Avalon » Serie komiksowe » X-Force: Shatterstar » X-Force: Shatterstar #4

X-Force: Shatterstar #4

X-Force: Shatterstar #4

"World Against One" - chapter 12

Postacie
Zapowiedź

Konkluzja tej wstrząsającej miniserii objawia się tym, że Shatterstar wraca do rzeczywistości, gdzie musi stawić czoła konsekwencjom swoich ostatnich wyczynów.

Cytat

Boomer: "It's refreshing to see these murderers flee from us for a change!"

Streszczenie

Wściekły na siebie Shatterstar szybko pokonuje stojących mu na drodze przeciwników. Teraz pozostała mu już tylko Spiral. W przypływie desperacji kobieta wyrzuca Roberto DaCostę poza mury twierdzy. Sytuację ratuje Boomer, która lecąc na Lockheedzie chwyta spadającego. Sunspot cieszy się, że ukochana odebrała jego sygnał. Cable mówi, że dobrze się spisał, lecz wytłumaczenia muszą poczekać. W międzyczasie Shatty wykańcza kolejnego wroga. Sześcioręka mówi, że on przez trzy lata spadał w otchłań w czasie gdy ona zabijała ludzi. Uświadamia zdziwionego, iż ona w tym miejscu kontroluje czas i przestrzeń. Wszystko o czym ona pomyśli staje się rzeczywiste. Jeżeli nie uda jej się wygrać po prostu zmieni bieg czasu wedle swojego uznania, a następnym razem może spadać nawet i pięćset lat. Mutant przerywa uderzeniem i pyta, skoro jest taka wszechmocna to czemu on tu w ogóle jest. Nie dając dojść kobiecie do słowa rozbija jej miecz na kawałki, uderza rękojeścią w twarz - czy Spiral myśli, że będzie stał bezczynnie wiedząc o niezliczonych istnieniach ludzkich odebranych przez nią - i powala na ziemię.

Cable wraz z Boomer szturmują inną część kompleksu, traktując wszystkich płomieniem z Lockheed'ów. Mężczyzna zsiada ze stworzenia i prosi, by kobieta wspomogła w potrzebie zajętego walką z despotką towarzysza.

Sześcioręka pyta czy Shatterstar naprawdę myśli, iż jest nieprzygotowana na taką sytuację. Mutant chce szybko zakończyć sprawę, jednak Apocalypse prosi, by spojrzał za siebie. Zdziwiony dostrzega Dominicusa Pierce, który tłumaczy się - nie miał wyboru, spadał przez wieczność. Życzeniem mistrzyni jest śmierć Shatty'ego. Destroyer przystępuje do wykonania rozkazu. Spiral dostrzega zbliżającą się Warpath i wskakuje na Lockheeda kobiety.

Pierce krzyczy, iż nie boi się śmierci. Nic nie może być gorsze od wiecznego upadku przez Limbo.

Spiral atakując Boomer komentuje swój związek z Robero. W odpowiedzi Tabitha używa swoich mocy, atakując oponentkę strumieniem energii. Apocalypse nie ma zamiaru dalej walczyć. Wbija miecz w ciało smoka, który po chwili upada, wbijając się w budynek niedaleko walczących. Sześcioręka spada w kierunku ziemi, a Warpath w ostatniej chwili łapie się krawędzi zamku.

Destroyer mówi, że zabije Shatterstara szybko. Ten jednak wcale nie ma zamiaru się poddać -wykorzystując chwilowe zawahanie wykonuje rzut. Spadając Pierce pociąga za sobą Boomer, która szybko wzywa pomoc korzystając z telepatii.

Shatty krzyczy, że ma ostrze i prosi, by Nathan zajął się Dominicusem. Summers zmuszając wierzchowca do wypuszczenia strumienia płomieni mówi, że już się nim zajął.

Spadająca Warpath zostaje złapana przez Roberto DaCostę. Mężczyzna stara się tłumaczyć. Kobieta jednak mówi, że nic się nie stało, a Spiral nie będzie już stała na przeszkodzie ich związku.

Nathan dziękując Shatterstarowi za okazaną pomoc mów, że Pięć Palców Anihilacji będzie najbezpieczniejsze w jego rękach. Otwiera portal prowadzący do czasów Shatty'ego. Mutant przechodzi, a w głowie słyszy mentalny głos przyjaciela -muszą być na tyle silni i cierpliwi, by czynić świat lepszym. Był na tyle mocny, żeby dokończyć wędrówki i uratować X-Force. Ma nadzieję, że uda się Shatty'emu znaleźć miejsce gdzie jego skołatana dusza będzie mogła odpocząć. Może jeszcze się spotkają. Jeżeli Askani pozwoli.

Autor: Spence

Galeria numeru

X-Force: Shatterstar #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.