Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #14

New X-Men vol. 2 #14

Postacie
Zapowiedź

Koniec pierwszego roku nauki u Xaviera trzeba uczcić okolicznościowym balem! To jednak nie takie proste wśród odrzuconych propozycji, złamanych serc, napadów zazdrości i atakujących superzłoczyńców...

Cytat

Moonstar: "If I deserve to run the ceremony... does that mean I deserve to run the school?"
Frost: "You always have to push it, don't you?"

Streszczenie

W instytucie trwają przygotowania do potańcówki organizowanej z okazji zakończenia roku szkolnego. Kadra nauczycielska właśnie dekoruje sale gimnastyczną. W międzyczasie Dani znajduje chwilkę, żeby zadzwonić do Waszyngtonu , do agenta Pierce'a i zaprosić go na zabawę, na której nie chce być sama, bez partnera. Justin z przyjemnością przyjmuje to zaproszenie.


Tymczasem na stołówce, przy stoliku New Mutants. Laurie nie chce iść na bal bez chłopaka i rozpatruje pozostanie tego dnia w domu. Wtedy swoją pomoc oferuje David i ją zaprasza. Noriko ma już dość słuchania od wszystkich o potańcówce, jak zauważył jej młody, niedawno poznany przyjaciel Jeffrey Garret, pewnie dlatego, że nikt jej jeszcze nie zaprosił. Surge złości się też na swoją grupę, że wciąż ignoruje Josha i nawet już nie je posiłków w jego towarzystwie. Po tych słowach wychodzi mijając Juliana, który właśnie z pychą ogłasza wszystkim, że to Hellions zwyciężyli w tegorocznych zawodach składów. Razem z Julianem do stołówki wszedł Kevin, który od razu postanowił umówić się z Laurie. Jednak dowiaduje się od Prodigy'ego, że się spóźnił. Hellion próbuje zaprosić Sofie ale i on dostaje kosza, lecz nie daje za wygrana i próbuje jeszcze raz, tym razem na osobności. Wind Dancer stwierdza, że Julian jest o wiele milszy, gdy nie ma w pobliżu jego kolegów, ale i tak z nim nie pójdzie.


Nowy York, w biurze dr Seana Garrisona właśnie trwa sesja terapeutyczna. Jego pacjent, mężczyzna dość pokaźnych rozmiarów, który swoim ciężarem zmiażdżył kozetkę, jest wyraźnie przygnębiony. Kiedyś należał do pewnego klubu, a raczej braterstwa, które niedawno zostało na nowo powołane. Ale jego przyjaciele nie zaproponowali mu tym razem członkostwa i bez niego zaatakowali swoich największych wrogów - X-Menów. Niestety polegli, a on czuje się teraz bezużyteczny i zagubiony, nie wie co robić. Doktor doradza mu, żeby zrobił to co podpowiada mu jego sumienie i aby przede wszystkim pozostał sobą, Fredem Dukes'em, Blobem.


Instytut Xaviera, Danger Room. Shan próbuje zapanować nad Szwadronem Alpha i Paragons, ale ani jedni ani drudzy nie palą się do współpracy. Obie drużyny tęsknią za swoimi opiekunami i nie widzą już sensu w odbywaniu sesji treningowych.


W tym samym czasie, w damskim akademiku. Jay wpada z wizytą do pokoju Noriko, lecz nie po to by z nią porozmawiać o jej dzisiejszym zachowaniu na stołówce, ale by zaprosić Dust na potańcówkę. Surge wychodzi pozostawiając ich samych, idzie poszukać Josha. Sooraya wyraźnie zaskoczona propozycją Jaya odmawia, mówiąc, że nie czuje się komfortowo w takich sytuacjach. Icarus spodziewał się takiej odpowiedzi ale według niego warto było spróbować. Tymczasem Noriko odnalazła Josha w ostatnim miejscu, w którym spodziewała się go spotkać, w bibliotece. Chce się w końcu dowiedzieć dlaczego Prodigy wciąż ją ignoruje. Elixir opowiada jej o wszystkim o czym dowiedział się od Davida, o wizji możliwej przyszłości, w której ona i Prodigy byli małżeństwem i o tym jak ta wizja się zakończyła.


Bal, zabawa trwa już w najlepsze. Dani i Shan siedzą przy jednym stoliku, pilnują uczniów i rozmawiają o Rahne. Karma chce jutro wyjechać aby ją odnaleźć i nakłonić do powrotu, ponieważ nie daje sobie rady z taką ilością podopiecznych. Moonstar wydaje się jej nie słuchać i rozgląda się po sali, nagle uradowana zrywa się na widok Justina Pierce'a. Nieco dalej Scott i Emma dziękują matce Laurie za pomoc w przygotowaniu balu. Gail robiła to z prawdziwą przyjemnością, gdyż zawsze chciała być częścią życia córki, której po ostatniej kłótni nie widuje już zbyt często w domu. Kevin obserwuje z daleka Laurie, podchodzi do niego Julian, który przybył na bal w towarzystwie Stepford Cuckoos, i wskazując na Mercury radzi aby ten zajął się dziewczyną, która tylko marzy o tym aby spędzić ten wieczór z nim. Na uboczu siedzą Noriko i Josh obserwując bawiące się pary. Rozmowę przerywa im Quill i prosi Surge do tańca, ta z przyjemnością się zgadza. Elixir siedzi sam znudzony kiedy nagle staje przed nim Amara Aquilla, znana także jako Magma. Wpadła na zaproszenie Moonstar i korzystając z okazji chciała mu podziękować za uzdrowienie [New Mutants v2 #7]. Julian widząc bawiących się Jaya i Sofie, pozostawia Stepford Cuckoos i odbija Icarusowi partnerkę do tańca. Hellion zaprasza ją do siebie do Kalifornii na wakacje. Tymczasem Laurie widząc Josha z Amarą próbuje wzbudzić w nim zazdrość i przy pomocy feromonów przymusza Davida by ją pocałował. Plan poskutkował, Elixir widział to i jest wściekł, chce rozprawić się z bogu ducha winnym Prodigy'm. Ale nie tylko on to widział, Wind Dancer też to zauważyła i mocnym podmuchem rozwiewa feromony. Kiedy David odzyskuje w pełni świadomość, jest zły na Wallflower, że go wykorzystała i wychodzi z sali. Sofia i Laurie zaczynają się ostro kłócić. W końcu Wallflower mówi jej, że ma już dość słuchania tych głupot o nie używaniu mocy od swej matki i nie będzie ich słuchać teraz od niej. Gail słyszała wszystko i z płaczem ucieka.


Następnego ranka w biurze Cyclopsa. Emma i Scott informują Moonstar, że X-Meni zostali poproszeni przez Avengersów o spotkanie, najwyraźniej chodzi o coś ważnego. Więc Dani będzie musiała poprowadzić dzisiejszą uroczystość rozdania nagród i zająć się sprawami szkoły na czas ich nieobecności.


Chwile później, Nowy York. Nisko, miedzy budynkami przelatuje X-Jet, widzący samolot ludzie domyślają się, że X-Meni wyruszają na jakąś misję. Fred Dukes też to zauważył, a skoro X-Meni lecą teraz samolotem to nie ma ich w instytucie. Blob wychodzi na ulicę, zatrzymuje pierwszy lepszy samochód i każe wystraszonemu kierowcy zawieść się do Salem Center. Nastał czas by być sobą.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.