Avalon » Serie komiksowe » NYX » NYX #6

NYX #6

NYX #6

"Wannabe" - part 6

Postacie
Zapowiedź

Już spisaliście ich na straty, co? Nic z tego! Ekipa NYX wraca, a wreaz z nią kolejne wskazówki, które prowadzą do rozwiązania serii w kolejnym numerze. (Zapowiadanym na następny miesiąc, ale kto wie...?)

Cytat

Bobby: "Why you starring? Who's that?"
Dziewczyna: "She, she's a nobody, dead girl walking"

Streszczenie

Kobieta z włosami owiniętymi w ręcznik przegląda się w lustrze, kiedy słyszy dźwięk telefonu. Za jej plecami staje niewidoczna dla niej astralna forma ciemnoskórego chłopaka - Bobby'ego Soula. Kobieta pada jak nieżywa na ziemię. Astral podchodzi do swojego fizycznego ciała, dotyka go i ciało budzi się. Afro-Amerykanin odbiera telefon i zaczyna rozmowę z Zebra Daddy'm. Ten każe mu przyjechać, Bobby zgadza się.

Bronx. Tatiana prosi Kiden, żeby jej nie pocieszała. Zapewnia, że wierzy w jej opowiadanie i w fakt posiadania przez nią mocy, ponieważ po dzisiejszej manifestacji jej własnej mocy - zamianie w psołaka - nic już jej nie zdziwi. Tatiana zbiera się do odejścia. W tym momencie Kiden widzi ducha swojego ojca, który mówi, że Tatiana nie powinna wracać.

Flatiron District. Zebra Daddy płacze na ramieniu Bobby'ego, opowiadając mu jak to kochał X-23. Błaga go, by ją sprowadził. Chłopak mówi, że używanie mocy wywołuje u niego cierpienie, ale Daddy nie odpuszcza i oferuje, że zapłaci mu dwukrotność sumy, która potrzebna jest na rehabilitację jego sparaliżowanego braciszka. Soul łamie się i przyjmuje ofertę, zleceniodawca wręcza mu pokaźną zaliczkę. Kiedy chłopak wychodzi, Daddy zwołuje kumpli do swojego mieszkania.

Tatiana wchodzi do swojego domu i zaszokowana widzi swoją matkę uprawiającą seks z kochankiem. Kobieta wpada w szał i zaczyna ją obrzucać wyzwiskami. Dziewczyna zostaje na domiar złego zaatakowana przez swoje zwierzęta. Rzuca się do ucieczki. Gdy wypada z domu, natyka się na Kiden, która mówi jej, że to nie jest tylko zły sen.

District X. Bobby karmi swojego kilkuletniego, sparaliżowanego braciszka i opowiada o swoich planach. Wspomina o pracy u Zebra Daddy'ego, po czym zaczyna marzyć, że zamieszkają w Las Vegas, a mały chłopiec wyzdrowieje i będzie mógł chodzić, oraz mówić. Zaczyna się rozklejać, ale do mieszkania wchodzi opiekunka. Bobby płaci jej i zostawia samą z chłopcem.

Manhattan. Bobby rozmawia z Tanyą, która ma opatrunek na oku. Kobieta twierdzi, że powiedziała Zebra Daddy'emu wszystko, co wiedziała. Wręcza mutantowi karteczkę z adresem Cameron Palmer.

Bobby kieruje się do mieszkania Cameron. Jej sąsiadka informuje go, ze nie wie, kiedy kobieta wróci, pyta, czy jest jej uczniem. Chłopak po chwili namysłu potwierdza.

W szkole, Bobby wypytuje trzy dziewczyny o panią Palmer. Te opowiadają o tym, jak Hector ją postrzelił. Soul zauważa inną dziewczynę i podchodzi do niej. Zmusza ją za pomocą swojej mocy, by opowiedziała mu o nauczycielce.

Kiden wygrzebuje ze śmietnika kanapkę i oferuje Tatianie. Następnie rozmawia z Cameron, która zaczyna jej wygarniać co o niej sądzi. Mówi, że dziewczyna zrujnowała jej życie i że nie dziwi się, że jej matce wiedzie się lepiej, od kiedy Kiden znikła. Dziewczyna zaczyna płakać.

Daddy rozmawia przez telefon z bratem Kiden, który informuje go o tym, z kim zadaje się X-23. Zebra Daddy pomiędzy działkami kokainy oznajmia, że chłopak ma mu ją przyprowadzić. Ten odpowiada, że jest pewien, że dziewczęta nie będą spały w mieszkaniu Kiden, ponieważ ona nie wróci do domu. Rozmowie przysłuchuje się Bobby. Jego astralna forma bije blondyna, a następnie już fizycznie Soul odbiera mu komórkę i mówi, że należało mu się za bycie złym bratem.

Tatiana złości się, że Kiden cały dzień grzebie w śmietniku. Pyta złośliwie, jaki jest plan. Zapłakana Kiden znajduje w śmietniku coś, co ją zainteresowało.

Bobby rozmawia z braciszkiem. Usprawiedliwia się i przeprasza za używanie mocy. Spogląda na pieniądze i pyta czy to naprawdę dla nich sprawia ból ludziom. Nagle przerażony zauważa zakrwawionego ducha ojca Kiden.

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

NYX #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.