Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #17

New X-Men vol. 2 #17

New X-Men vol. 2 #17

"House Divided" - part 2 of 4

Postacie
Zapowiedź

Plotki o okrócieństwach, jakich dopuszcza się rządzacy Japonią Sunfire, zmuszają New Mutants do sprzeciwienia się rozkazom i wsparcia ludzkiej rebelii. Problem polega na tym, że wśród nich jest zdrajca!

Cytat

Julian: "Magik! We need to ask these guys about the terrorist cell herein Tokyo! That means we need them alive!"
Illyana: "No, it means we need a couple of them alive. The rest... Who cares?"

Streszczenie

Grupa Hellions pojawia się w Tokio nad uzbrojonymi ludźmi na świetlnym dysku Illyany, przybyli w sama porę, aby udaremnić porwanie pewnego naukowca. Moonstar wydała tylko rozkaz i młodzi mutanci ruszyli do ataku. Julian dzięki telekinezie sprawnie powalał przeciwników, Synch, który zsynchronizował się z jego mocą, osłaniał naukowca, a Quill zasypywał wrogów swoimi kolcami. Magik teleportowała wystrzelone kule wprost na terrorystów zabijając ich, to wywołało oburzenie Kellera i wyraźny sprzeciw wobec jej metod działania. W końcu Wind Dancer prze pomocy trąby powietrznej zebrała napastników a Julian zamknął ich w telekinetycznej bańce. Uratowany naukowiec zasłaniając się tajemnicą państwową nie chce nic powiedzieć. Terroryści też milczą, więc Illyana teleportuje ich do wnętrza wulkanu by nakłonić ich do współpracy.


Tymczasem, ponad Nowym Yorkiem na pokładzie Helicarriera. Agent Kevin Ford oraz agent Josh Foley przesłuchują przywódcę porannego ataku na uczniów New Mutant Leadership Institute. Wither i Elixir na przemian używają na nim swoich mocy, pierwszy wysysa z niego wszystkie soki życiowe doprowadzając go prawie do śmierci, drugi uzdrawia go nie pozwalając mu umrzeć. Ponieważ mężczyzna ma założona mentalną blokadę, tortury to jedyny sposób, aby coś z niego wydusić. Zza lustrzanej ściany przygląda się temu Noriko. W końcu dziewczyna nie wytrzymuje widoku maltretowanego człowieka i wpada do pokoju przesłuchań, aby to przerwać. Jest zszokowana metodami, jakimi posługują się agenci S.H.I.E.L.D. nigdy wcześniej nie słyszała o tego typu praktykach. Kevin i Josh nie zwracają na ją większej uwagi i chce kontynuować swoją pracę. Wtedy Surge wystrzela w nich łuną elektryczności. Wybucha walka. Noriko unika dotyku śmierci Withera, ale nie doceniła mocy Josha. Elixir już nie tylko potrafi uzdrawiać, poprzez dotknięcie spowodował napłynięcie krwi do płuc Surge. Dziewczyna osunęła się na kolana, ale kiedy podszedł do niej Kevin by ją dobić, poraziła go potężnym ładunkiem elektrycznym, poczym celnym podbródkowym znokautowała Foley'a. Więzień rozpoznał w swojej wybawicielce córka swojego lidera Seijiego Ashidy i przedstawił się jako Cameron Hodge. Noriko lekko zaskoczona chce się dowiedzieć wszystkiego od Hodge'a, chce zyskać pewność, że warto było go ratować. Cameron mówi, że ojciec za nią tęskni i chce ją znowu zobaczyć, powie jej gdzie on jest pod jednym warunkiem, Surge musi go zabić. Dziewczyna kategorycznie odmawia, ale Hodge przekonuje, że to jedyne wyjście. On nie da rady sam uciec, Noriko też nie jest w stanie pomóc mu a gdyby został złapany znowu będzie przesłuchiwany i może zdradzić przyjaciół a tego nie chce. Jest gotowy poświęcić życie dla sprawy.


Chwilę później Josh i Kevin odzyskują przytomność. Elixir podnosi się z ziemi i widząc martwego więźnia dzwoni do agentki Moonstar. Wszystko poszło zgodnie z planem, wkrótce Surge doprowadzi ich do swojego ojca.


Tokio, zadowolona Dani kończy rozmowę telefoniczną. Zamierza teraz przesłuchać pojmanych terrorystów. Ona, Julian oraz Magik teleportują się do wnętrza wulkanu i stojąc na świetlnym dysku nad głowami jeńców zaczynają ich przesłuchiwać. Przerażeni otoczeniem ludzie teraz są bardziej skorzy do współpracy. Okazali się oni być najemnikami, załatwili dla ludzkiego ruchu oporu ładunki wybuchowe użyte w zamachu w Nowym Yorku, a teraz zostali wynajęci, aby porwać naukowca. Wyznają również, że następnym celem terrorystów będzie projekt Genesis, osobisty projekt Imperatora Sunfire.


Tymczasem w New Mutant Leadership Institute, w sali komputerowej. Noriko oraz David próbują dowiedzieć się czegoś więcej z archiwów S.H.I.E.L.D. o projekcie Genesis. Hodge wspomniał o tym przed śmiercią. Prodigy przejąwszy wiedze od siedzącego nieopodal Cyphera bez problemu uzyskuje interesujące go dane. To co wyczytał na ekranie monitora niezbyt mu się spodobało. W tym samym czasie, w pokoju doktora Garrisona, Laurie zwierza się ojcu z tego co przed chwilą zrobiła. Sean pociesza córkę mówiąc, że nie było innego wyjścia i że postąpiła słusznie. On zaraz zajmie się wszystkim. Rozmowę przerywa im pukanie do drzwi. To David, przyszedł po Wallflower, aby z nią porozmawiać.


Chwilę później odbywa się kolejne spotkanie w zaułku. Cessily i Laurie na podstawie wiadomości o projekcie Genesis przekazanych im przez Davida dowiadują się o S.H.I.E.L.D. rzeczy, których wolałyby nigdy nie usłyszeć. Tym razem obie zgadzają się pomóc w podróży do Japonii. Noriko wciąż kaszle krwią, ale dzięki przyspieszonemu metabolizmowi czuje się już znacznie lepiej. Do zaułku wchodzą Stepford Cuckoos. Dziewczynki słyszały ich myśli. Sophie chce im pomóc mimo sprzeciwu swoich sióstr. Nagle Prodigy poczuł, że potrafi mówić po chińsku. To może oznaczać tylko jedno, Jubilee też tu jest. Zdemaskowana mutantka wyszła z cienia wraz z Sooraya. One też chcą lecieć licząc na dobrą zabawę. Drużyna została skompletowana, Surge, Prodigy, Mercury, Wallflower, Sophie Stepford, Dust i Jubilee lecą do Japonii.


Tymczasem wewnątrz New Mutant Leadership Institute. Tag wchodzi do pokoju Quentina i odnajduje na łóżku jego martwe ciało. Czym prędzej donosi o tym dyrektorce. Karma próbuje go pocieszyć, szybkie śledztwo wykazało, że to było samobójstwo. Ale Brian w to nie wieży, chłopcy byli na dziś umówieni a Quentin nie miał powodów, aby targnąć się na własne życie. Wtedy do rozmowy wtrącił się doktor Garrison i powiedział, że uczeń Quire przychodził od roku do niego na terapie, ponieważ miał myśli samobójcze. Tag nie chce w to uwierzyć i wybiega z pokoju.


Tokio, pałac imperialny. Imperator Sunfire przyjmuje na audiencji grupę Hellions. Julian chce się czegoś dowiedzieć o projekcie Genesis lecz Sunfire wyraźnie go zbywa mówiąc, że to mało ważny projekt. Gdy Keller ma czelność nalegać, Imperator wpada w wściekłość i gotów jest posądzić go o zdradę. Na szczęście Moonstar dyplomatycznie łagodzi całą sytuację. Sunfire pyta Dani o Noriko, specjalnie prosił o przydzielenie Hellions do tego zadania, aby móc się z nią spotkać. Okazało się, że wychował on Surge jak własną córkę. Ashida był jego zaufanym ludzkim asystentem, ale gdy odważył się zakwestionować jego metody rządzenia krajem, ten zabrał mu dziecko i skazał na banicje.


Noc, inna część miasta. Noriko zaprowadziła towarzyszy na miejsce wskazane jej przez Hodge'a, to stary magazyn. Sophie twierdzi, że w środku jest kilkunastu ludzi, ale ich umysły są chronione przed mentalną ingerencją. Surge chce spotkać biologicznego ojca za wszelką cenę, rozwala zamek i wchodzi do środka mówiąc, że przybywa w pokoju. Zatrzymuje ją blond mężczyzna z metalowym ostrzem utwierdzonym do przedramienia oznajmiając, że żaden mutant nie wyjdzie stąd żywy.

Autor: Black Bolt of M

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #17 New X-Men vol. 2 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.