Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #31

Wolverine vol. 3 #31

Wolverine vol. 3 #31

"Agent of SHIELD" - part 6

Postacie
Zapowiedź

Pora wreszcie na ostateczne wyrównanie rachunków. W tej bitwie przeciwko Hand, Hydrze i Dawn of the White Light, Wolviego wspomorze niechciany sojusznik. A potem, jak zawsze, nic już nie będzie takie samo...

Cytat

Nick Fury: "Apologies in advance for my spelling mistakes here, dollface. Voice recognition is still getting used to the new teeth and lungs so there might be someglitches in the syntax."

Streszczenie

Manhattan. Dopiero połączone siły kilku agentów S.H.I.E.L.D. pozwalają wyrwać miecz z gardła Logana. Żołnierze pytają czy wszystko w porządku, jednak mutant zbywa prośby i odchodząc rozkazuje, żeby powiadomić bazę i wysłać jak największą ilość agentów do szpitala. Dobiega do skraju podłogi, wyskakuje w powietrze i znika w portalu.


Szpital S.H.I.E.L.D.. Gorgon trzymając Elektrę, mówi, że tylko kwestią czasu był zamach na niego. Kobieta stara się zawołać do oniemiałej ochrony, by strzelali. Oni jednak nie słyszą jej, gdyż rozmawiają z prędkością myśli[???-S.], agenci dopiero teraz zauważyli ich obecność, nie mówiąc o zrozumieniu ich rozmowy. Na Gorgona spada grad kul, które jednak, młyńcem miecza, odbija z powrotem, zabijając strzelców.


Wolverine przeklina teleporter -znalazł się o dziesięć bloków za blisko. Myśląc o lecznicy S.H.I.E.L.D., próbuje jeszcze raz.


Gorgon bez najmniejszego problemu wykańcza mieczem kolejną falę żołnierzy i przechodzi dalej.


Kwatera S.H.I.E.L.D.. "Dum Dum" Dugan pyta co do cholery wyczynia Logan, akurat teraz gdy potrzebują wszystkich jednostek w szpitalu.


Wolverine ponownie nie trafił - tym razem o pięć bloków za krótko. Najwyraźniej urządzenie GPS ucierpiało podczas starcia w hotelu. Próbuje ponownie.


Gorgon już jest przy pokoju Nicka. Powala dwóch ochroniarzy, tak że przebijają ostatnie drzwi. Za nimi już czekają wycelowane w jego stronę karabiny maszynowe. Przywódca Hydry powolnym ruchem zdejmuje okulary, zamieniając w kamień ostatnich agentów. "Utnij jedną głowę, dwie odrosną na jej miejsce". Jedno cięcie i dwie kamienne głowy toczą się po podłodze pokoju. Przystawia miecz do gardła Nicka Fury'ego. W tej chwili do pomieszczenia dotarł Logan z włączonym jet packiem. [Ooo, czyżby Mr. Millar czytał "Ex Machinę" ? :)-S.] Przelatuje przez pokój, wylatując wraz z Gorgonem przez okno. Złączeni spadając przebijają się przez szklany dach pobliskiego budynku i zatrzymują się na kamiennej posadzce. Po chwili obaj są na nogach, złączeni w starciu. Wolverine tnie przez brzuch, jednak nierozsądnie wystawił się i tym samym odpowiada Gorgon. Logan wbija szpony w brzuch rywala. Jednak tamten jest silniejszy - przebija go mieczem, podnosi w powietrze i miota Loganem o ścianę. Mutant wstaje i stara się bronić. Przeciwnik jednak nie odpuszcza - bombarduje go ciosami, w końcu widząc, że tamten ledwo żyje podnosi go do poziomu swoich oczu. Zdejmuje okulary. Oczy rozbłyskują na niebiesko. Snikt! Wolverine zamyka oczy i odbija promień pazurami. Ostatkiem sił rozbija kamienną figurę i wyczerpany pada na ziemię. Ktoś z sufitu pyta czy wszystko w porządku. Logan spogląda na górę - to Spider-Man, który zadaje kilka pytań. Dużo pytań, w krótkim czasie. A to nie jest odpowiedni moment na pytania. Wolverine powolnym krokiem odchodzi. Już jest lepiej - healing factor już działa. Prosi, by Spider-Man przekazał Fury'emu, że wszystko dobrze. Lecz to jeszcze nie koniec.


Tymczasowa kwatera S.H.I.E.L.D.. Nick Fury podaje notatkę głosową do Kitty Pryde. Elektra przetrwała wydarzenia w Nowym Jorku, lecz nikt nie ma pojęcia gdzie ona jest. Chodzą słuchy, że odbudowuje Hand, chcąc uczynić z niej swoją własną bojówkę. Hydra, znając życie, za jakiś czas ponownie zaatakuje. Nie udało się przywrócić Northstara do stanu sprzed jego śmierci. Wolverine jest poza zasięgiem wszystkich radarów od jedenastu tygodni. Jednym śladem jego działalności były ciała znajdowane od New Jersey do Japonii i słowa policji "On czegoś szukał". Nie wiadomo czego szukał, wiadomo natomiast, że liczba ciał wynosi ponad tysiąc osiemset. Nick ma wobec niego dług, lecz utrzymywanie go z dala od listów gończych wymaga dużej ilości pracy. Gdy już w końcu znajdzie się w Instytucie niech zadzwoni. Fury , kończąc wiadomość, pyta czego Logan szuka.


Japonia. Ubrany w ciemnobrązowy prochowiec mężczyzna stoi wśród zielonych pól. Wiatr daje znać o sobie. Podchodzi do niego para. Kobieta pyta czy to tutaj został spalony ich syn. Tutaj na mrozie. Przybysz odpowiada, że jest mu przykro. Bardziej przykro niż są to sobie w stanie wyobrazić. Łzy spływają po twarzy kobiety. Mąż przytula ją do siebie. Zaczyna padać deszcz. Cała trójka jeszcze przez długi czas stoi w miejscu rozmyślając nad tym co się stało.

Autor: Spence

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #31 Wolverine vol. 3 #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.