Avalon » Serie komiksowe » X-Men: The End vol. 2 » X-Men: The End vol. 2 #6

X-Men: The End vol. 2 #6

X-Men: The End vol. 2 #6

"Heroes & Martyrs" - part 6: "Godrise"

Zapowiedź

Bla, bla, bla... Sinister, Gambit, Rogue i ich dzieci... bla, bla, bla... I nic już nie będzie takie samo. A panom z Marvela nawet nie chciało się zmienić zapowiedzi...

Cytat


Gambit do umierającej Rogue: "Bekka was with me and Alex, They're both fine. Anna, how can I tell them?"
Rogue: "You're The charmer, find a way."
Gambit: "How do I go on?"
Rogue: "You're The man I love, you'll find that, too."

Streszczenie

Chicago. Wciąż trwa telewizyjna debata między kandydatkami na burmistrza miasta. Kitty przekonuje widzów że nie jest żadnym potworem, tylko mutantem który może przechodzić przez ściany. W tym momencie przechodzi przez stolik. Przekonuje że to jedyne co czyni ją inną, oprócz tego jest tak samo jak pozostali człowiekiem i pełnoprawnym obywatelem USA.


Rogue znajduje się już na orbicie ziemskiej lecąc na ratunek swoim dzieciom. Olivier Raven, najstarszy z dzieci próbuje odgonić mechaniczne psy które ich atakują. Niespodziewanie córka Emmy Megan rzuca się na chłopaka i powala na ziemie. W tym samym momencie za ich plecami pojawia się Rogue która z impetem niszczy roboty. Olivier szybko tłumaczy że Gambit tak naprawdę nie pracował dla Sinistra tylko udawał aby móc ich uratować. Anna wyjaśnia dzieciom ,że dzieli teraz umysł z Emma co było konieczne aby ich odnaleźć. W tym samym czasie Gambit z małą Becką stawia czoła żołnierzom Neverlandu i jego dyrektorce. Z opresji ratuje Gambita zmartwychwstała Dani Moonstar teraz pod postacią nordyckiej boginii Valkyrie. Szefowa Neverlandu próbuje uciec przez portal prowadzący do cytadeli Sinistra, ale Remy podcina ją kijem i kobieta upada. Dani zakańcza jej żywot. Mówi Gambitowi aby uciekał przez portal, ona sama postanawia zostać aby zburzyć to miejsce i odbudować tęczowy most [przejście łączące Asgard z ziemią - Foxdie].


Ponownie w Chicago. Pryde kontynuuje swoją wypowiedź: "Rozmawiamy juz od ponad godziny i nie powiedzieliśmy nic o podatkach, edukacji, transporcie, opiece medycznej, pracy o prawdziwych sprawach prawdziwych ludzi. Będąc burmistrzem trzeba sprawić aby miasto sprawnie funkcjonowało. Bycie burmistrzem polega na pomaganiu Chicagowskim mieszkańcom w budowaniu lepszego życia dla siebie i swoich rodzin. Zamiast tego kobieta kongresu mówi tylko o strachu. Jestem żydówką. Czy to znaczy że faworyzuje moją wiarę ponad wszystkie inne? Czy to znaczy że stawiam kobietę wyżej niż mężczyznę? Białych ponad niebiałymi? Kujonów ponad obibokami? Społeczeństwo to ludzie pracujący razem dla wspólnego dobra. Nie osiągamy tego dobra poprzez wykluczanie innych." Tremaine ripostuje tą wypowiedź twierdząc że mutańci reprezentują poważne zagrożenie dla narodu i przyszłych generacji i nie jest to wypowiedź kierowana jej uprzedzeniami.


W bazie Sinistra oswobodzona grupa uderzeniowa Wolverinea atakuje Marauders. X-23 rozprawia się z zarażonymi przez Technarixa, Warpathem i Shatterstarem. Monet i Rachel rozkładają Technarixa na atomy. Wtedy Shakti atakuje M i cofa ją do postaci Penance - muta którym kiedyś była. Dla Shakti jest to tylko pyrrusowe zwycięstwo gdyż w tej postaci ciało Penance jest na tyle ostre że jest w stanie przeciąć kamień. Rachel rzuca skulonym mutem w Shakti. W tym czasie Cable ugadza siostrę włócznią tym samym zarażając ją technarixem. Marvel Girl stawia opór wirusowi i przekonuje Cable że razem mogą go zwalczyć gdyż Technarix nie żyje. Wolverine toczy pojedynek z Shaitan i niestety przegrywa rozbijając się o betonowy mur zza którego wyskakuje Rogue. Jeden cios Shaitan powala mutantkę i ląduje ona obok nieprzytomnego Wolverine'a. Okazuje się że to Mystique. Za plecami Shaitan pojawia się prawdziwa Rogue i zostaje od razu wbita w ziemie przez przeciwnika. Z pomocą przychodzi Emma Frost, która podłącza się pod Cerebre i łączy się z Rogue przekazując jej swoją siłę. W dalszej konfrontacji Shaitan nie ma szans. Anna ciska przeciwniczką przez betonowe ściany i ostatecznie doprowadza do jej śmierci. Sama ledwo trzyma się na nogach. Emma kończy ich połączenie gdyż nie chce przyswoić więcej cech rudej (do tej pory przejęła od niej tatuaż na ręku). W pomieszczeniu zjawia się Remy. Rogue rzuca się w objęcia męża. Mystique próbuje ją ostrzec lecz jest już za późno...Gambit wyjmuje sztylet i przebija nim Anne. Zszokowana Rogue pada w objęcia Mystique, wtedy do pomieszczenia wbiega prawdziwy Remy Lebau, mordercą Anny okazuje się Sinister. Gambit wybija sztylet z ręki mordercy i pada na kolana przy swojej żonie. Mystique chwyta za sztylet i rusza w pościg za Sinistrem. Essex próbuje zastrzelić Mystique ta zmienia się w Dark Beasta informując że przez cały czas podszywała się pod niego. Sinister w akcie desperacji mówi że może dla niej stworzyć nową ulepszoną Rogue. Jednak Raven kochała poprzedni "model".

To nie tak miało się skończyć, myśleli że jak wszyscy kochankowie i oni będą trwać wiecznie. Zapłakany Gambit bezsilnie woła o pomoc, Rogue zużyła cały zasób zaabsorbowanych mocy i nie jest w stanie się zregenerować, powoli umiera. Prosi o ostatni pocałunek, kiedy usta małżonków się dotykają dookoła nich eksploduje czerwona fala energii. W Centrum dowodzenia X-men, Spikes odnotowują zniknięcie dużego pola maskującego w Genoshy. Okazuje się że laboratorium Sinistra przez cały czas znajdowało się pod nosem Charlesa Xaviera. W bazie Sinistra, Mystique wraca do Gambita z głową Essexa w ręku. Remy zrywa się na pełne nogi i biegnie po kostium Sinistra, zdał sobie sprawę z dalszych planów ojca, który najwidoczniej wybierał się do imperium Shi'ar. Darkholme próbuje go zatrzymać przekonując że teraz musi zająć się dziećmi, a udając się w tą podróż może je osierocić. Mutantka chce przejąć jego role, jednak Remy nie zgadza się na to gdyż w Shi'ar wiedzą wszystko na temat morfów. Ich rozmowę przerywa telepatyczna transmisja Xaviera, Raven mówi że Gambit będzie potrzebował wsparcia. Wtedy w pomieszczeniu zjawiają się Cable i Rachel z trochę zmienionym wyglądem spowodowanym zakażeniem technarixem, potrzebują więcej czasu aby w pełni odwrócić ten proces. Lebau zwraca się do Mystique aby zajęła się swoimi wnukami, w pożegnalnym uścisku Remy nazywa ja matką ,a ona go synem. W Chicago debata powoli dobiega końca. Rachel odwiedza Kitty w astralnej formie, opowiada jej przebieg ostatnich wydarzeń i żegna się z nią gdyż prawdopodobnie juz nigdy się nie spotkają. Pozostaje im jedynie zaufać nadziei, chociaż tak naprawdę na każdego przychodzi kolej, nawet na X-Men.


W tym numerze zginęli:

Mr. Sinister, Rogue, Shaitan, Warpath, Shatterstar, Technarix, Kierowniczka Neverlandu

Autor: Foxdie

Galeria numeru

X-Men: The End vol. 2 #6 X-Men: The End vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.