Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #13

New X-Men vol. 2 #13

Postacie
Zapowiedź

Historia powiązana z wydarzeniami Wolverine: Agent of S.H.I.E.L.D. Śmierć jednego z ulubionych nauczycieli mocno wpłynęła na najmłodszych studentów Instytutu Xaviera. Czyżby był to początek końca New Mutants?

Cytat

Moonstar: "Go into the light and do not look back. We will care for everything here."

Streszczenie

[Uwaga: Ten odcinek jest bezpośrednio związany z wydarzeniami mającymi miejsce w Wolverine vol. 3 #25 i #26]


Instytut Xaviera, tydzień temu w nocy. Na dziedzińcu przed budynkiem szkolnym zebrali się niemal wszyscy uczniowie i obserwują jak setki agentów S.H.I.E.L.D. przeszukują i zabezpieczają całą okolicę przed Wolverinem. New Mutants rozmawiają o zdradzie profesora Logana, podobno stanowi on teraz wielkie zagrożenie dla wszystkich ale to dlatego, że ktoś kontroluje jego umysł. David nadal unika Noriko a Josh jest ignorowany przez resztę grupy i stoi na uboczu. Kevin podchodzi do Laurie i prosi ją, aby weszła do środka bo przebywanie tutaj nie jest bezpieczne. Wallflower denerwuje się i krzyczy, że jest tego świadoma i nie potrzebuje niczyjej opieki a cała sytuacja z Joshem nie pomoże Witherowi w zbliżeniu się do niej. Nagle rozlega się potężny rumor. Blackbird, sterowany przez Logana, wylatuje z hangaru niszcząc przy tym część budynków szkolnych i nie zważając na stojące dookoła dzieci, nisko lecąc kieruje się w stronę pobliskiego lasu. Tuż za nim podąża Shadowcat i Northstar krzyczący do uczniów, aby pozostali na swoich miejscach. Icarus leci za nimi mówiąc, że jego czynnik samogojący czyni go bezpiecznym. David wie ze swojej wizji przyszłości, że ta zdolność nie zawsze będzie z Jayem, lecz zanim zdążył go ostrzec ten już odleciał. Nad lasem przelatuje śmigłowiec S.H.I.E.L.D. i wyskakuje z niego Captain America. Widząc to Josh rusza do lasu by przyjrzeć się całej akcji a za nim biegnie reszta zaciekawionych uczniów. Dzieci natrafiają na Kapitana, który próbuje je zawrócić ale jest już za późno, wszyscy zobaczyli co się dzieje za jego plecami. Tam w ramionach Kitty leży martwy Jean-Paul. Elixir rzuca się aby pomóc i próbuje z całych sił uzdrowić Northstara, ale jego starania nie przynoszą żadnego skutku. Moonstar pocieszając przytula chłopca i zabiera uczniów do instytutu.


Następnego dnia rano w sali konferencyjnej. Emma i Scott przemawiają do wszystkich mieszkańców instytutu. Informują o tym co się wydarzyło zeszłej nocy. Mianowicie, szkoła została zaatakowana przez Wolverine'a, którego umysł był pod kontrolą organizacji o nazwie Hydra. Na szczęście udało się go schwytać i teraz jest on poddawany leczeniu w latającej bazie S.H.I.E.L.D. Niestety, ten sukces kosztował ich życie jednego z nauczycieli. Jean-Paul Beaubier poniósł śmierć, jego pogrzeb odbędzie się za kilka dni. Wszystkie zajęcia do końca tygodnia zostały odwołane.


Później w jednej z klas, Shan rozmawia z członkami Szwadronu Alpha, drużyny prowadzonej przez Northstara. Teraz to ona zostanie ich opiekunem. Dzieci nie są zachwycone tą wiadomością, ponieważ słyszały, że Shan oprócz swojej grupy złożonej z najmłodszych mutantów ma też zająć się drużyną Paragons, więc podejrzewają, że nie będzie ona miała dla nich zbyt wiele czasu. Karma wie, że ma teraz dużo obowiązków i jest świadoma tego, że nie zastąpi im Jean-Paula ale zrobi wszystko co w jej mocy aby pomóc uczniom w tej ciężkiej chwili. Victor zaczyna płakać i ucieka z klasy na dwór. Shan biegnie za nim ale nagle traci go z oczu. Wiedząc o zdolnościach kamuflujących chłopca Karma domyśla się, że musi on być gdzieś niedaleko więc zaczyna dialog. Po paru chwilach Victor ujawnia swoja obecność, mówi, że nikt nie zastąpi mu Northstara, tylko on jeden tak naprawdę go rozumiał, bo był taki sam jak on.


Nieco dalej. Sofia spotyka Juliana w miejscu gdzie Northstar prowadził lekcje latania. Myśląc, że Hellion nie wie o śmierci Jean-Paula, ponieważ nie było go na porannym apelu, próbuje mu o tym powiedzieć, ale on wie i mimo to przyszedł, żeby sobie polatać. Wind Dancer postanawia mu towarzyszyć. Oboje szybują między chmurami trzymając się za ręce i wspominając swoje pierwsze spotkanie oraz lekcje Northstara.


Tymczasem, w Nowym Yorku w miejskiej kostnicy. Doktor stojący nad zwłokami Northstara przygotowuje się do sekcji, zgodnie z rozkazami S.H.I.E.L.D. ma odłączyć mózg denata od reszty ciała po to aby Hand nie mogła go wskrzesić. Towarzyszący mu Iceman, Polaris i Moonstar proszą o chwilę na ostatnie pożegnanie poległego przyjaciela. Wtedy, nagle w łunie światła pojawia się Elektra w towarzystwie kilku ninja.


Później. Zdenerwowana swoją bezradnością w czasie walki, Dani wróciła do instytutu. Nie jest już tak dobrą wojowniczką jak kiedyś odkąd całkowicie poświęciła się nauczaniu. Na korytarzy spotkała Shan i zacząwszy płakać, mówi jej, że ciało Jean-Paula zostało skradzione. Obie idą do biura Scotta i Emmy i informują ich o całym zajściu. Mirage nie wie jak dzieci, po incydencie z Loganem, zniosą wiadomość o tym, że ich kolejny nauczyciel może stać się bezlitosnym zabójcą. Cyclops chce to utrzymać w tajemnicy przed uczniami. Pogrzeb i wszystkie inne uroczystości powinny odbyć się zgodnie z planem. Dani nie uważa, aby było to uczciwe w stosunku do dzieci ale w końcu daje się przekonać.


Dwa dni później. Moonstar przyszła po Josha, by zabrać go na memoriał ku czci Northstara. Wchodząc do jego pokoju widzi jak Elixir drze swoje zdjęcie z zajęć ze sztuk walki, na którym jest razem z Wolverinem. Josh uważał go za najfajniejszego nauczyciela, teraz już nie jest tego taki pewny. Foley jest gotowy aby iść na uroczystość ale boi się, że jego towarzysze nie zajęli mu miejsca. Dani uspokaja go mówiąc, że na pewno znajdzie się jakieś wolne krzesło przy niej w pierwszym rzędzie.


W tym samym czasie, na zewnątrz Julian, Rockslide i Tag idą sobie pograć. Po drodze spotykają Wind Dancer i Wallflower. Hellion informuje je, że chłopcy nie zamierzają uczestniczyć w uroczystościach, ponieważ będą one smutne i przygnębiające. Jean-Paul nie był opiekunem ich grupy więc nie mają się zbytnio co przejmować. Sofia jest kompletnie zmieszana i nie wie co myśleć o zachowaniu Juliana.


Wieczorem, godzinę przed memoriałem. W swoistym ogrodzie pamięci, wśród pomników zasłużonych X-Menów stoi nowy, przykryty białym płótnem, czekający na swoje odsłonięcie. Przy nim stoją członkowie Szwadronu Alpha próbując podejrzeć jak wygląda statua zrobiona ku czci ich opiekuna. Karma przyłapała ich na gorącym uczynku, ale rozumie, że te dzieci były równie bliskie sercu Northstara co Aurora, której niestety nie udało się jeszcze powiadomić o śmierci brata, więc pozwala im obejrzeć pomnik w całej okazałości. Trochę później Emma i Scott zaczynają uroczystość. Po kilku słowach wstępu i podziękowaniu dla tak licznie przybyłych, odsłaniają pomnik Jean-Paula Beaubiera - członka Alpha Flight, członka X-Men, ostatnio również pełnoetatowego nauczyciela w instytucie ale przede wszystkim wielkiego bohatera. Po chwili głos zabrał Iceman, który zgodnie z ostatnia wolą zmarłego odczytał modlitwę. Później swoje przemówienia wygłosili Sasquatch, Beast i Shan. Z daleka, lewitując nad drzewami przygląda się temu Hellion. Całą tą smutną uroczystość zakończyła Moonstar po raz ostatni żegnając Northstara.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #13 New X-Men vol. 2 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.