Avalon » Serie komiksowe » X-Men: The End vol. 2 » X-Men: The End vol. 2 #4

X-Men: The End vol. 2 #4

X-Men: The End vol. 2 #4

"Heroes & Martyrs" part 4: "Dance with The Devil!"

Zapowiedź

Sytuacja wygląda poważnie, więc pora podładować jeszcze napięcie, ujawniając tajemnicę Sinistera. I wszystko się wali...

Cytat


Shadowcat: "Ought'a be a law against telephats"
Cyclops: "There was, You helped get it repealed"

Streszczenie

Afganistan. Grupa poszukiwawcza w składzie M, X-23, Wolverine i Marvel Girl właśnie kończy pochówek tych których mieli ratować. Irene Merriwether, Rictor, Feral i Domino zginęli z ręki Apocalypse'a i Marudersów [w X-Men The End 2 #1 - Foxdie]. Wolverine przedstawia sprawę jasno: kiedy znajdą odpowiedzialnych za zbrodnie zabiją ich. Logan upewnia się czy żadna z kobiet nie ma z tym problemu, jedynie Marvel Girl wacha się przez chwile, powracając wspomnieniami do przeszłości kiedy działała pod postacią Dark Phoenix. Wolvie uważa że Scott przydzielił Rachel do tego zespołu, ponieważ on sam jest już stary i to Rachel musi spełnić role tropiciela. Marvel Girl poprzez ślady energii odtwarza przebieg zdarzeń. Teraz już wiedzą że to Apocalypse'a i nowi Marauders Sinistra maczali w tym palce. Marvel Girl odtwarza portal stworzony przez Slipstream'a którym wcześniej przybyli Marauders, cała czwórka wskakuje w otworzony portal.


Instytut Xaviera. Scott rozmawia przez telefon z rodzicami jednego z zabitych studentów. Zapewnia że dziecko niczego nie czuło i zginęło szybko podczas snu, a dochodzenie w sprawie zniszczenia instytutu wciąż trwa. Cyclops odkłada słuchawkę przestraszony tym ile jeszcze takich rozmów będzie musiał wykonać. Próbuje zatopić smutki w butelce whisky. Rozpacza nad stratą młodszego brata i tym jak wielki błąd popełnił poświęcając swoje życie u boku Madelyne Pryor i Nathana dla X-Men. Całej scenie przygląda się Dust. Wołanie Beasta odciąga Scotta od wspomnień, kiedy wbiega do szpitalnego namiotu Hank i Cecilia Ryes próbują utrzymać Emme która wpadła w furie w wyniku szoku pourazowego. W tym samym momencie siostry Coocok's powiadamiają Scotta o utracie połączenia z drużyną Wolverinea. Summers wydaje rozkaz sprowadzenia Bishopa i nawiązania połączenia telepatycznego z Xavierem. Hank próbuje zatrzymać Scotta przy żonie która teraz go potrzebuje, ten odpowiada że teraz wszyscy go potrzebują a on musi decydować kto bardziej a kto mniej i sam poniesie tego konsekwencje. Emma wykrzykuje że teraz zostawia ją tak samo jak zostawił Madelyne. McCoy odurza ją urządzeniem hipnotyzującym [ w przyszłości wszystko jest możliwe;) - Foxdie]. Frost zapada w euforyczny stan, do pomieszczenia wchodzi Rogue z którą Emma nawiązuje połączenie telepatyczne i wprowadza ją do swojego umysłu. Rogue domyśla się że White Queen jest zdesperowana skoro ją tu wciągnęła. Marie proponuje rozmowę w scenerii pikniku. Emma rozpacza nad swoją obecną bezradnością, nad tym że nie może pomóc swoim dzieciom, i jest to czas kiedy ona sama potrzebuje bohatera, chce aby to Rogue była jej bohaterem, zaabsorbowała jej moce i uratowała ich dzieci. Marie upewnia się czy Frost jest świadoma iż wraz z mocami przejmie ona jej wszystkie wspomnienia i sekrety. Emma gotowa jest zrobić wszystko dla swoich dzieci. Kobiety całują się. Rogue wraca do realnego świata odziana w biały kostium podobny do stroju Emmy. Hank zauważa że nawet jej telepatyczny glos jest teraz podobny do głosu White Queen.


Kwatera Główna XSE, Waszyngton. Iceman prowadzi rozmowę z Sage która poprzez Malice chce poznać plany Sinistra. W telewizji transmitowane jest publiczne przemówienie kandydatki na burmistrza Chicago - Katrine Pryde. Marie D'Ancanto współpracownica Kitty, nalega aby zakończyć spotkanie z ludźmi ponieważ przybyło dużo więcej protestantów z Purity niż się spodziewano. Pryde postanawia zostać. W tym momencie pojawia się Cyclops w astralnej postaci informując o utracie kontaktu z Rachel, Kitty jednak zaprzecza jej śmierci ponieważ odczułaby to poprzez ich więź telepatyczną. Rozmowę przerywa cegła trafiająca Katrine w głowę. Przerażona Marie biegnie aby złapać Shadowcat która dosłownie przelatuje jej przez palce. Pryde szybko dochodzi do siebie, wznosi się ponad wściekły tłum i zaczyna swoją przemowę: "Macie problem ze mną jako mutantem? Pytam się dlaczego? Co to zmienia...w jakim stopniu to nas różni? Może poza tym że nie musze martwić się o otwarcie drzwi kiedy zapomnę klucze czy też brać udziału w porannym wyścigu do łazienki. Hej śmiech jest dobry, stawia wszystko w lepszym świetle. Faktem jest że chce bezpiecznych ulic w Swoim mieście tak samo jak Wy. Chce aby wywożono moje śmieci, chce przyzwoitego sąsiedztwa i dobrych szkół, chce miejsca w którym będę mogła założyć rodzinę. Nawet chce mistrzostwa dla Cubs [lokalna drużyna baseballowa - Foxdie]. To wszystko są nasze wspólne marzenia, czy tak? Jedyne co nas dzieli to "wypadek" urodzenia. Ja wole skupić się na tym co nas łączy, co tworzy nas wszystkich ludźmi. I z tego wspólnego człowieczeństwa wynika potrzeba do życia w społeczeństwie i sprawienia aby to społeczeństwo było lepszym miejscem do życia dla nas wszystkich! Dlatego kandyduje na burmistrza. W przyszły wtorek sprawcie aby wasze glosy zostały usłyszane w sposób w jaki świętuje się amerykański sen i amerykańską rzeczywistość. Oddajcie swój glos! a cegły zatrzymajmy do budowania domów".


Gdzieindziej. Dzieci Summersów i Ravenów prowadzą kłótnie odnośnie zdrady Gambita. Nie wiedzą że cały czas są obserwowani przez Sinistra w towarzystwie Gambita. Sinister rozwodzi się na temat przeznaczenia odpowiednich kobiet dla odpowiednich mężczyzn i pasji jaką darzą one mężczyzn którzy prawie je zniszczyli, tak jak Lilandra i Charles. Shaitan powiadamia o przybyciu nowych "gości". Marauders przyprowadzili zarażonych nanitami Warpatha i Shatterstara, oraz Cable'a który nie poddaje się techno wirusowi. Sinister informuje że to daremny wysiłek, proces zarażania potrwa po prostu dłużej i będzie bardziej bolesny. Essex dalej rozwodzi się na temat tego aby znać swojego wroga równie dobrze jak siebie samego, przewidzieć kogo Cyclops wyśle na poszukiwania, jak oni tu dotrą i jak im przeciwdziałać. Sinister wraz z Gambitem docierają do miejsca przetrzymywania grupy poszukiwawczej Wolverine'a. Cała czwórka jest pod władaniem Ladies Mastermind zdolnych wytworzyć iluzje nie dające się odróżnić od rzeczywistości, tak silne że potrafią oszukać samego Wolverine'a i Marvel Girl. Jednak Sinister nie jest w pełni usatysfakcjonowany gdyż razem z nimi powinna być Rogue. W tym momencie z Essexem łączy się dowódca Neverlandu informując o problemach z Danielle Moonstar. Dziewczyna wymknęła się spod kontroli zaraz po śmierci jej bratniej duszy Rahne Sinclair. Pomimo podawania leków uspokajających i narkotyków, Danielle majaczy coś w języku czejenów i starożytnego nordyckiego, tworzy runy i powtarza imię nordyckiej boginii Valkirii "Hela". Niestety tych bogów juz nie ma. Sinister rozkazuje unicestwienie mutantki.


Paryż. Stolica Unii Europejskiej, Biuro jej pierwszego prezydenta Courtney Ross. Dzięki wspomnieniom Emmy, Rogue odnajduje dane dotyczące Sinistra, wśród nich jest zdjęcie Essexa sprzed transformacji które szokuje Rogue. Gdzieindziej Sinister wyjaśnia Gambitowi że są świadkami pojedynku tytanów na galaktyczną skalę. Jednak w tym pojedynku ziemia nie ma żadnych sojuszników, ponieważ jej mieszkańcy zbyt często byli zmartwieniem dla innych, teraz przyszedł czas zapłaty. Sinister nie może patrzeć jak jego marzenia zostają poświęcone na rzecz innych celów, dlatego musi uratować kogo może aby dokończyć swego dzieła w dogodnej do tego chwili. W trakcie tej rozmowy Danielle Moonstar w agonii kończy swój żywot. Sinister kończąc swoją wypowiedź oznajmia że chce aby Remy stanął po jego stronie, bo w końcu miejsce syna jest przy ojcu...[Uwagi: prawdziwa Courtney Ross została zabita przez swoją odpowiedniczke z innego wymiaru Sat-yr-nin, która zastąpiła jej miejsce w Excalibur #5. Sat-yr-nin jest członkinią Hellfire Club i obecną White Queen.]


Autor: Foxdie

Galeria numeru

X-Men: The End vol. 2 #4 X-Men: The End vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.