Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Kitty Pryde - Shadow and Flame » X-Men: Kitty Pryde - Shadow and Flame #3

X-Men: Kitty Pryde - Shadow and Flame #3

X-Men: Kitty Pryde - Shadow and Flame #3

"Cat and Mouse" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Ninja porwał Lockheeda! Tragedia! Teraz Kitty będzie musiała zebrać się w sobie i podążyć za swoim pupilkiem w miejsce, gdzie jej zdolności zdadzą się na nic, a o przetrwaniu zadecyduje tylko umiejętność walki.

Cytat

Ogun: "The rumors are true. You fight well for a gaijin."
Shadowcat: "So do you... for a girl!"
Ogun: "So you know?"
Shadowcat: "Your stance, your strokes it is like fighting myself in a mirror."
Ogun: "Do not flatter yourself!"

Streszczenie

Pokój hotelowy Kitty Pryde. Mutantka rozpaczliwie tuli do siebie ciałko swego bezwładnego towarzysza. To wszystko z jej winy. To ona rozpoczęła tą grę, a teraz przyszło zapłacić jej najwyższą cenę za swe czyny. Przyczajony na parapecie Ogun kontynuuje swe groźby. Scena, która ma teraz miejsce jest zaledwie prologiem, początkiem wielkiego i zaplanowanego z wielką precyzją finału, którego wynik zaskoczy wszystkich. Aby uczynić całą grę bardziej interesującą, w zdetonowanej niedawno bombie, umieszczono śladowe ilości trucizny, która stopniowo i nieubłaganie pozbawia życia Lockheeda. To w rękach Kitty spoczywa jego los. Zasady są proste. Jeżeli chcą wyjść z tego bez szwanku, Shadowcat musi podjąć wyzwanie i stoczyć zwycięską walkę. W innym przypadku czeka ich powolna i bolesna śmierć. Wszystko zostało wyjaśnione. Najwyższy czas by zastąpić słowa czynami. Ogun otwiera okno i rzuca się w dół. Spadając łapie zostawioną tu wcześniej linę i z jej pomocą niewiarygodnie szybko wspina się na górę. Kitty zostaje sama w pokoju. Ostrożnie umieszcza ciało smoka na łóżku. Jednocześnie obiecuje, że zrobi wszystko by ich z tego wyciągnąć. Nie wie jeszcze z kim przyjdzie jej się zmierzyć, ale z pewnością nie jest to ten sam człowiek, z którym już kiedyś walczyła. Prawdziwy Demon był zbyt niecierpliwy, zbyt bardzo pragnął rozlewu krwi, by aranżować podobne podchody. Tym razem za czerwoną maską diabła ukrywa się zwykły przebieraniec. A to powinno ułatwić całą sprawę.

Dach hotelu. Ogun kończy wyczerpującą wspinaczkę. Ku jego zaskoczeniu, mutantka nie kontynuuje pościgu. Czy mógł się aż tak bardzo pomylić przewidując jej reakcje? Szybko i bezszelestnie, fazując przez podłogę, Shadowcat pojawia się za plecami przeciwnika i przechodzi do natychmiastowego ataku. Pomimo elementu zaskoczenia walka jest wyrównana. Wymiana ciosów kończy się, gdy Kitty wykorzystując taktyczny błąd ninja z ogromną mocą ciska nim o ziemię. Rozwścieczony Demon postanawia użyć broni białej. W momencie, gdy sięga do pasa z umocowanym na nim samurajskim mieczem, odkrywa, że ten w niewytłumaczalny sposób zniknął. To sprawka Kitty, która dzierżąc w dłoniach dwa połyskujące ostrza, dziękuje mu, że uzbrajając się pomyślał i o niej. Chce jednak by walka była uczciwa, dlatego odrzuca w stronę Oguna jeden z mieczy. Rozpoczyna się druga faza starcia. Ninja jest pod dużym wrażeniem umiejętności amerykanki. Natomiast Shadowcat, analizując wszystkie ruchy wroga, odkrywa, że walczy z kobietą. Ich techniki są podobne. Jedna wiernie powiela ruchy drugiej. Nieznajoma każe jej skończyć z porównaniami, gdyż to ona jest lepsza. Na potwierdzenie tych słów wymierza silnego kopniaka w podbrzusze Kitty i przecina linę z suszącym się praniem, które spada na mutantkę. To daje Ogunowi czas na wycofanie się z pola walki. Uciekając kieruje się na stację metra.

Shadowcat fazuje poprzez warstwy materiału. Pościg się jeszcze nie skończył. Nie jest trudno dogonić kogoś, gdy potrafi się przenikać przez przeszkody. Zbiegając do podziemnego tunelu Kitty wyrywa ze ściany jeden z metalowych prętów. Wystarczy jeden celny rzut w nogi by spowolnić Demona na tyle, by rozpocząć kolejną potyczkę. Tym razem mutantka nie daje mu żadnych szans, szybko spychając go na tory. Nie widząc innej drogi ucieczki, Ogun znika w ciemnych czeluściach tunelu. Z oddali słychać charakterystyczny dźwięk zbliżającej się z wielką szybkością kolejki. Mimo wiadomego niebezpieczeństwa Kitty kontynuuje pościg. Nie może się wycofać, gdyż życie Lockheeda zależy od powodzenia jej obecnych działań. Zdopingowana odpowiedzialnością, jaka na niej spoczywa, bez trudu dogania swego byłego Mistrza i bez ostrzeżenia atakuje. W ferworze walki zdają się nie dostrzegać sunącego w ich stronę metra. Nagle potężna eksplozja światła rozprasza mrok. Oślepiona Kitty instynktownie fazuje i pozwala by setki ton stali wjechało bezpośrednio na nią. Mimo wyczerpania udaje się jej utrzymać niematerialną formę. Kolejka znika za zakrętem. Wszystko wraca do normy. Po kobiecie w czerwonej masce diabła nie pozostał żaden ślad.

Shadowcat ogarniają czarne myśli. Nie dopuszcza ich jednak do siebie, gdyż tylko spokój i opanowanie pomogą jej wrócić na właściwy trop. Badając tunel znajduje ona schody prowadzące w dół. To najbardziej prawdopodobna droga ucieczki. Posługując się znakiem X-Men, który okazuje się też silną latarką, mutantka dochodzi do miejsca, gdzie dalsze przejście zawalone jest stertą gruzu. Wydaje się niemożliwym by ktoś tędy przebiegł, jednak Kitty instynktownie wyczuwa obecność swego wroga. Fazując przez naturalną przeszkodę trafia do starej i opuszczonej stacji metra. Jej dawny Mistrz już na nią czeka. Nadszedł czas odpowiedzi. Maska opada na ziemię. Młoda kobieta przedstawia się jako Nao. To ona stoi na czele Ścieżki Przeznaczenia. Podobnie jak Shadowcat pobierała nauki u Oguna stając się obiecującą i wszechstronną wojowniczką. Nagle z cieni zaczynają wyłaniać się zamaskowane kształty. Kitty rozumie, że nadszedł czas zemsty. Śmierć za śmierć. Wojownicy ninja, pragnący pomścić swego Mistrza, otaczają ją ze wszystkich stron. Nagle śladem swej liderki przyklękają. Katherine Pryde dowiodła, że posiada nadzwyczajne umiejętności. I tylko ona jest godna zaszczytu stania na czele Ścieżki Przeznaczenia.

Autor: White King

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.