Avalon » Serie komiksowe » New X-Men: Hellions » New X-Men: Hellions #2

New X-Men: Hellions #2

New X-Men: Hellions #2

"Fortune & Glory" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Hellions stają przed nie lada pokusą: każdy może spełnić jedno swoje życzenie. Czego sobie zażyczą i jakie będą tego skutki?

Cytat

jeden z kibiców wrestlingu: "Can you smell what the Rockslide is cookin' ?"

Streszczenie

Kalifornia, gdzieś na pustyni. Diamondback i Paladin obserwują ze wzniesienia mały ośrodek badawczy, Genetassist. Są zaskoczeni niskim poziomem zabezpieczeń, zważywszy na to, co zostało w nim wyprodukowane. Jest to bardzo cenne i niebezpieczne niczym broń jądrowa a oni zostali wynajęci by to zdobyć. Tymczasem ktoś obserwuje ich z daleka przez lunetę karabinu snajperskiego.


W tym samym czasie, w rezydencji Kellerów, Sooraya próbuje uchronić swoich przyjaciół od wielkiego błędu, jakim jej zdaniem jest zadawanie się z Kingmakerem. Dust nie chce niczego sobie życzyć, ponieważ wie, że nie ma niczego za darmo. Tajemniczy przybysz przytaknął jej, rzeczywiście nic nie ma za darmo, on zrobi coś dla nich, a oni będą musieli zrobić coś dla niego. To jeszcze bardziej utwierdza Sooraye w jej przekonaniach. Ale w końcu daje się przekonać reszcie drużyny, kiedy Julian wytargował okres próbny dla każdego życzenia, bez żadnych zobowiązań. Zadowolony Kingmaker zapytał, kto co sobie życzy. Tylko Santo odważył się odpowiedzieć i zrobił to bez zastanowienia.


Następnego dnia na zawodach dla wrestlerów o nadnaturalnych mocach, Rockslide toczy pojedynek na ringu przy wrzawie publiczności. Dzięki swojej sile i numerom z wystrzeliwaniem ręki szybko zdobywa ich przychylność. Po zakończonej efektownie i zwycięsko walce zbiera gromkie oklaski, ma nawet szanse na pas mistrzowski w najbliższym czasie. To przekonało resztę Hellionsów obserwujących pojedynek z wysokości trybun, że Kingmaker naprawdę może spełniać życzenia.


Portland, stan Oregon. Cessily stoi pełna obaw przed swoim rodzinnym domem. Nagle ku jej zdziwieniu na przywitanie wybiegają jej rodzice. Są zadowoleni z przyjazdu córki i wygląda na to, że strasznie za nią tęsknili. Niespodziewanie za płotem pojawia się sąsiad. Mercury chce się ukryć w domu, ale ojciec zawołał ją i z dumą przedstawił swojemu znajomemu. Matka natomiast zaproponowała, że obie wybiorą się do centrum handlowego. Dla Cessily to coś zupełnie nowego, ale jakże upragnionego.


Z tyłu rezydencji Kellerów, nad basenem. Julian i Brian opalają się i namawiają Kevina by do nich dołączył, ten jednak nie ma na to ochoty. Rozmowę przerywa im listonosz, który przyniósł paczkę dla Kevina Forda. Wither niecierpliwie otworzył przesyłkę od Kingmakera i znalazł w środku lekarstwo na jego mutację. Zgodnie z zaleceniami zapisanymi na etykiecie zażył specyfik i odczekał trzydzieści minut, ale zbytnio się bał żeby wypróbować czy działa. Pies sąsiadów, który był rozjuszony niedawną wizytą listonosza, w końcu przedostał się przez ogrodzenie i ruszył w stronę Kevina. Ten cofając się upadł, wtedy pies zaczął go lizać po twarzy nie robiąc sobie przy tym krzywdy. Lekarstwo działało.


Tymczasem w zachodnim Afganistanie, w obozie dla uchodźców. Kingmakerowi udało się odnaleźć panią Quadir i osobiście zawiózł Sooraya na spotkanie z nią. Dust nie wie jak mu się za to odwdzięczy, nawet nie myśli o tym teraz, tylko szczęśliwa tonie w objęciach matki.


Kalifornia, Los Angeles. Julian wraz z Brianem przechadzają się ulicami Hollywood rozmawiając o swoich własnych życzeniach, wszystkie inne się już spełniły. Hellion chciał bogactwa i chwały, ale wciąż nie wie czego życzył sobie Tag. Brian zamiast mu odpowiedzieć, wypatrzył snajpera na pobliskim budynku celującego do, wygłaszającego w okolicy przemówienie, gubernatora. Julian bez zastanowienia rzucił się na ratunek. W oka mgnieniu dzięki telekinezie schwytał zamachowca i powstrzymał wystrzeloną kulę. Dziennikarze od razu oblegli Helliona zadając setki pytań na raz, wtedy z pomocą przyszedł Tag, który pełniąc role jego rzecznika opanowuje tłum reporterów. Jako pierwszą pytającą wybrał znaną mu z telewizji Jennifer Maltin. Po krótkiej serii pytań Julian stał się miejscowym bohaterem. Trochę później, po całym tym zamieszaniu, Brian wytłumaczył Hellionowi, że to wszystko było ukartowane a Jennifer pracuje dla Kingmakera. Miała ona dopilnować, aby debiut medialny Juliana wypadł jak najlepiej i to się udało w stu procentach. Dzięki jej pytaniom, Hellion został pokazany opinii publicznej jako odważny i bohaterski chłopiec a nie jako mutant.


Rezydencja Kellerów. Julian wrócił właśnie z owocnego spotkania z Jennifer Maltin i zastał Taga jak ten przez telefon próbuje załatwić Rockslide'owi walkę o pas mistrzowski. Brian nie próżnuje, jest ubrany w porządny garnitur i zachowuje się jak prawdziwy menadżer. Od razu namawia Helliona na jeszcze kilka bohaterskich wyczynów, wtedy na pewno zagości on na stałe w telewizji lub czasopismach, czas to pieniądz. Julian jest olśniony tą przemianą i w końcu chce wiedzieć, jakie było życzenie Taga. Briana wyjaśnia, że całe życie potrafił sprawić by ludzie uciekali od osoby przez niego dotkniętej. Teraz chce, aby działo się na odwrót, żeby osoba przez niego wybrana była lubiana oraz stawiana w centrum uwagi i Kingmaker tego właśnie go uczy.


Czas darmowego wypróbowywania życzeń dobiegł końca. Ludzie Kingmakera zbierają wszystkich Hellionsów do biura swojego szefa. Cessily świetnie bawiła się z rodzicami, Kevin większość czasu spędził leżąc w normalnym ubraniu na łonie natury, Sooraya rozmawiała z matką, Brian i Santo przygotowywali się do następnej walki, a Julian przed kamerami rozprawiał się z kolejnym złoczyńcą. Na miejscu cała szóstka nie posiada się ze szczęścia i ochoczo opowiada sobie o swoich przeżyciach. Tymczasem w pokoju obok, Kingmaker odbiera bardzo ważny telefon. Dzwoni Otto Octavius znany szerzej jako dr Octopus. Słyszał, że Genetassist zakończyło swoje badania a on chce ich wynik tylko dla siebie. Kingmaker uśmiecha się pod nosem i patrząc przez lekko uchylone drzwi na Hellionsów mówi, że właśnie znalazł odpowiednią drużynę do tego zadania.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men: Hellions #2 New X-Men: Hellions #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.