Avalon » Serie komiksowe » New X-Men: Hellions » New X-Men: Hellions #3

New X-Men: Hellions #3

New X-Men: Hellions #3

"Fortune & Glory" part 3 of 4

Postacie
Zapowiedź

Spełniły się wszystkie życzenia Hellions! Ale nie za darmo oczywiście... Ich dobroczyńca - tajemniczy Kingmaker - żąda w zamian dostarczenia pewnej rzeczy. Pytanie brzmi, jakiej i dlaczego?

Cytat

Paladin: "I don't like shooting kids... but I'm getting paid well enough to get over it."

Streszczenie

Kalifornia, gdzieś na pustyni. Diamondback i Paladin wdarli się do kompleksu Genetassist bez wywołania alarmu. Strażnicy zostali obezwładnieni, a systemy bezpieczeństwa zneutralizowane. Włamywacze maja już to po co przyszli, niewielką walizeczkę z tajemniczą zawartością. Kiedy Paladin usuwa z bazy danych wszystkie informacje na temat ich łupu, Diamondback nagle rzuca swoim diamentowym sztyletem w przewód wentylacyjny. Po chwili wypada z niego martwy snajper. Kobieta popędza swojego kompana, najwyraźniej nie tylko oni tu są. Słowa te okazały się prorocze, gdyż w tym samym czasie Cessily w swojej płynnej postaci prześlizguje się do Paladina i wykrada mu walizkę tuż spod nosa. Diamondback zauważywszy to rusza w pościg za dziewczyną, niestety dla niej, kilka metrów dalej, tuż za rogiem wpada prosto na cały zespół Hellions.


Dwie godziny wcześniejsze, w Beverly Hills, w biurze Kingmakera, młodzi mutanci wciąż dzielili się swoimi miłymi przeżyciami aż gospodarz musiał im przerwać i sprowadzić na ziemię. Trzeba przejść do interesów i sfinalizować umowę. Kingmaker spełni życzenia Hellions, jeśli ci wpierw zrobią coś dla niego. Mianowicie maja zdobyć dla niego walizkę z laboratorium Genetassist zanim ktokolwiek inny ją wykradnie. Zadanie to nie powinno nastręczyć im nadmiernych trudności. Jedynym problemem według Kingmakera może okazać się dwójka złodziei i najemników, Diamondback oraz Paladin, chcąca sprzedać walizkę na czarnym rynku. Młodzi mutanci podpisują kontrakt, każdy ze swoich osobistych pobudek. Nie ważne czy to chęć akceptacji albo tęsknota za rodziną czy coś bardziej przyziemnego jak fortuna i sława ważne, aby życzenia się spełniły.


Z powrotem w Genetassist. Diamondback i Paladin próbują przekonać Hellionsów o swojej wyższości i nakłonić ich do poddania się, zanim komuś stanie się krzywda. Jednak młodzi mutanci nic sobie nie robią z tych gróźb i teraz obie strony stoją naprzeciw siebie gotowe do walki. Wtedy Tag naznacza swoją mocą walizkę, a najemnicy uciekają od niej w popłochu. Drużyna zaczyna już świętować zwycięstwo, kiedy Brian uderzony diamentem w tył głowy pada jak ścięty na podłogę. Okazało się, iż jego moc ma mniejszy zasięg niż celne oko Diamondback. Kobieta znajdując się poza strefą wpływów jego ograniczonej telepatii bez problemu go trafiła. Walka wybuchła na poważnie. Kevin wciąż jest pod wpływem lekarstw dostarczonych mu przez Kingmakera. Bez swojego dotyku śmierci jest bezużyteczny w walce, więc trzyma się na uboczu pilnując walizki. Tymczasem Santo wystrzelił swoja rękę w kierunku Paladina, lecz ten dzięki swojej podwyższonej zwinności oraz sile nie tylko uniknął kamiennego kikuta, ale i zmienił kierunek jego lotu nokautując nim samego Rockslide'a. Mercury oplotła swym ciałem Diamondback Kobieta zauważywszy, iż jej przeciwniczka jest z płynnego metalu użyła jednego ze swoich gadżetów i poraziła Cessily prądem. Dziewczyna bardzo ciężko to zniosła, a Sooraya słysząc od Paladina, że w walizce jest bardzo groźna broń traci na chwilę koncentrację i zostaje przez niego postrzelona. Julian po przeniesieniu Taga w bezpieczne miejsce, powraca wzrokiem na pole bitwy i nie jest zadowolony z obrotu sytuacji. Wkurzony ciska przeciwnikami po pomieszczeniu za pomocą swojej telekinezy. Diamondback ma jeszcze trochę siły, aby się podnieść. Mówi, że wynajęła ich S.H.I.E.L.D. i że pracują dla rządu USA. Hellion nie wierzy, nawet nie chce tego słuchać tylko rozbija o nią kolejne meble.


Przez całą drogę powrotna do biura Kingmakera w Beverly Hills, Kevin sprzeczał się z Julianem. Wither twierdzi, że nie powinni zadzierać z S.H.I.E.L.D., a jeśli w walizce naprawdę jest niebezpieczna broń to przed oddaniem jej trzeba sprawdzić zamiary ich zleceniodawcy. Hellion odpowiada mu, że umowa jest umową, wszyscy podpisali kontrakt i teraz muszą się z niego wywiązać, za wszelką cenę. Kevin wciąż drąży temat doprowadzając przywódcę do pasji. Gdy drużyna dotarła już na miejsce i czeka aż sekretarka wezwie Kingmakera, Julian w końcu daje się przekonać i zezwala na zajrzenie do wnętrza walizki. Mercury bez problemu ją otwiera używając swojego palca jako klucza. W środku znajduje się pojemnik z jakimś zielonym płynem oraz mini komputer. Nikt nie ma najmniejszego pojęcia co to jest. Oświecił ich Kingmaker, który właśnie przyszedł. To broń biologiczna i to dość zabójcza, jeden z jego klientów zażyczył jej sobie. Hellionsi już wiedzą, że zostali wykorzystani, broń mogąca zgładzić miliony ludzi w niepowołanych rękach to zbyt wysoka cena za kilka ich życzeń. Są oburzeni i nie chcą oddać walizki, lecz Julian po krótkim namyśle robi to powtarzając po raz kolejny, że umowa jest umową.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men: Hellions #3 New X-Men: Hellions #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.