Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #30

Wolverine vol. 3 #30

Wolverine vol. 3 #30

"Agent of SHIELD" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Wolverine skreśla kolejnych drani ze swojej listy, konsekwentnie zmierzając wprost do przywódcy Hydry, by wyrównać bardzo osobiste porachunki...

Cytat

Dr Weinberg: "Revenge never makes you happy, Wolverine. Ever see Clint Eastwood crack a smile."

Streszczenie

Instytut Xaviera. Trwa spotkanie Grupy Terapii Psychicznej. Emma Frost, Shadowcat, Beast, Marvel Girl i Iceman siedzą na wyimaginowanych obłokach, unosząc się w powietrzu. Kitty cały czas obwinia się o wydarzenia sprzed dwóch miesięcy. Cały czas roztrząsa kolejne scenariusze. Reszta stara się ją uspokoić - nie można przewidzieć swojego zachowania w chwili zagrożenia, dopóki coś złego się nie stanie. Rachel zwraca uwagę, że sama nic nie zrobiła, pomimo tego, że jest jednym z potężniejszych mutantów na świecie. Bobby dodaje, że teraz gdy Logan wie co zrobił, wyrzuty sumienia nie dają mu spokoju.


Alarmowa kwatera S.H.I.E.L.D.. Jeden z hangarów. Wolverine, opatulony kocem siedzi w ciemnościach. Dołącza do niego Dr Weinberg, pytając, czy nie powinien się przygotowywać do ataku. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sprawa Hydry powinna zostać zamknięta do północy. Logan odpowiada, że zastanawiał się co się dzieje z Northstarem. Słyszał pogłoski, iż przechodzi tą samą procedurę przez, którą on przechodził. Doktor naciska przycisk na pilocie, otwierając drzwi do pokoju, w którym znajduje się urządzenie. Northstar, podłączony do niego jest bombardowany setkami obrazów na minutę. Lecz na ekranach pokazujących myśli Jean Paula wciąż widać tylko widać krew, wściekłość i poodrywane kończyny. Weinberg mówi, że mają problem - Loganowi wystarczyły trzy dni na powrót do normalności, podczas gdy w przypadku Northstara na razie nie widać efektów, chociaż jest tutaj już ponad pół tygodnia. Na pytanie czemu tak jest, odpowiada że najwyraźniej trudniej dojść do siebie mając świadomość, że zamordował cię przyjaciel.


Agent Dum Dum Dugan, który tymczasowo przejął obowiązki Nicka Fury'ego, przeprowadza odprawę. Cała agencja została postawiona na nogi i szykuje się krwawa łaźnia. Cała grupa, z Wolverine'm i Elektrą na czele jest uzbrojona po zęby i gotowa na akcję. "Dum Dum" smutno stwierdza, że Nick przez pięćdziesiąt lat walczył z Hydrą i akurat teraz w noc kiedy ma zostać wyeliminowana leży półprzytomny w szpitalu. Logan pociesza go mówiąc, że zrobi kilka niezłych zdjęć.


Ludzie Hydry pracują nad budową jednej z broni masowej zagłady. Nagle zaniepokoił ich jakiś dźwięk, więc uzbrojeni w broń maszynową postanowili to sprawdzić. Wybiegając na zewnątrz, wystawili się na atak i zostali trafieni granatem. Zdziwieni podnoszą wzrok. To kilkusetosobowa grupa sztormowa S.H.I.E.L.D. przypuszcza atak na fabrykę.


Manhattan. Gorgon wraz z Elisabeth Strucker siedzą na łóżku. Mężczyzna przypomina dlaczego budują broń masowego rażenia - zakończy ona całe życie na ziemi, będzie uderzeniem przeciwko światłu, przeciwko bogu. Kobieta kontynuując oznajmia, iż nigdy nie prosili o przyjście na świat. Gorgon tłumaczy się - po prostu martwi się o to jak nowa Hydra przyjmie tę nagłą zmianę, pomiędzy brutalnymi działaniami Barona, a jego intencje są o wiele bardziej czyste. Oni nigdy nie docenią działań przywódców, bo jedyne o na czym im zależy to potęga i imperia. Gorgon nie chce się nad sobą użalać, tylko po prostu pokazać kto tu dowodzi. Elisabeth pyta o to czy śmierć będzie bolesna. Umieranie jest czymś obcym dla niej, która przeżyła kilkaset lat. Gorgon nie odpowiada, jest wściekły - ktoś zaatakował europejskie bazy Hydry. Nie kończy gdyż słyszy huk pękającego szkła, gdy przebija się przez nie rakieta. Po chwili następuje eksplozja. Wśród połamanych desek i pyłu unoszącego się w pomieszczeniu Gorgon dostrzega straszny widok - kilka metrów od niego leży martwa Elisabeth Strucker. Załogi śmigłowców meldują, że ich misja się zakończyła teraz czas na drugą ekipę. Nim ninja zdążyli się pozbierać już do akcji wkroczył Logan wraz z Elektrą i agentami S.H.I.E.L.D. - którzy zostali teleportowani-, szybko ich eliminując. Po chwili ciało Gorgona przebijają szpony i miecze. Chlapiąc dookoła krwią, przeciwnik podnosi ułamany kawałek belki i kilkoma ciosami wyłącza z walki Elektrę, a Wolverine zostaje zamroczony. Dobywa miecza i szlachtuje wszystkich komandosów. Gorgon podchodzi do Logana i przebijając jego gardło mieczem, przytwiedza go do ściany. Chwyta Elektrę i znika w snopie światła.


Szpital S.H.I.E.L.D.. Agenci dostają informację o tym, że ktoś wdarł się do budynku. Postanawiają zostać na miejscu i bronić szefa.


Manhattan. Kolejna fala żołnierzy pojawia się w zgliszczach. Pomimo miecza w gardlle. Wolverine ostrzega ich - Gorgon jest w tajnym szpitalu i chce wykończyć Nicka Fury.


Stojący na korytarzu placówki medycznej przywódca Hydry trzyma za kark Elektrę i uśmiecha się złowieszczo.

Autor: Spence

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #30 Wolverine vol. 3 #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.