Avalon » Serie komiksowe » Gambit vol. 4 » Gambit vol. 4 #11

Gambit vol. 4 #11

Gambit vol. 4 #11

"Hath No Fury" - część 2 z 3

Postacie
Zapowiedź

W swoim złodziejskim fachu, Gambit podejmował się najbardziej ryzykownych zleceń, ale co zrobi, gdy zostanie poproszony o zwinięcie czegoś sprzed nosa swoich kumpli - X-Men?

Cytat

Bandit do Gambita: "You know, you look familiar. Or you did 'fore I started beatin' your face to a bloody pulp."

Streszczenie

Nowy Orlean. Komisariat policji. Oficer Tanaka prowadzi śledztwo w sprawie napadu na jubilera. Podejrzanym jest oczywiście Gambit, jednak rysopis włamywacza podany przez przesłuchiwanego ochroniarza ze sklepu jubilerskiego nie pokrywa się z wyglądem Remy'ego, co Tanakę doprowadza do wściekłości. Ta usilnie stara się wmówić świadkowi, że to właśnie Gambit stoi za tą kradzieżą. Kapitan obserwujący przesłuchanie przez weneckie lustro wyraża szczere zaniepokojenie obsesją pani oficer na punkcie Lebeau. Informuje Fredricksona, że Tanaka będzie musiała wybrać pomiędzy pracą w policji a prywatną zemstą.

Tydzień później. W mieście ma miejsce wystawa, na której jedną z ekspozycji stanowi zabytkowa strzelba z 1799, swego czasu własność jednej z najbarwniejszych postaci epoki okołosecesyjnej Rutherforda E. Loomisa. Bohater z południa po przejściu za linię frontu dokonuje zuchwałego napadu na pociąg przewożący złoto należące do Unii. Złota nigdy nie odnaleziono, jednak według krążących legend mapa prowadząca do miejsca jego ukrycia znajduje się na broni, a dokładniej na jej iglicy.

Gambit bez problemu dostaje się do środka budynku, a następnie do sali, w której przechowywana jest broń. Ku swemu zaskoczeniu dostrzega czyjąś postać sięgającą po muszkiet. Po krótkim rozpoznaniu tajemniczy afroamerykanin w ciemnych okularach i długim płaszczu atakuje Gambita. Krótką wymianę ciosów zakończoną sukcesem LeBeau przerywa pojawienie się Belladony. Ta przedstawia Remy'emu swojego chłopaka Donyella Taylora, znanego również jako Bandit. Miłą pogawędkę przerywa pojawienie się strażników. Wywiązuje się walka, z której nasza trójka wychodzi zwycięsko.

W międzczasie. Fredrickson jest zaskoczony, że przydzielono ich do eskortowania transportu z bronią. Tanaka tłumaczy, że to był jej pomysł. W trakcie śledztwa kilku podejrzanych próbując ratować swoją skórę wyjawiło lokalizację magazynu wypełnionego wysoce wyspecjalizowaną bronią. Tanaka przejęła te informacje, a teraz także i towar. Powoli sięga do kabury i wyciąga służbowy pistolet, którą wycelowuje wprost w głowę Fredericksona.

Niedaleko. Bandit zauważa brak iglicy w broni. Gambit udaje, że nie ma o niczym pojęcia, po czym odciąga swoją eks-żonę, by porozmawiać z nią w cztery oczy. Ta jest wściekła, że jej nie powiadomił o swym powrocie. Czarę goryczy przelała podesłana od anonimowego nadawcy kaseta, na której zrejestrowano igraszki LeBeau i Lili Penrose.

W innym miejscu. Zamknięta hala. Do zgromadzonych wewnątrz przemawia stojący na podwyższeniu Bandit. Chce przejąć po Gambicie szefostwo nad gildią zabójców, a następnie wyeliminować jej poprzedniego przywódcę. Wzywa wszystkich do poparcia jego inicjatywy. Ściana hangaru zostaje staranowana przez ciężarówkę prowadzoną przez oficer Tanaka. Ta spokojnie wychodzi z pojazdu i podnosi plandekę z naczepy ukazując oczom zebranych załadowaną broń. Oznajmia też, że przyszła im pomóc zrealizować plan pozbycia się Gambita.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Gambit vol. 4 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.