Avalon » Serie komiksowe » Gambit vol. 4 » Gambit vol. 4 #12

Gambit vol. 4 #12

Gambit vol. 4 #12

"Hath No Fury" - część 2 z 2

Postacie
Zapowiedź

Wyznaczono nagrodę za głowę Gambita i teraz każdy bandzior w Nowym Orleanie ugania się za nim z oczywistym zamiarem jej zdobycia. Któż mógł uczynić Cajunowi takie świństwo? Cóż... chyba to prawda, co mówią o byłych żonach...

Cytat

Gambit: "[...]Bella's got a bad habit of latchin' on to guys who end up breakin her heart."
Ginny: "Oh, yeah...and I bet you know all about that[...]"

Streszczenie

Prolog. W zamkniętej hali Bandit rozdaje broń zgromadzonym członkom Gildi Zabójców. W tym czasie Noreen grzebie wewnątrz skradzionej ciężarówki. Na stwierdzenie Taylora, że posiadany przez nich arsenał wystarczyłby do pokonania X-men odpowiada z uśmiechem, że jest o tym całkowicie przekonana, po czym spogląda na leżący u jej stóp ładunek atomowy.

Następnego dnia rano. Kordon policji otacza miejsce masakry, z którego zniknęła ciężarówka wyładowana wysokiej jakości bronią. Do dowodzącego kapitana Lewisa podchodzi człowiek podający się za agenta Rileya z SHIELD, by poinformować, że przejmuje dowodzenie. Lewis relacjonuje mające tu miejsce wydarzenia. Zabójstwo czterech oficerów policji, w tym jednego z najlepszych detektywów. Do tej liczby należy dodać dwóch kierowców i dwóch techników z laboratorium. Według kapitana za wszystko odpowiedzialna jest oficer Noreen Tanaka. Pojawia się policjant z informacją, że znaleziono pewne informacje w ciężarówce pani oficer. Agent Riley prosi o ich niezwłoczne dostarczenie. Lewis opowiada agentowi, że Tanaka ostatnio zajmowała się sprawą przestępcy o pseudonimie Bandit. Tymczasem wraca policjant z teczką, którą Riley natychmiast wyrywa z jego rąk. Jednocześnie podchodzi do nich agent SHIELD i przedstawia się jako Riley. Kapitan Lewis patrzy na stojących przed dwóch agentów Rileyów, z których ten z teczką zaczyna właśnie uciekać.

Później. Remy i Belladona jedzą wspólnie kolację w trakcie której Gambit relacjonuje swoje spotkanie z policją. Belladona podchodzi do LeBeau i powoli zbliża swe usta do jego ust, jednak za chwilę wycofuje się. Tłumaczy, że to było głupie z jej strony. Mina Gambita poważnieje, gdyż ma coś ważnego do zakomunikowania swej byłej żonie. Przeglądając dokumenty Tanaki znalazł zmiankę o Bandicie. Z dokumentów tych wynika, że wykorzystał on związek z Belladoną, by piąć się w hierarchii Gildi za jej plecami. Dziewczyna ze łzami w oczach wymierza mu policzek. Oskarża Remy'ego o kłamstwo i każe mu się wynosić z jej domu.

Jeszcze trochę później. Magazyn zajmowany przez Bandita i Gildę Zabójców. Taylor przedstawia Noreen swój plan wykurzenia Remy'ego z jego kryjówki i przygwożdżenia go. Lufcik prowadzący na dach spada do środka hali z trzaskiem. Tuż za nim wskakuje Gambit. Zaalarmowani zabójcy rozpoczynają ostrzał, do którego przyłącza sie i Bandit. Remy błyskawicznym saltem chowa się za biurkiem. Zaatakowany od tyłu przez Taylora przerzuca go na plecy. Gdy ten wstaje, LeBeau wymierza mu potężny cios w brzuch. Bandit odgraża się, że nie pozwoli mu ponownie przejąć dowództwa nad Gildią. Remy odpowiada, że nie to jest jego celem. Chce tylko uchronić przed nim swą byłą żoną. Jak na zawołanie pojawia się Belladona i częstuje Taylora solidnym podbródkowym. Ten pada na ziemię. Belladona podchodzi do Gambita, a ten ją obejmuje. Pociągając nosem dziewczyna przyznaje rację swemu eks-mężowi. Wszystko co jej powiedział o Bandicie było prawdą. Całemu zdarzeniu przyglądają się członkowie Gildi, którzy nie są zbytnio zorientowani w sytuacji. Nie wiedzą też, czyich rozkazów mają słuchać: Bandita czy Belladony. Sytuację wyjaśnia pojawienie się Noreen z ładunkiem atomowym w jednej i zapalnikiem w drugiej dłoni. Każe teraz Gambitowi się poddać. Ten błyskawicznym ruchem wyrzuca kilka kart w kierunku Noreen. Uszkodzony ładunek upada na ziemię. Dziewczyna jest skończona. Członkowie Gildi tymczasem powoli zaczynają rozumieć sytuację. Mają przed sobą wszystkich przywódców Gildi. Gdyby ich teraz wyeliminowali, mogliby przejąć dowództwo w Gildi. Remy ostrzega ich przed takim rozwiązaniem, jednak jest już za późno. Widząc, że żadne dyplomatyczne rozwiązanie nie wchodzi w grę, Remy, Belladona i Bandit stają plecami do siebie naprzeciw uzbrojonego po zęby tłumu. Po chwili cała trójka rusza do nierównej walki.

Później. Pod budynek N.O.P.D. podjeżdża ciężarówka. Samochód staje przed samym wejściem. Zaparkowany pojazd zostaje pośpiesznie opuszczony przez kierowcę, który biegiem oddala się od komendy. Zaalarmowany dziwnym zachowaniem policjant ostrożnie podnosi tylną klapę pojazdu. Naczepa okazuje się być wypełniona związanymi i zakneblowanymi ludźmi, z Noreen Tanaką na samym przedzie.

I jeszcze trochę później. Mieszkanie Madame Camille. Gambit prosi właścicielkę o opiekę i schronienie dla Belladony. Widząc Ginny Remy w końcu może się wyładować na dziewczynie za przysporzenie mu tylu kłopotów. Zamiast tego ciągnie ją ze sobą do pokoju, w którym Ginny monitoruje życie ludzi w miasteczku. Tam wyciąga jedną z kaset, na której nagrana została obrona miasta przed hordami zombiech. Remy pokazuje Ginny Brothera Voodoo, zaznaczając jednocześnie, że ten przystojniak wciąż pozostaje kawalerem.

Na zewnątrz Gambit rozstaje się z Madame Camille i Belladoną. Wsiada na swój motocykl i odjeżdża w poszukiwaniu kolejnych kłopotów.

Gambit żegna dwie bliskie swojemu sercu kobiety, a wszyscy czytelnicy żegnają trzecią już serię indywidualnych przygód Remy'ego LeBeau, tylko po to, by spotykać się z nim regularnie w serii o przygodach X-Men.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Gambit vol. 4 #12 Gambit vol. 4 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.