander Rice, dr Sarah Kinney, Kevin
    * pracownicy i strażnicy ośrodka badawczego
Zapowiedź

Została stworzona jako broń doskonała, lecz teraz uwolniła się od swoich twórców i postanowiła im się odpłacić, wykorzystując to, czego ją nauczyli. Droga do wolności usłana jest ciałami oprawców.

Cytat

Sarah: "I wish we could run away without any more bloodshed...but if we don't stop them, they will never stop. They will do it all over again."

Streszczenie

Kevin i Sarah uciekają przed goniącymi ich strażnikami. W trakcie wymiany ognia ginie Kevin. Sarah samotnie kontynuuje ucieczkę. Wbiega do pomieszczenia z monitoringiem i wyłączą wszystkie kamery w budynku.


X-23 bez pośpiechu przemierza korytarze kompleksu.


W swym mieszkaniu Zander wychodząc spod prysznica omawia warunki sprzedaży kolejnych produkowanych przez jego zespół mutantów. Rozmowę przerywa jeden z pracowników laboratorium informując Zandera o ucieczce X-23.


X-23 wchodzi do pomieszczenia, w którym przechowywane są zarodki przyszłych mutantów. Dziewczyna zabija urzędującego tam pracownika, po czym zakłada na płody ładunki wybuchowe. W drzwiach za nią pojawiają się strażnicy. Wywiązuje się krwawa jatka.


Zander przemierzając podziemny kompleks mija korytarze zaścielone ciałami swych pracowników.


X-23 zdążyła się już rozprawić z wszystkimi strażnikami. Kuca teraz na stercie ludzkich zwłok.


Sarah tymczasem opuszcza ośrodek badawczy. Z niepokojem spogląda na zegarek, na którym pozostało już tylko jedenaście minut.


X-23 dociera do pokoju Zandera. Ten oczekując jej przybycia schował się za drzwiami. Stojąc za dziewczyną zaczyna do niej strzelać, dopóki całkowicie nie opróżnia magazynka. X-23 leżąc na ziemi rozcina ostrzem wystajacym ze swej stopy pistolet Zandera wraz z palcem wskazującym zaciśniętym na spuście. Błyskawicznie staje na nogi i zaczyna bez litości okładać Zandera pięściami. Wymierzając kolejne ciosy przypomina sobie wszystkie cierpienia i tortury, jakich doznała z jego rąk. Gdy z nim kończy, twarz naukowca przypominą krwawą papkę, ma połamane wszystkie żebra i nie jest sam w stanie wykonac żadnego ruchu. X-23 pozostawia go leżącego na podłodze w kałuży własnej krwi. Tak jak kiedyś ojciec Rice'a z rąk Logana, tak teraz syn ginie z rąk stworzonej przez siebie broni. Dziewczyna zrywa z szyi nieśmiertelnik i rzuca go na skulone ciało, po czym wychodzi z pomieszczenia.


X-23 opuszcza kompleks dokładnie w tym samym momencie, w którym zegary na założonych ładunkach wybuchowych osiągnęły godzinę zero. Potężna eksplozja rozrywa budynek, który chwilę później wali się w gruzach za odchodzącą dziewczyną. Ta staje teraz przed swoją matką. Coś jednak przestawia się w jej głowie i rzuca się na Sarah z wyciągniętymi pazurami. Ta przed swoją śmiercią zdążyła jeszcze wypowiedzieć prawdziwe imię swej córki - Laura.


Dziewczyna klęka przy zwłokach swej matki, którą teraz gorzko opłakuje. Kładzie się obok niej na śniegu, a cały teren wokół nich ścielą notatki i dokumenty wyniesione z firmy przez Sarah. Na jednym z nich widnieje postać Charlesa Xaviera i Logana. Jest tam też list napisany przez jej matkę.


Przeszukujący zgliszcza znajdują tylko zwłoki pracujących w ośrodku członków zespołu i ochrony. Przy jednym z ciał udaje im się znaleźć całą fiolkę z płynem, dzięki której cały projekt będzie można odbudować.


Miasto Nowy Jork. Dwa lata później. Z miejscowego autobusu wprost na zatłoczoną ulicę wysiada dziewczyna z naszywką w kształcie litery "X" na ramionach. Ta dziewczyna to Laura, broń x o numerze seryjnym X-23. Nieudany projekt X-23, który podobnie jak jej wielki poprzednik wymknął się spod kontroli swych twórców.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.