Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #68

Exiles #68

Exiles #68

"Destroy All Monsters" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Jeden duży problem czeka na Exiles na Wyspie Potworów, podczas gdy drugi duży problem, pojawia się w ich pozaczasowej bazie wypadowej. I Red Ronin też tu jest... Cokolwiek to jest, Red Ronin...? ;)

Cytat

Fin Fang Foom: "Oh-ho! Human child! Do you seek to challenge..."
Blink: "...'Fin Fang Foom.' Yeah, I noticed you love to say your own name. Over and over and over..."
Fin Fang Foom: "You mock Fin Fang... eh... me?"

Streszczenie

Fin Fang Foom atakuje Red Ronina, grożąc zamkniętym w jego wnętrzu członkom Science Squad i Exiles. Blink pyta Connorsa, czy na tym polegał jego genialny plan, by pozwolić jednemu potworowi obijać ich przerośniętą konserwę, aż zjawi się drugi. Gdy dostaje potwierdzenie, każe połączyć się z Creedem i prosi go, by spytał Heather, czy może znaleźć w bazie danych Panoptichronu coś o słabym punkcie smoka. Sabretooth kontaktuje się z nią przez Tallusa i streszcza sytuację, chociaż Heather widzi wszystko na ekranach i twierdzi, że gdyby Connors od razu zgodził się na współpracę, nie byłoby problemu. Ponaglona, oświadcza, że znalazła setki zapisów, z których wynika, że Fin Fang Foom sieje zniszczenie wszędzie gdzie się pokaże, a zaledwie w kilku rzeczywistościach został uśpiony przy użyciu jakiś ziół. Prosi, żeby wytrzymali jeszcze trochę, podczas gdy spróbuje dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Gdy Creed przerywa transmisję, Heather próbuje wezwać Strange'a, prosząc o pomoc przy szukaniu ziół, ten jednak nie może odpowiedzieć, bo leży martwy w galerii bohaterów. Wysyła więc jednego z żuków, by przyprowadził doktora, a gdy ten otwiera drzwi, zastaje za nimi Deadpoola, który natychmiast go zabija. Ostrzega Heather, by nie próbowała się zmieniać w Sasquatcha, grożąc jej bronią, ale ona wyjaśnia, że już nie może tego zrobić. Wade pyta, jak długo siedział w lodówce, więc Heather wyjaśnia, że trwało to kilka miesięcy i zadaje pytanie, jak to się stało, że znowu żyje. Teraz to Deadpool wyjaśnia, że jego czynnik regeneracyjny działa w błyskawicznym tempie. Heather domyśla się, że skoro on nie tkwi już w ścianie, to Stephen musiał go rozmrozić, a w takim razie, z pewnością nie żyje. Wilson przeprasza za to, twierdząc, że nie wiedział co się dzieje i domaga się, by zaprowadzić go do Timebrokera. Gdy słyszy, że Timebroker nigdy nie istniał, a całym interesem zajmują się teraz Exiles, z których większość jest na misji, układa sobie nowy plan. Każe rozmrozić resztę członków Weapon X, ostrzegając ponownie, by nie próbowała oszukiwać, bo zginie. Podsłuchujący wszystko Beak, każe robakom natychmiast rozmrozić Mimica.


Gdy docierają do galerii, Heather ostrzega, że bez Stephena nie będą w stanie przywrócić do życia niektórych z jego towarzyszy, jednak Deadpool twierdzi, że drugi raz nie da się oszukać, jak wtedy, gdy Sabretooth dobił z nimi własnego targu i skręcił mu kark. Przy okazji dodaje, że zgotują Creedowi i Blink przyjęcie powitalne, jak już odtworzą grupę. W końcu dochodzą do miejsca, gdzie leży martwy Strange i nieprzytomny Mimic. Heather upewnia się, czy Stephen nie żyje, podczas gdy Wilson przygląda się Calvinowi.


Red Ronin podejmuje walkę, ale Fin Fang Foom zaczyna rozrywać go na strzępy po kawałku, ku wielkiej rozpaczy Traska. Blink pyta, czy są jakieś wieści z centrali, ale Creed mówi, że stracił połączenie i domyśla się, że coś musiało się stać. W tej sytuacji, Clarise postanawia rozegrać swój plan B. Teleportuje Connorsa i Pyma w bezpieczne miejsce, a gdy ten pierwszy zaczyna jej czynić wyrzuty, znika znowu.


Deadpool denerwuje się tym, że Heather więcej uwagi poświęca Mimicowi, niż jego żądaniom i, ignorując uwagi, że jego życie wisi na włosku, wręcza jej urządzenie kontrolne, które wyciągnął z papki, pozostałej po dozorcy. Po spojrzeniu na odczyty, Heather stwierdza, że spośród członków jego grupy stabilni są tylko Hulk, Iron Man i Angel. Deadpool każe jej rozmrozić najpierw Jennifer, ale słyszy, że muszą poczekać, aż Heather upewni się, że przy tym nie stanie jej się krzywda. Tymczasem, Cal otwiera oczy.


Blink właśnie kończy sprowadzać kolejnych członków załogi na ziemię, kiedy Fin Fang Foom odrywa głowę Red Ronina i ogłasza, że wypełni ją krwią swoich ofiar. Connors oskarża ją, że zaprzepaściła ich szanse, ale Clarise twierdzi, że ich plan od początku był skazany na niepowodzenia, a teraz każe mu się zamknąć i nie wchodzić w drogę, kiedy sama wszystkim się zajmie. Zostawia niedoszłych bohaterów pod opieką swoich towarzyszy, a sama teleportuje się na głowę robota, którą Fin Fang Foom trzyma w łapach. Smok denerwuje się na myśl, że jakiś człowiek drwi z niego, ale Blink uspokaja go, mówiąc, że nie jest człowiekiem, ale jego własną pomocną wróżką. Potem wskakuje mu na nos i oświadcza, że przybyła, by ostrzec go o śmiałku, który chce rzucić mu wyzwanie. Potwór twierdzi, że nie ma taki śmiałków, więc Clarise każe mu spojrzeć w kierunku horyzontu, skąd zbliża się Krakoa. Potem znika, a zdezorientowany Fin Fang Foom rozgląda się przez chwilę, by w końcu ruszyć we wskazanym kierunku, odgrażając się przeciwnikowi.


Zaraz potem, Sabretooth ponownie próbuje się skontaktować z Heather, ale Beak każe Timebrokerom zostawić ich w tamtym świecie, żeby nie ryzykować kolejnej walki. Jeden z robaków informuje, że kolejna osoba została uwolniona z kryształu, ale za to wykryto zmiany energetyczne w ciele Mimica.


Jennifer przypomina sobie, że została wessana do Strefy Negatywnej, a potem wszystko się urwało, więc Deadpool wyjaśnia, że trafiła tutaj, jak wszyscy, którzy odpadli z gry. Zapytana, Heather wyjaśnia, że Timebrokerzy sprowadzali kolejnych bohaterów z różnych światów, żeby naprawiali szkody, których sami narobili i okłamywali, że coś zagraża ich rodzimym rzeczywistościom. Dodaje też, że nie odesłali nikogo do domu, a wszystkich zatrzymywali w krysztale. Hulk stwierdza, że to jest chore, więc Deadpool proponuje, żeby wyciągnęli resztę drużyny i zajęli się tym miejscem. Wtedy Mimic wydaje z siebie przeciągły jęk, a Heather podbiega do niego. Jennifer pyta Deadpoola, jak długo przebywał w jego pobliżu, a Cal sam stwierdza, że dość długo i zaczyna się podnosić, zmieniając postać mimo bólu. Natychmiast wszystkie jego rany zaczynają się zabliźniać, a stracona dłoń odrasta. Hulk stwierdza, że Deadpool jest idiotą, ale ten nic sobie nie robi z sytuacji i oświadcza, że to Mimic wyszedł na tym najgorzej. On sam natomiast naprawił się już całkowicie i ponownie przyjmuje pancerną postać i przygotowuje się do wyrównania rachunków za śmierć doktora, twierdząc, że wie dokładnie, jak uszkodzić Deadpoola, żeby cierpiał, ale nie zginął. Wilson zaczyna strzelać i skakać po sali, wzywając Hulk na pomoc, ale po chwili obrywa promieniem optycznym, a Jennifer chwyta go za nogę i stwierdza, że ma tego dość. Oświadcza, że nie widzi sensu walki z nimi i chce jedynie wrócić do własnego życia, oferując w zamian, że osądzi Deadpoola, ponieważ w swoim świecie była sędzią i ma do tego legalne kompetencje. Mimic zgadza się, a wtedy ona ogłasza karę śmierci i uderza Wilsonem o ziemię, łamiąc mu kręgosłup. Zdziwionym Calvinowi i Heather, wyjaśnia, że była świadkiem wielu jego morderstw w różnych światach i uznała najwyższy wymiar kary za sprawiedliwy. Nie zamierza jednak o tym dłużej dyskutować, bo obawia się, że może to doprowadzić do dalszej bezsensownej przemocy.


Wkrótce, na platformie teleportacyjnej pojawiają się Blink, Morph i Sabretooth. Clarise wręcza Heather fiolkę serum regeneracyjnego i wyjaśnia, że Fin Fang Foom został pokonany, kiedy Krakoa zmieniła się w stado latających stworów i pożarła go całkowicie. Na pytanie, co przegapili, Heather opowiada o zamieszaniu z Deadpoolem i śmierci doktora. Słysząc, że to Mimic ich uratował, Clarise nie posiada się ze szczęścia, jednak on sam daleki jest od entuzjazmu, bo gdy wyłania się z cienia, okazuje się, że wraz ze zdolnościami Deadpoola, przejął jego chorobę i teraz cała jego skóra jest pokryta bliznami. Na szczęście, kiedy odrzuci jego zdolności, będą mogli użyć serum Connorsa, by doprowadzić go do porządku. Heather wspomina, że następnym razem powinni bardziej uważać, bo niechcący nieźle namieszali w świecie potworów, jednak w tej sprawie Cal ma więcej optymizmu w zanadrzu. Oświadcza, jednak, że najpierw powinni odesłać Beaka do domu.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Exiles #68 Exiles #68

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.