Avalon » Serie komiksowe » Gambit vol. 4 » Gambit vol. 4 #10

Gambit vol. 4 #10

Gambit vol. 4 #10

"Hath No Fury" - część 1 z 3

Postacie
Zapowiedź

W swoim złodziejskim fachu, Gambit podejmował się najbardziej ryzykownych zleceń, ale co zrobi, gdy zostanie poproszony o zwinięcie czegoś sprzed nosa swoich kumpli - X-Men?

Cytat

Kitty Pryde: "Remy, this is Eugene, Quill and Winston. They actually thought they could break into the headmaster's study, steal a copy of today's computer science test, and not get busted."
Remy LeBeau: "Oh... oh, my. Stealing... very bad."

Streszczenie

Westchester, Nowy Jork, Instytut Xaviera. Kitty strofuje trzech młodych uczniów Eugene, Quilla i Winstona, którzy próbowali włamać się do jej biura by wykraść testy wraz z wynikami. Dla podkreślenia powagi sytuacji zaprosiła na rozmowę Gambita, który swym autorytem, jako były złodziej, najtrafniej uświadomi im, jak bardzo nieuczciwe i niemoralne było ich zachowanie. Postawiony pod murem Remy całą sytuację widzi nieco inaczej. Nie mając jednak innego wyjścia niechętnie przyjmuje rolę kuratora dla trzech młodych degeneratów.

Pierwszym zadaniem nowych podopiecznych LeBeau staje się próba wykradzenia pewnej kasety, której adresatem jest Rogue. Dziewczyny nie ma chwilowo na terenie Instytutu, ale niedługo powinna wrócić, Remy nie ma więc zbyt wiele czasu. Kasetę trzeba odzyskać, gdyż zostały na niej uwiecznione seksualne igraszki Gambita i Lili Penrose mające miejsce w Nowym Orleanie. W tym celu cała czwórka wspina się na dach szkoły. Widok, jaki się z niego rozpościera zapiera dech. Oto bowiem ich oczom ukazana zostaje opalająca się toples Storm. Dzieciaki są zachwycone, a Ororo po założeniu kostiumu po prostu odlatuje. Gambit tymczasem zdążył się zorientować się, że po przebudowie szkoły zniknęło sekretne wejście, prowadzące z dachu do części budynku zamieszkiwanej przez Rogue. Czas potrzebny na obmyślenie nowego planu mającego na celu przechwycenie kasety Gambit spędza na małym treningu, w trakcie którego przypadkowa rakieta trafia w trójkę naszych młodych bohaterów. Ci z całej sytuacji wychodzą bez szwanku.

Później. W dalszym ciągu poszukując nowego rozwiązania dla swojej skomplikowanej sytuacji Gambit oprowadza swych podopiecznych po uczelni i pokazuje, w jaki sposób walczyć ze wścibskimi telepatami. Wycieczka zostaje przerwany przez pojawienie się Scotta, który oznajmia Remy'emu, że jest potrzebny, by uratować Manhattan przed najazdem bandy dziwaków rozbijających się po mieście. Gambit w biegu żegna się z trójką uczniów, po czym odlatuje na pokładzie Blackbirda.

Rozróba nie trwa długo i po zwycięskiej dla X-men batali cały zespół wraca do szkoły. Po opuszczeniu samolotu Emma Frost informuje Gambita, że Rogue wcześniej wróciła do szkoły i bardzo chciałaby porozmawiać z Remym o niespodziance, jaką ten dla niej przygotował. LeBeau jest zszokowany tą informacją. Szybko pyta Emmę, w jakim nastroju jest teraz Rogue, czy przypadkiem nie zaczęła demolować szkoły z wściekłości. Frost protekcjonalnie odpowiada, że jest to sprawa pomiędzy nim a Rogue, a ona już w wystarczającym stopniu ingeruje w życie mieszkańców Instytutu.

Gambit załamany siada na ławce przed szkołą. Po chwili pojawiają się jego podopieczni. W ręku trzymają tak bardzo poszukiwany przez Gambita dysk. Udało im się zhackować szkolny komputer, dzięki czemu mieli dostęp do kodów systemu bezpieczeństwa budynku, następnie wystarczyło tylko zawirusować system i drzwi do wszelkich pomieszczeń stanęły otworem. Gambit rewanżuje się tym samym i przekazuje chłopakom wyniki czekającego ich testu, co ci przyjmują z mieszanymi uczuciami. Remy łagodzi ich wyrzuty sumienia tłumacząc, że zdobycie kasety również wymagały poświęcenia z ich strony i pewnej wiedzy, dzięki czemu całe przedsięwzięcie uznać można za dobrą lekcję. Na koniec wyjaśnia im swój sposób na telepatów. Walcząc kiedyś z Bractwem Złych Mutantów miał wątpliwą przyjemność oglądać nadpalonego przez Pyro Bloba, który momentalnie został ugaszony przez Storm. Widok był na tyle obleśny i niesmaczny, że każdy telepata bez wyjątku z miejsca rezygnuje z dalszego sondowania jego myśli. Konwersację przerywa pojawienie się Rogue, którą Gambit sadza na swój motocykl i oboje opuszczają Instytut.

Epilog. Później, kilka mil od Nowego Orleanu. W swym mieszkaniu Belladonna ogląda właśnie taśmę, na której zarejestrowano igraszki nieznanej jej dziewczyny z byłym mężem Belladony Gambitem.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Gambit vol. 4 #10 Gambit vol. 4 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.