Avalon » Serie komiksowe » Excalibur vol. 3 » Excalibur vol. 3 #13

Excalibur vol. 3 #13

Excalibur vol. 3 #13

"The Devils Own" - part 3: "The World Is Mine!"

Postacie
Zapowiedź

Wanda wróciła do siebie na tyle, żeby pogrążyć całą Genoshę w chaosie. Teraz Charles musi poprosić o pomoc Stephana Strange, by jakoś sobie z nią poradzić. Najważniejsze pytanie brzmi jednak: jak zareaguje na to Magneto?

Streszczenie

Scimitar żąda od przeciwników poddania się. W razie oporu grozi zabiciem córki wiceprezydenta. Karima i Askari nie mają zamiaru go słuchać i atakują. Wiązka energii wystrzelona przez Barakę ogłusza Scimitara, co pozwala dziewczynce wyrwać się z jego uścisku i rzucić do ucieczki. Złoczyńca prędko dochodzi do siebie i rusza za nią w pogoń. Tymczasem Askari i Karima bronią się, ostrzeliwani przez Zbrojmistrzów. Ich przeciwnicy kryją się za betonowym murem, jednak nie jest to przeszkodą dla kobiety, która serią pocisków wyłamuje jego część, przygniatając jednego z żołnierzy. Inny rzuca w jej kierunku granat. Karima rozpaczliwie rzuca się i nakrywa go własnym ciałem, chcąc ratować Askariego. Następuje wybuch.

 

Dziewczynka ucieka korytarzami rezydencji. W ślad za nią podąża kilku komandosów. Nagle atakuje ich ukryta w cieniu Husk i, dzięki swej stalowej skórze, powala wszystkich. Naprzeciw niej staje Scimitar. Paige atakuje go z furią, ale przeciwnik unika jej ciosów i rani mieczem w gardło. Husk jest zaskoczona, bo ostrze naruszyło jej stalową skórę. Szok powoduje, że dziewczyna morfuje do ludzkiej postaci, stając się naga i bezbronna.


Wahadłowiec Zbrojmistrzów powoli doprowadzany jest do sprawności. Al Khalad odbiera meldunek od Scimitara. Askari, Karima i Husk zostali pojmani. Jedyną niewiadomą jest los Worthingtona i Viper. Tymczasem zainteresowani, razem z Callisto, są uwięzieni pod gruzami budynku. Archangel z trudem utrzymuje chwiejący się nad nimi dach, kobiety natomiast toczą idiotyczną i pozbawioną jakiegokolwiek sensu kłótnię [próbowałem jakoś podsumować jej treść, ale okazało się to naprawdę ponad moje siły - Christoff]. Nagle budynek, pod którym są uwięzieni zaczyna się trząść i Warrenowi udaje się w końcu przekonać Callisto, żeby zamiast gadać pomogła mu podtrzymać sufit. Okazuje się jednak, że to Shola, który ich odnalazł i telekinetycznie uniósł gruzy, by umożliwić wyjście. Po chwili cała trójka dociera na powierzchnię. Archangel z ulgą rozpościera skrzydła. Na pytanie Sholi, czy ma pomysł jak pokonać Zbrojmistrzów, odpowiada że z pomocą Viper powinno im się udać. Dla niej będzie to okazja do zemsty na niedawnych partnerach.


Godzinę później, mały śmigłowiec zabiera Viper i trzymanych przez nią na muszce Sholę i Callisto na wahadłowiec. Tam Al Khalad, nie kryjąc zadowolenia nakazuje zamknąć w celach całą trójkę. Tymczasem uzbrojoy w wielki młot Archangel dociera do pojazdu. Jego kostium ochronił go przed radarem a wzrok załogi skupiony był na Viper. Worthington rozbija okno prowadzące na mostek wahadłowca i atakuje. Callisto i Shola uwalniają się z fałszywych więzów i również ruszają do walki. Scimitar ma zamiar zabić więźniów, ale Husk, choć pozbawiona ochronnej skóry, nie ma zamiaru drugi raz dać się pokonać. Tymczasem Viper każe Sholi uderzyć całą mocą we wskazany przez siebie punkt. Mutant wykonuje polecenie, po czym pada na kolana, mówiąc że wyczerpał zasób energii. Na szczęście zrobił co do niego należało - uszkodził resztę działających systemów wahadłowca. Na mostku Archangel przypiera Al Khalada do muru. Na jego żądanie przywódca Zbrojmistrzów nakazuje swoim ludziom złożyć broń. Jedynie Scimitar nie poddaje się i wciąż naciera na Husk. Dziewczynie udaje się wytrącić mu jeden z mieczy, jednak wojownik trafia ją drugim w brzuch. Paige pada na kolana, ale Viper ratuje ją, ogłuszając Scimitara strzałem z pistoletu.


Później, Askari oficjalnie dziękuje mieszkańcom Genoshy za udzieloną pomoc. Zbrojmistrze zostali pojmani a odnalezienie ich kryjówki i całkowite położenie kresu działalności pozostaje kwestią czasu. W kuluarach wiceprezydent Umbaja dziękuje Courtney Ross za udzieloną Zanzibarowi pożyczkę, która pozwoli wydobyć kraj z zapaści. Później Courtney wyjaśnia Viper, że w zamian otrzymała dostęp do technologii Zbrojmistrzów a Baraka uważa ją za przyjaciela kraju. Stąd już niedaleka droga do Genoshy, która również potrzebuje wsparcia. A kontrolując Genoshę będzie miała środki by sięgnąć po cały świat [nie pytajcie w jaki sposób - Christoff].


Dom Stephena Strange. Gościem doktora jest astralna projekcja Charlesa Xaviera. Profesor od pół roku pracuje nad umysłem Scarlet Witch i nie poczynił postępów. Strange ostrzega go, że moc Wandy jest ogromna, a w połączeniu z mocą jej ojca może wpływać na całą rzeczywistość. Wygląda na to, że będzie potrzebna jego asysta.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Excalibur vol. 3 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.