Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #16

New X-Men vol. 2 #16

New X-Men vol. 2 #16

"House Divided" - part 1 of 4

Postacie
Zapowiedź

Hellions - specjalna podjednostka SHIELD - wyruszają do Japonii, by zlikwidować jednego z przywódców Ludzkiego Ruchu Oporu. New Mutants - grupa uważana za następne pokolenie władców mutantów - będą musieli temu zapobiec, by nie dopuścić do kryzysu na skalę światową.

Cytat

Sooraya o Julianie: "Why are the cute ones always such jerks?"
Jubilee: "Way of the world, girlfriend. Way of the world."

Streszczenie

Nowy York. Przed budynkiem, który niegdyś był główną siedzibą ONZ a teraz nazywa się New Mutant Leadership Institute, odbywa się uroczysta gala z okazji zakończenia roku szkolnego. Mutanci już nie uczą się tutaj jak lepiej kontrolować własne moce, ale jak rządzić światem w przyszłości. Uczniowie przysłuchują się przemówieniu ich dyrektorki, Xi'an Coy Manh. Wśród nich można rozpoznać kilka znajomych nam twarzy. Laurie i David kłócą się z Quentinem i Tagiem, Jubilee i Sooraya, która zamieniła burqa na kolorowe minispódniczki, wyraźnie się nudzą, jest i Cessily oraz Stepford Cuckoos. Nagle z vana zaparkowanego po drugiej stronie ulicy wysypało się kilkunastu ludzkich zamachowców samobójców i z ładunkami wybuchowymi na piersiach oraz ze zdalnymi detonatorami w dłoniach wbiegli między dzieci. Karma próbowała ich powstrzymać mentalnie, lecz okazało się, że są oni odporni na psychiczne ataki. Jeden z terrorystów wysadza się w powietrze, ale cała siła wybuchu została zamknięta w telekinetycznej bańce. Wszyscy spojrzeli górę i zobaczyli jak z helicarriera wiszącego tuż nad ich głowami wyskakują Hellionsi. Młodzi agenci S.H.I.E.L.D. (Julian Keller, Surge, Synch, Wind Dancer i Quill) oraz towarzysząca im Moonstar szybko rozprawiają się z napastnikami. Większość New Mutants, zgodnie z zaleceniami swojej dyrektorki, unikała walki. Tylko dwie niesforne uczennice, Jubilee i Sooraya, miały sobie za nic te nakazy i zaatakowały. Laurie też chciała pomóc, ale Prodigy ją powstrzymał mówiąc, że tym powinny zająć się odpowiednie jednostki. Mercury tworzy ścianę z własnego ciała i odgradza walczących od reszty. Zamachowcy zaczęli krzyczeć, że grzechy Japonii zostaną pomszczone, byli gotowi na wszystko, ale i tak szybko ulegli. Zostali ujęci albo zabici. Po całej akcji wkurzona Shan rozmówiła się z Dani, była zła, że bezpieczeństwo jej oraz uczniów spoczywało w rękach młodszych agentów, nawet jeśli Hellions to elita wśród elit. Obie panie wyraźnie nie przepadają za sobą. Julian prowokuje New Mutants naśmiewając się z ich odwagi. Jedynie Dust zareagowała te przycinki, ale szybko dała się uspokoić Jubilee. Laurie Garrison z typową dla siebie arogancją (przynajmniej w tej rzeczywistości) wygania członków Hellions z terenu instytutu traktując ich z góry. To strasznie irytuje Sofie i gdyby nie interwencja Cyphera pewnie doszło by do rękoczynu. David spogląda na odchodzących agentów i zauważa jak Noriko daje mu znaki, przyspieszając znika. Po chwili oboje spotykają się w zaułku. Wygląda na to, że nie wszystkich Hellions i New Mutants dzielą animozje. Strasznie martwili się o siebie nawzajem i teraz nie mogą się od siebie oderwać.


Później, kwatera główna S.H.I.E.L.D. Moonstar dostaje nowe rozkazy od Mystique i wyraźnie nie jest zadowolona z zadania jakie stoi przed nią oraz jej grupą. Natychmiast zwołuje zebranie drużyny. Julian i Sofia przychodzą na nie prosto ze świetlicy gdzie oglądali w TV walkę jednego z najlepszych zapaśników na świecie, Rockslide'a. Na odprawie dowiadują się, że zespołu została przydzielona nowa mutantka, Illyana Rasputin aka Magik. Hellion stwierdza, że nie potrzebują nowego członka, w dodatku tak młodego i niedoświadczonego. Wtedy rozłoszczona Illyana teleportuje go do wnętrza wulkanu wmawiając mu, że to piekło. Julian szybko zmienia zdanie i pochwala przyjęcie nowego członka do drużyny. Po ich powrocie Dani kontynuuje. Wszelkie ślady po dzisiejszej próbie zamachu prowadzą do Japonii, do tamtejszego ludzkiego ruchu oporu, którego szefem jest Seiji Ashida, ojciec Noriko i dlatego ona została wykluczona z udziału w tej misji. Nowym zadaniem Hellions jest odnaleźć i powstrzymać Ashide za wszelką cenę.


Wieczór, New Mutant Leadership Institute. Dyrektor Karma namawia uczniów do wizyty u szkolnego psychologa, doktora Seana Garrisona. Ma to im pomóc przejść nad porannym incydentem do porządku dziennego. Sooraya i Jubilee zamiast tego wybierają się do centrum handlowego, właściwie to nikt oprócz Stepford Cuckoos nie ma zamiaru iść na takie spotkanie. Nagle przy zdziwieniu wszystkich pojawia się Surge i pyta gdzie jest David. Cessily kieruje ją do jego pokoju. Prodigy jest zaskoczony wizytą ukochanej, ale i bardzo zadowolony. Noriko jest przygnębiona i przyszła się mu wyżalić, nawet nie chce myśleć o propozycji wspólnego wypadu na koncert niejakiego Josha Guthrie'a. Została odsunięta od swojej drużyny, która tak wiele dla niej znaczy. Hellions wyruszyli, aby schwytać jej ojca i na pewno nie będą się z nim cackać. A ona nie wie co robić, w końcu to jej ojciec, chociaż nie widziała go od lat ponieważ była wychowywana przez samego imperatora Sunfire'a. David chce jakoś pomóc, wtedy Noriko prosi go, aby razem z nią wyruszył do Japonii i odnalazł jej ojca zanim zrobią to Hellions.


Chwile później w zaułku. David sprowadził dwie najbardziej zaufane mu osoby, przedstawił im sytuacje i poprosił o pomoc. Laurie kategorycznie odmawia twierdząc, że jeśli ojciec Surge jest w jakikolwiek sposób związany z ludzkimi terrorystami to zasłużył na śmierć. Mercury też odmawia, ale bardziej ją zszokowało to, że Prodigy chodzi z jedną z Hellionsów. Cóż, David mówi, że on oraz Noriko i tak to zrobią, tylko prosi przyjaciółki o dyskrecje.


Tokio, grupka uzbrojonych mężczyzn próbuje zatrzymać naukowca pracującego nad projektem Genesis. Nagle nad ich głowami pojawia się świetlny dysk Illyany z grupą Hellions na pokładzie. Zaskoczeni mężczyźni bez wahania wyciągają broń.


Tymczasem w New Mutant Leadership Institute. Laurie weszła do gabinetu ojca i powiedziała mu wszystko czego dowiedziała się przed chwilą. Kilka minut później wyszła spotykając na korytarzu Quentina, który z ciekawości zajrzał jej do umysłu. Dowiedział się, że David i Noriko planują podróż do Japonii a Laurie na prośbę ojca ma im towarzyszyć. Lecz następna informacja jaką wydobył Quentin strasznie go zszokowała. Rodzina Garrisonów miała swój mroczny sekret. Laurie zagroziła mu żeby nikomu o tym nie mówił, lecz on zaśmiał się jej w twarz mówiąc, że jest potężnym telepatom, niczego się nie boi i w każdej chwili może wyłączyć jej umysł. Wtedy Wallflower wypuszcza chmurę czarnych feromonów i zmusza go do tego, ale na nim samym. Po chwili Quentin Quire pada martwy na ziemię. Tożsamość tajnych agentów S.H.I.E.L.D. musi pozostać tajna, za wszelką cenę.

Autor: Black Bolt of M

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #16 New X-Men vol. 2 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.