Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #28

Wolverine vol. 3 #28

Wolverine vol. 3 #28

"Agent of SHIELD" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Czasami tak w życiu bywa, że starzy przyjaciele stają się nowymi wrogami. Wolvie przekona się o prawdziwości tego powiedzenia, kiedy na drodze stanie mu były X-Man, z mózgiem wypranym przez Hydrę i w towarzystwie dwójki innych mutantów z grupy: Dawn of the White Light.

Cytat

Northstar: "(...) How did you manage to track us down ?"
Wolverine: "You were always B-list at best Jean Paul. even when we were back in Alpha Flight."
Nortstar: "Ouch."

Streszczenie

Northstar i 25 wykolejeńców urządzili sobie rajd po szesnastu stanach zostawiając za sobą sterty ludzkich ciał. Nie mieli żadnej strategii, zabijali po prostu tych którzy nie spodobali się przywódcy. Wolverine, obmywany przez strugi deszczu, kuca na krawędzi dachu. Obwinia się za to co się stało - gdyby on nie zabił przyjaciela, ci ludzie jeszcze by żyli. Właśnie dlatego da mu drugą szansę.


Logan wkracza do baru gdzie przy ladzie siedzi Jean Paul. Podchodzi do lady. Podłoga zasłana jest ciałami. Przy życiu pozostał jedynie barman. i kilka czerwonookich postaci. Wolverine zamawia drinka i mówi czemu tutaj przyszedł. Northstar odpowiada, że praniem mózgu było to co robił Xavier. W tym towarzystwie jest o wiele bardziej szczęśliwy. Hydra przypomniała mu, iż wszyscy są w środku zwierzętami. Logan nie zgadza się - gdyby tak było, to od razu by go wykończył, a nie przychodził porozmawiać. Jean Paul jest wściekły. On nie ma zamiaru przyjmować taryfy ulgowej tylko dlatego, że mają trochę wspólnych wspomnień. Każe jednemu z kompanów włączyć szafę grającą, co ten wykonuje pstrykając palcami. Właściciel lokalu ze strachem w oczach patrzy na wydarzenia. Logan wstaje wysuwając pazury. Jednak szybko okazuje się, iż zdolności towarzysza Northstara są inne, to teleporter. Za plecami Wolverine'a pojawia się kilkudziesięciu uzbrojonych zombie, którzy szybko powalają go i tłuką do nieprzytomności.


Alarmowa kwatera S.H.I.E.L.D., lokalizacja nieznana. Doktor Weinberg rozmawia z wysoko postawionym agentem. Nick Fury czuje się dobrze, jednak nie o to chodzi. Żołnierz pyta czemu doktor pozwolił Loganowi się oddalić, przecież sam mówił, że nie miał jeszcze szansy pełnego wyleczenia skutków ubocznych całej afery z Hydrą. Weinberg spokojnie odpowiada, że w czasie gdy agencja jest rozbita na setki części, a wróg buduje super broń, mały psychopata jest dokładnie tym czego potrzebują. Na koniec dodaje, że lepiej, iż rozmówca nie wie o co poprosił go Logan przed tym jak opuścił placówkę.


Wolverine budzi się. Jest unieruchomiony przy pomocy kilku masywnych, stalowych obręczy. Jego twarz jest mocno napuchnięta i krwawi. Na zewnątrz słyszy jęk wiatru. Northstar tłumaczy mu dlaczego - znajdują się w sekretnej kryjówce, w jednej z opuszczonych rafinerii na Alasce. On sam ją uwielbia, bo nikt nie pomyśli żeby ich szukać w tym miejscu. Pyta co sobie myślał, gdy zapowiedział wielką zemstę; że będą stać w miejscu i czekać, aż ich zabije. Logan nie zwraca na niego uwagi - każe mu powiedzieć gdzie znajduje się siedziba Gorgona. Jeżeli powie, ocali swoje życie. Jean Paul z uśmiechem politowania odpowiada - korzystając z wykradzionych planów buduje śmiercionośne maszyny. Potem zabije superbohaterów, następnie wszystkich władców, w końcu zastosuje globalny terror o jakim świat nigdy nie śnił. Na koniec kiwa palcem, na co Wolverine otrzymuje potężny cios od jednego z oprawców. Inny oznajmia, że wykrył urządzenie umieszczone na karku mutanta, które najprawdopobniej ukrywa jego mutagen. Northstar pyta czemu miałby to zrobić. Logan odpowiada z uśmiechem, że chce uniknąć zadeptania. Coś obserwuje budynki. Większość postaci jest okrążona żółtymi okręgami i błyszczy na różowo. Tylko jedna, przywiązana do słupa jest neutralna. Nagle gigantyczne, fioletowe nogi przebijają dach kompleksu, miażdżąc żołnierzy. Wszystkie trzy trafiły do magazynu wojskowego, po tym jak pokrzyżowano plany Rosji dotyczące ich sprzedaży do Iraku. Stały w magazynie rządowym, łapiąc kurz i czekając aż ktoś taki jak doktor Weinberg podpisze kilka formularzy. Po chwili ludzie wiedzą co się stało - to trzy gigantyczne Sentinele. W ogólnym chaosie tylko Jean Paul stara się znaleźć rozwiązanie. Jego ludzie atakują nogi w czasie gdy on przebija się przez ramię robota. Wolverine uwalnia się i przystępuje do ataku. Jean Paul przelatuje przez głowę maszyny ostatecznie ją unieruchamiając. Stara się wyeliminować następnego jednak strąca go strumień energii wystrzelony z dłoni maszyny. Sentinele chwytają garściami mutantów i spalają ich energią. Logan podchodzi do leżącego Northstara - prosi, by powiedział mu gdzie jest główna siedziba Hydry. Jeżeli powie, on klnie się na Boga, że nie tknie go palcem. Jean Paul jednak nie ma zamiaru nic zdradzać. Każe, by pocałował go w d... Nie kończy, gdyż cios pięścią w twarz pozbawia go przytomności. Wolverine zgłasza się do centrali S.H.I.E.L.D. - ma Northstara i prosi, by przybyli do Opuszczonej rafinerii na Alasce, gdzieś na półwyspie Kenai. Centrala odpowiada, że teraz nie ma prawa być aktywny i każą mu zostać tam gdzie jest - oni odbiorą go za około dwadzieścia minut. Mutant kończy transmisję i podchodzi do nieruchomych Sentineli. Rozkazuje jednemu, by został tu i deptał ciała, aż zostanie z nich kałuża krwi. Drugi natomiast ma się z nim udać na poszukiwanie Hand.

Autor: Spence

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #28 Wolverine vol. 3 #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.