Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #18

Cable & Deadpool #18

Cable & Deadpool #18

"Enema Of The State" - part 4: "Bringing Up Baby"

Postacie
Zapowiedź

Jak to się stało, że Cable znowu jest dzieckiem? I jak to się stało, że historia wydłużyła się o jedną część? Przynajmniej na pierwsze pytanie, spróbuje odpowiedzieć Forge. A jeśli mu się nie uda... Wade będzie musiał się nauczyć zmieniać pieluchy. Chwileczke... Ale czy on czasem nie planował zabić Nathana?

Cytat

Nate: "Dedpoo."
Wade: "Yeah, kid. Deadpoo."
Nate: "Dada."
Wade: "Who can keep track? (...) Hey, anyone else here smell poop or is my Axe effect failing me?"

Streszczenie

Dwie minuty temu, Deadpool pojawił się w miejscu, które uznał za alternatywny świat, łudząco podobny do swojego rodzinnego. Irene i Forge przekonują go, że wrócił do domu (chociaż fakt, że uważają go za idiotę jest marnym dowodem, zważywszy, że w każdym innym świecie mógł być idiotą), ale zastanawiają się, jak to możliwe, skoro uprząż była zaprogramowana, by wrócić tylko z Cablem. Dopiero gdy podchodzi bliżej, Irenek zauważa bobasa, który najwyraźniej jest prawdziwym Nathanem.


Już w chwilę po otwarciu komory teleportera, w laboratorium zapanowuje zupełny chaos: Mały Nate biega wesoło w kółko, unosząc różne rzeczy z pomocą telekinezy, Wade próbuje go złapać, Irene krzyczy, żeby uważał, a Forge martwi się o swój sprzęt. W końcu, Wilson zatrzymuje malca i wszystko opada na ziemię, ale za to coś zaczyna brzydko pachnieć. Ponieważ minęły trzy minuty, przybywają także Terry i Sam. Na szczęście, Deadpool ma jeszcze wolną rękę, by uchronić swoją byłą niedoszłą od upadku. Cannonball jest zdziwiony widokiem dziecka, ale skaner Forge'a potwierdza pełną zgodność jego struktury organicznej z zakodowaną w uprzęży. Irene wysuwa teorię, że po walce ze Skronnem, Cable został odmłodzony i rzucony do innego wymiaru, jednak Forge twierdzi, że to nie takie proste, bo ślady rezonansów z innymi rzeczywistościami mogą świadczyć, że esencja lub dusza Nathana została rozdzielona. Możliwe zatem, że pewne jej elementy połączyły się z jego odpowiednikami z innych światów, z którymi się zetknęli podróżnicy, ale w takim razie, dziecko jest w pewnym sensie niepełne. Wade nie ma ochoty na kolejną wycieczkę, ale Forge uspokaja go, że to nie będzie konieczne, bo elementy oryginału połączyły się w jakiś sposób z uprzężą i trzeba tylko je odzyskać, a potem zwrócić Nathanowi. Domyśla się jednak, że gdy znaleźli prawdziwego Summersa, coś działo się ze światem, co zmieniło go w dziecko, a ponieważ byli w trakcie teleportacji, kiedy efekt został cofnięty, nie zadziałało to na niego i nie przywróciło do właściwej postaci. Gdy monolog dobiega wreszcie końca, Deadpool podnosi pistolet i celuje do chłopca, twierdząc, że skoro jest prawdziwy, to musi go zabić, bo Cable jest największym zagrożeniem dla ludzkości. Sam właściwie nie wie, dlaczego to robi i nie potrafi wyjaśnić, skąd bierze się to przekonanie, bo przecież jeszcze niedawno byli (mniej więcej) przyjaciółmi. W tym czasie, Forge wykonuje szybki skan jego mózgu, który ujawnia ślady manipulacji. Terry zasłania Nathana, oświadczając, że skoro nie potrafi oprzeć się efektowi prania mózgu, działającemu wbrew jego woli, będzie musiał zastrzelić również ją. On wie, że musi strzelić i mimo starań, nie może tego zwalczyć. Cannonball startuje do niego, by wyrwać broń, ale nawet on jest za wolny. Pada strzał. Aby zlikwidować przymus, Wade strzelił sobie w głowę.


Gdy się budzi, zauważa, że mały Nate stoi obok - wygląda teraz na sześć lat i to on informuje pozostałych, że Wilson odzyskał przytomność. Leży teraz w laboratorium, przykuty do stołu operacyjnego i wyrzuca z siebie dalsze potoki słów, podczas gdy Irene pyta Forge'a, czy mogą usunąć mu język. Sam mówi, że wiedzą już dokładnie, co mu zrobiono, ale nie wiedzą, kto jest za to odpowiedzialny, więc Theresa prosi, by spróbował sobie przypomnieć. Wade odpowiada, że ostatnio jego pamięć szwankuje bardziej niż zwykle, ale wtedy Guthrie wścieka się i zaczyna nim potrząsać, domagając się odpowiedzi. Irene sugeruje, że powinni prześledzić, co robił Deadpool od zabójstwa bin Barata, ale wtedy wtrąca się Nathan, podając im imię: Black Box. Wszyscy są zdziwieni, że tak szybko nauczył się posługiwać telepatią, chociaż powinni się już przyzwyczaić, że rozwija się w przyspieszonym tempie. Wade prosi, żeby powiedział mu więcej, to załatwi drania, ale pozostali przypominają, że nie mogą go na razie uwolnić, żeby znowu nie próbował zabić Summersa. Terry i Sam obiecują zająć się tą sprawą i wychodzą. Nathan zaś stwierdza, że musi naprawić mózg Wilsona, chciałby jednak wiedzieć, czy ta próba może pozbawić go zdolności. Forge nie umie odpowiedzieć na to pytanie, więc Irene przypomina, że wcześniej Cable wykorzystywał większość swoich zdolności już od dziecka, by powstrzymać rozwój technowirusa, a teraz, kiedy jego bioniczne części zostały zastąpione nieagresywnymi, nie potrafią przewidzieć, jak rozwinie się jego ciało i zdolności. Nate decyduje więc, że chce, by Forge użył uprzęży do przywrócenia mu pełni wspomnień i osobowości. Zarówno Wade jak i Irene nie chcą się zgodzić, ale Nathan twierdzi, że w tym tempie starzenia nie wie nawet, ile ma czasu, więc chce go wykorzystać właściwie. Wie, jak skomplikowany jest zabieg, który chce wykonać i zna ryzyko, jednak chce pomóc przyjacielowi.


Zanim został podłączony do uprzęży w laboratorium, Nathan zdążył podrosnąć jeszcze o kilka lat. Forge i Irene wciąż wątpią w słuszność tego, co robią, ale przecież zamierzali dać Nathanowi możliwość pokierowania swoim życiem od nowa i dokonał wyboru. Gdy Forge uruchamia maszynę, krzyk Summersa dociera nawet do Deadpoola, leżącego kilka pięter niżej.


Siedziba firmy Infonet w New Jersey. X-Force wdzierają się do miejsca, które miało być kwaterą Black Boxa i zastają go tam, stojącego spokojnie wśród zamieszania, jakiego narobili. Jednak, kiedy cios Proudstara odrywa mu głowę, okazuje się, że to ciało było tylko pustą skorupą. Postanawiają więc poszukać oryginału, ale gdy wychodzą, sygnał kardiogramu Black Boxa zaczyna zachowywać się dziwnie.


Nathan budzi się w maszynie, oświadczając, że wszystko pamięta i jest gotów. Irene twierdzi, że nie musi tego robić, ale on odpowiada, że ryzykował już więcej dla mniej ważnych spraw, po czym udaje się do ambulatorium, cały czas unosząc się w powietrzu. Wade prosi, żeby nie ryzykował, bo nie jest tego wart, ale Nate zna jego myśli i wie, że tylko się boi. Ostrzega, że będzie bolało, a pod jego dotykiem, przez umysł Deadpoola przelatują liczne obrazy z przeszłości, podczas gdy telekineza naprawia uszkodzenia w mózgu. Po chwili, Nathan opada na podłogę osłabiony, twierdząc, że Wilson został wyleczony. Pozostaje jednak pytanie, co to oznacza w tym przypadku.


Kilka godzin później, na tarasie w Providance, Nathan rozmawia o swoim stanie z X-Force. Nagle pojawia się Deadpool, który twierdzi, że czas ruszać na wycieczkę. Sam nie jest pewien, czy można mu zaufać, ale Wade uspokaja go, mówiąc, że informacje, które zdobyli z systemów Black Boxa, pomogły usunąć efekty prania mózgu, a poza tym, Nate go wyleczył. Summers dodaje, że chcą spędzić trochę czasu na osobności, bo Wilson twierdzi, że ma mu coś ważnego do przekazania. Po cichu, Wade dodaje, że znalazł interesujące miasteczko w Pennsylvanii i chciałby sprawdzić, czy jego nazwa odpowiada rzeczywistości. Po chwili obaj teleportują się. Irene z westchnieniem stwierdza, że leczenie chyba nie przyniosło efektów, bo Deadpool wciąż jest idiotą, Terry zaś dodaje, że to bardzo dobrze


Tymczasem, Wade rozpoczyna opowieść o starych dobrych czasach, jak przyszło mu odbyć sparring z Captainem America w fabryce środków na przeczyszczenie, a mówi to, gdy wraz z Nathanem wkraczają do miasteczka Intercoruse [którego nazwa oznacza "stosunek" w każdym tego słowa znaczeniu, teraz już wiecie, co tak ciągnęło tu Wilsona ;) - lingwista Gil].

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Cable & Deadpool #18 Cable & Deadpool #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.