Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Kitty Pryde - Shadow and Flame » X-Men: Kitty Pryde - Shadow and Flame #2

X-Men: Kitty Pryde - Shadow and Flame #2

X-Men: Kitty Pryde - Shadow and Flame #2

"Daughter of the Dragon" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Dawno nie było wielkich stad ninja, prawda? No więc, już są i atakują biedną Kitty i jej smoczka. Po co to robią? Bo kazał im jakiś dawno zapomniany wróg, który prawdopodobnie wcale nie jest Ogunem...

Cytat

Shadowcat: "With one quick move I could have ended his life. And after all the pain I had suffered at his hands, I wanted to... but I just could not. That is when I won my soul back. And that is also when Ogun knew he had truly lost."

Streszczenie

Japoński Departament Zjawisk Nadprzyrodzonych. Sekcja 83. Ryoko Oshiba zdaje wstępny raport przed swym przełożonym. Miy Ashiro jest zaniepokojony brakiem postępów w śledztwie. Agentka oznajmia, że to nie jej wina. Ich Wywiad się pomylił. Kitty Pryde nie jest już młodą, niedoświadczoną dziewczyną, którą łatwo sterować. Aby misja się powiodła, należy przeprowadzić ją z wielką uwagą i cierpliwością, aby obejść się bez jakichkolwiek podejrzeń. Co więcej, trzeba będzie zaznajomić amerykankę z pewnymi podstawowymi faktami, które już odkryli. Przewodniczący zgadza się na ten krok, ostrzegając jednak, że należy ujawnić tylko te informacje, które są absolutnie niezbędne. Reszta ma pozostać tajemnicą. Shadowcat nie może wiedzieć, że porywacze zielonej smoczycy pragną jej śmierci. Ryoko uspokaja go. Nie wspomniała o tym ani słowem, gdyż to tylko skomplikowałoby współpracę.


Jeszcze nigdy nie biegła tak szybko. Przerażona. Zagubiona. Nie widzi ich, ale wyczuwa ich obecność. Skradają się. Są tuż za nią. Rozszyfrowała ich plan. Pragną zwabić ją w uliczkę bez wyjścia. Ale nie odrobili zadania domowego. Czy nie wiedzą kim ona jest? Z jaką mocą się mierzą? Nie istnieją dla niej żadne przeszkody. Przeniknie przez wszystko. Niespodziewanie odbija się od ściany. Jest w pułapce. Pojawiają się zewsząd fazując przez wszystko. Jej krzyk przerywa ciszę. To niesprawiedliwe. To ona posiada tę umiejętność. Zatem jak oni to robią? Chwytają ją. Czuje, że spada. Wokół przewijają się surrealistyczne obrazy z przeszłości. Na jednym z nich widnieje twarz ukryta za czerwoną maską diabła. Śmieje się. Szydzi z jej bezsilności. Widziała go już. Zna go. Ogun.


Nocną ciszę przerywa sygnał telefonu. Kitty budzi się zlana potem. Dzwoni Kubo, asystent Ryoko Oshiby, informując ją, że spotkanie odbędzie się za dwie godziny w obserwatorium na wieży w centrum Tokio. Nie tracąc ani chwili Shadowcat rozpoczyna przygotowania. Zimny prysznic powinien zmyć z niej resztki wspomnień koszmaru. Przemywając twarz wodą, mutantka dostrzega w lustrze odbicie małego chłopca. Zaalarmowany krzykiem swej pani Lockheed przybywa z pomocą. Przestraszona dziewczyna próbuje uspokoić ich oboje. Jest zmęczona, a to było tylko małe przewidzenie.


Wieża w Tokio. Młoda amerykanka, niosąca w plecaku dziwnego kota oddaje się zwiedzaniu. Ku jej zaskoczeniu jedyna winda mogąca zabrać ją w miejsce umówionego spotkania, okazuje się zepsuta. Kitty podoba się profesjonalizm japońskiego Departamentu. Najwyraźniej czekająca ją rozmowa ma się odbyć bez udziału osób trzecich. Przez nikogo niezauważona mutantka fazuje do nieczynnego szybu. Na miejscu nie ma jeszcze nikogo. Natomiast widok zapiera dech w piersiach. Najwyższy czas wyłączyć hologram i dać Lockheedowi szanse na rozprostowanie skrzydeł. Nagle za plecami dwójki bohaterów pojawia się specjalny oddział ninja. Kitty bez wysiłku obezwładnia większość z nich. Ostatnia dwójka wypada z gry na własne życzenie, gdy szarżując uderzają we wzmocnioną szybę, przez którą mutantka bez problemu fazuje. Unosząc się w powietrzu, setki metrów nad ziemią, Shadowcat szydzi z napastników. Aby ją pokonać będą musieli nauczyć się latać. Jak na zawołanie następuje druga faza ataku. Tamci szli dołem, ci spadają z góry. Jednak zarówno oni jak i ich miecze nie mogą zranić dziewczyny w jej niematerialnej postaci. Pozostaje im tylko ratować się ucieczką. Na placu boju pozostał już tylko jeden ninja. Szybkim cięciem samurajskiego ostrza Kitty pozbawia go maski. Młody japończyk jest pod wielkim wrażeniem jej umiejętności. Walka z Córką Demona jest dla niego prawdziwym zaszczytem. Po tych słowach przegryza kapsułkę z trucizną i natychmiast umiera.


Wróciwszy do hotelu Kitty bierze długi, gorący prysznic. Zbyt wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Należy wybadać sprawę u samego źródła.


Japoński Departament Zjawisk Nadprzyrodzonych. Ryoko Oshiba jak zwykle pracuje do późna. Jej wewnętrzny spokój przerywa nagłe wtargnięcie Shadowcat. Fazując przez podłogę oraz biurko, dziewczyna zdecydowanie prosi o informacje na temat nowej sekty - Ścieżki Przeznaczenia. Walczyła z nimi rano i wie już, że nie jest to jedna z odnóg Hand. Są na to zbyt mało wyszkoleni, a w ich filozofii nie ma żadnego głębszego mistycyzmu. Przyparta do muru agentka zdradza swe sekrety. Ścieżka Przeznaczenia jest kultem Oguna, demona ninja. Dawno temu Kitty stoczyła z nim walkę i zabiła go. Teraz to ją czeka śmierć z ręki jego czcicieli.


Mutantka wraca pamięcią do tego wydarzenia. To nie ona jest morderczynią. Chociaż powinna była odebrać mu życie po tym, co jej zrobił. Ale kiedy klęczał u jej stóp zawahała się i wycofała z pola walki. Odzyskała w ten sposób dusze a Ogun, według kodeksu ninja, pogrążył się w niesławie. Mimo to, kiedy odwróciła się do niego plecami zaatakował powtórnie. Przed niechybną śmiercią uratował ją Logan. Niesamowicie szybkim ciosem zagłębił swe pazury w ciele wroga.


Głos Ryoko Oshiby przywraca Kitty do rzeczywistości. Wiele zostało wyjaśnione, ale wciąż pewne fakty trudno jest wytłumaczyć. Shadowcat wątpi w tezę agentki. Ścieżka Przeznaczenia nie pragnie jej śmierci. Gdyby tak było dzisiejsza potyczka zakończyłaby się zupełnie inaczej. Za tym kryje się coś innego. Cały ten atak był tylko sprawdzianem jej umiejętności, testem przed czymś ważnym, co dopiero nastąpi. Wychodząc z budynku mutantka obiecuje swej rozmówczyni, że doprowadzi sprawę do końca. Ryoko oferuje pomoc i zamierza informować Kitty o wszystkim co odkryje. Dziewczyna prosi tylko by kontaktowano się z nią osobiście. Japonka zdziwiona oświadcza, że tylko tak może to zrobić, gdyż nie ma jeszcze asystenta. Odjeżdżając w limuzynie Shadowcat wie, że Departament wciąż nie mówi jej wszystkiego.


Pokój hotelowy Kitty Pryde. Lochheed słyszy podejrzany dźwięk. Zaniepokojony przeprowadza mały rekonesans. Wszystko wydaje się być w najlepszym porządku, jednak kiedy wchodzi pod łóżko znajduje tam bombę z gazem usypiającym. Wybuch nastąpi za trzy sekundy.


Japoński Departament Zjawisk Nadprzyrodzonych. Panna Oshiba zdaje kolejny raport. Zdradziła amerykance kilka faktów, ale zrobiła to dla dobra misji. Dzięki temu Shadowcat zainteresowała się sprawą i rozwiąże dla nich zagadkę. Ogun, uznawany przez wielu za nieśmiertelnego, znał wiele sekretów, zbyt niebezpiecznych by o nich nie pamiętać. A Kitty Pryde jest jedynym kluczem do tych tajemnic.


Hotel Kitty Pryde. Mutantka wchodzi do swego pokoju. Zastaje w nim bezwładne ciało smoka leżące w pobliżu zdetonowanej bomby. Surowy męski głos przerywa jej krzyk. Na parapecie kuca człowiek w czerwonej masce diabła. A to, co właśnie zrobił Lockheedowi jest niczym w porównaniu z tym, co zamierza zrobić z nią.

Autor: White King

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.