Avalon » Serie komiksowe » NYX » NYX #7

NYX #7

NYX #7

"Wannabe" - part 7

Postacie
Zapowiedź

Czas zakończyć opowieść o młodych mutantach z Niu Jorku. Zebra Daddy i jego gang zbiorą bęcki od dzieciaków z ulicy, czy może odwrotnie? Joe Quesada uważa, że zdoła nas zaskoczyć... Zobaczymy, Joe!

Cytat

"You kissed Charise Gilroy, koodies, koodies, koodies!"

Streszczenie

District X. Bobby patrzy na ducha Nixona. Każe mu odejść od braciszka. Duch zarzuca mu, że przez niego cztery dziewczęta znalazły się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Wskazuje na karteczkę z adresem Cameron Palmer i mówi, że sam dobrze wie, co powinien zrobić. Bobby broni się, mówiąc, że nie może zostawić brata samego. Duch zaprzecza i pyta chłopca, co on na to. Po chwili mały mruga do starszego brata. Ten jest zszokowany, pyta jak to możliwe, że sparaliżowany chłopiec się poruszył. Duch każe mu iść i znika. Bobby wychodzi, przepraszając na odchodnym, że zostawia braciszka.

Flatiron District. W tym samym czasie. Zebra Daddy wciąga kokainę, kiedy do jego mieszkania wchodzi tłum ludzi. Mężczyzna przypomina im, że pracują nie dla pieniędzy, ale dla niego. Członkowie bandy otrzymują od niego broń i zostają rozbici na grupę A i B. Ich zadaniem jest przyprowadzić Daddy'emu X-23. Grupa B rozpierzcha się po ulicach, podczas gdy grupa A obserwuje mieszkanie Palmer.

Bronx. Tymczasem Tatiana zauważa, że jest mutantką czerpiącą moc z krwi zwierząt. Pyta ze złością, czy tylko ona dostrzega w tym ironię. Kiden pisze coś w znalezionym wcześniej zeszycie. Palmer przeprasza ją za swój wybuch złości i opowiada o swoim mężu, który opuścił ją po wypadku. Kiden przeprasza nauczycielkę, mówi, że jest zagubiona przez swoje wizje. Cameron stwierdza, że powinny udać się do jej mieszkania po pieniądze. Kiden pyta, czy zwariowała. Mówi, że ludzie, którzy chcieli je zabić z pewnością na nie tam czekają. W tym momencie Kiden zauważa ducha swojego ojca. Ten mówi jej, że muszą iść do apartamentu Palmer. Tatiana pyta dlaczego mają robić coś, co jeszcze przed chwilą było według Kiden szaleństwem. Cameron mówi, że dziewczyna miała wizję i stwierdza, że jej ufa. Mówi Tatianie, że jeżeli to jej się nie podoba, może wrócić do domu. Dziewczyna przypomina sobie swoją ostatnią wizytę w mieszkaniu i mówi, że nie może. Palmer każe jej się w takim razie zamknąć. Nagle Tatiana zauważa, że nie ma Kiden. Okazuje się, że odeszła kawałek, na drugą stronę ulicy. Pytają, co tam robi. Ona odpowiada, że zauważyła kogoś znajomego.

Alphabet city. W domu Kiden panuje chaos związany z przeprowadzką. Jej młodsi bracia kłócą się, matka stoi wśród kartonów i rozmawia przez telefon. Do domu wchodzi Tyler z podbitym okiem, i oznajmia, że wie coś o Kiden. Matka jest zbyt zajęta by go wysłuchać. Po chwili odkłada telefon. Do mieszkania wchodzi jej znajomy. Kobieta płacze wspominając Kiden. Po chwili przypomina sobie, że Tyler chciał jej coś powiedzieć. Chłopak przypomina sobie cios Bobby'ego i mówi, że to nic ważnego.

Ludzie Zebra Daddy'ego widzą dziewczyny kierujące się do mieszkania Cameron. Jest wśród nich X-23.

Tymczasem Cameron każe dziewczynom czekać na siebie. Mówi, że jeśli zobaczą światło w oknie jej kuchni, będzie to znaczyło, że wszystko w porządku, jeżeli nie - mają dzwonić na policję.

Banda Daddy'ego składa szefowi raport. Ten oznajmia, że zaraz będzie na miejscu.

Cameron wchodzi do mieszkania i bierze kartę kredytową i gotówkę z puszki po kawie. Zanim zdążyła włączyć światło, łapie ją jeden z opryszków Zebra Daddy'ego i każe jej milczeć.

Kiden denerwuje się że nauczycielki nie ma tak długo. Wtem widzi ducha swojego taty, któremu towarzyszy Bobby Soul. Nixon każe córce uciekać, mówi, że dla Palmer już za późno i że Bobby to ich jedyna szansa na ratunek. Kiden prosi go, żeby nie mówił zagadkami. Oznajmia, że nie może zostawić nauczycielki. Duch zaczyna się irytować i mówi, żeby robiła, co jej każe. W tej chwili słychać krzyk Cameron. Kiden zrywa się, ale za nią stoją już ludzie Daddy'ego i mówią, że nigdzie nie pójdzie.

Nadjeżdża samochód Zebra Daddy'ego. Wita Bobby'ego, co wywołuje nieufność Kiden. Ten przypomina mężczyźnie, że obiecał, że nikogo nie skrzywdzi. W tej chwili znajduje się na celowniku jednego z opryszków. Zebra wzrusza ramionami. Podchodzi do X-23, obejmuje ją i prowadzi do samochodu. Dziewczyna przez chwilę pozwala mu na to, a potem wysuwa szpony i odcina mu dłoń. Następnie odrąbuje głowę innemu gościowi. Kiden otrząsa się z szoku i atakuje mężczyznę celującego do X. Bobby atakuje swoją formą astralną kolejnego, jednocześnie przepraszając go za to. Znów rozlega się krzyk Cameron. Tatiana zamienia się w kotołaka. Ludzie Daddy'ego rzucają się szefowi na pomoc. Ten odbiera jednemu z nich broń. X-23 rzuca się w ich kierunku i rozwala w kilku sprawnych ruchach.

Tymczasem w mieszkaniu Palmer. Cameron wyrywa się celującemu do niej mężczyźnie. Po krótkiej szarpaninie oboje wypadają przez okno. Kobietę łapie w locie Tatiana wspinająca się po murze.

Zebra Daddy zbliża się z bronią w dłoni do X-23 i po wygłoszeniu monologu strzela do dziewczyny. Kiden stają przed oczami sceny z dzieciństwa i uświadamia sobie, że to Zebra Daddy zamordował jej ojca.

Cameron wypada z rąk Tatiany. Przerażona Kiden zatrzymuje czas, kiedy nauczycielka jest już o krok od rozbicia się o ziemię. Podchodzi do zastygłego Zebra Daddy'ego. Mówi, że w No-time to ona jest szefem i że doskonale wie, co się stanie, kiedy uderzy go z całej siły. Przypomina sobie jak złamała rękę Hectora, a potem jak Cameron została postrzelona. Zmienia zdanie i zamiast zabić mężczyznę, układa materac pod lecącą Cameron i wyłącza No-time. Nauczycielka ląduje na nim bez obrażeń.

Zebra rozgląda się za Kiden, dostrzega ją i w chwili, w której już ma do niej wystrzelić, przebijają go szpony X-23, która ku zaskoczeniu towarzyszek wygląda na nietkniętą.

W oddali słychać syreny policyjne. Bobby mówi dziewczynom, żeby poszły z nim do jego apartamentu, w którym mieszka tylko z młodszym braciszkiem. Kiden pyta go, czy mogą mu zaufać. On odpowiada, że tak. Dziewczyna łapie go za rękę. Szepce do Cameron, że jeżeli to nie wypali, ma plan awaryjny.

Braciszek Bobby'ego w towarzystwie Nixona obserwuje hologramy pięciorga ludzi i ogląda telewizję. Duch oznajmia, że czas na niego, żegna chłopca i znika. Braciszek zaczyna płakać.

Rodzina Nixonów przeprowadza się. Załadowanym samochodem odjeżdżają spod starego mieszkania. Listonosz, który miał przesyłkę dla pani Nixon nie zdążył ich zatrzymać. W dłoni trzyma kopertę, której nadawcą jest Kiden.

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

NYX #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.