Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #29

Wolverine vol. 3 #29

Wolverine vol. 3 #29

"Agent of SHIELD" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Teraz to sprawa osobista! Organizacja The Hand nadepnęła Wolviemu na odcisk, więc teraz musi się przygotować na to, że zechce on wybić ich co do nogi. Dłoń do nogi? Ten Marvel to ma pomysły...

Cytat

Przywódca Hand: "My brother have forgotten the desire for voice, but
their ears still function well. We know why you are here and it amuses us."
Wolverine, wysuwając pazury: "Not for long."

Streszczenie

Organizacja Hand powstała cztery miliardy lat temu, a legenda mówi, że ich ojcowie założyciele po dziś dzień chodzą po tej ziemi. Przez wieki starają się doprowadzić , różnymi drogami, do jednego celu -znieważyć Boga przez zniszczenie tego co stworzył. Zniszczenie wszystkiego co możesz zobaczyć, dotknąć, poczuć -wszystko dla chwały Bestii. Miejsce gdzie Hand szkoli swoich żołnierzy, znajduje się w Sekretnym Mieście położonym wśród drzew Zaginionego Lasu i jest widoczne dla świata zewnętrznego tylko przez trzynaście minut od nastania świtu.


W ośrodku szkoleniowym setki zombie-ninja uzbrojonych w: miecze, łuki, gwiazdki, nunchaku trenuje na zewnątrz. Nagle przez mur przebija się Sentinel z Wolverinem na ramieniu i przelatując przez dziedziniec przystępuje do eksterminacji, korzystając z wiązek energii w dłoniach. Robot został przeprogramowany, tak by reagował na komendy głosowe- co daje możliwość ,na przykład, wyszukiwania ninja. Część wojowników, widząc w tym jedyną możliwość- wskoczyła na plecy Sentinela i starają się go unieruchomić. Loganowi nie udaje się im zatrzymać i może tylko obserwować ,gdy ostre jak brzytwa miecze przebijają się przez pancerz robota, który po chwili wbija się w ziemię. Wolverine wykańcza znajdujących się w pobliżu ninja, jednak dostrzega, wycelowane w niego setki łuków. Nie widząc innej możliwości, tworzy z ciał tarczę ochronną i -cały czas mając w pamięci śmierć syna Ichiro- po pokonaniu kilkunastu metrów, szlachtuje na kawałki pozostałych przy życiu przeciwników.


Umazany zieloną posoką, wśród porannej mgły, przechodzi do głównego budynku kompleksu. Tam, szeregi zombie zostawiły mu przejście do trzech osób stojących na podwyższeniu- przywódców organizacji. Głównodowodzący wita go i mówi, że nie ma ,na razie, się czego obawiać. Pyta, czy sądzi, że tak po prostu przyjdzie tu i wybije ich do nogi. To prawda, są osłabieni lecz każdy z nich jest weteranem i każdy z nich wyuczył się aspektów ciemnej strony. [tak, delikatna nadinterpretacja, ale nie mogłem się powstrzymać :) -S.] Logan, tradycyjnie, pyta gdzie jest Gorgon. Zombie odpowiada, że jeżeli chca znaleźć byłego przywódcę, niech szuka śmierci i strachu, spowodowanych jego działaniem. Widząc zdziwienie na twarzy Wolverine'a, potwierdza -teraz Gorgon dowodzi Hydrą, skuszony nieskończonymi funduszami. Na podest ,zza pleców ninja wkracza Elektra, z oczami jarzącymi się na czerwono. Kontynuując, stwierdza, że potrzebują królowej w tym odwiecznym miejscu, a kto inny bardziej się nada od Elektry, która po tym jak ja odzyskali, przeszła przez wszystkie rytuały niezwykle szybko. Teraz jest gotowa przejąć to miejsce i rządzić. Każe kobiecie zabić intruza. W czasie gdy Logan paruje szponami ciosy dwóch ostrzy, Natchios -korzystając z telepatii, by na jej znak rzucił się na zombie po lewej, gdy ona zajmie się tymi po prawej. Sygnał pada i po kilku minutach cała sala zasłana jest zieloną posoką i trupami członków Hand. Korzystając z chwili -Wolverine, pyta o wydarzenia sprzed kilku dni. Elektra odpowiada, że musiała działać w ukryciu, tak bardzo, że uczestniczyła w ataku na sterowiec. Takie działanie przyniosło wymierne korzyści -teraz wiedzą gdzie Hydra buduje swoją broń i gdzie kryje się on sam wraz ze swoimi ludźmi. Wolverine wzywa centralę SHIELD, prosząc o transport.


W tajnym szpitalu SHIELD jeden z komandosów informuje Nicka Fury'ego o całkowitym wyeliminowaniu Hand. Nick pomimo bólu i wielu opatrunków uśmiecha się.


Elektra na pytanie o plany, odpowiada, że teraz wykończą pozostałe organizacje, które odpowiadają za śmierć chłopca i wielu innych ludzi. Wolverine stwierdza, że kocha takie rozwiązania.

Autor: Spence

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #29 Wolverine vol. 3 #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.