Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #463

Uncanny X-Men #463

Uncanny X-Men #463

"Season of the Witch" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Captain Britain, Meggan, Psylocke i Marvel Girl trafiają do Anglii, gdzie próbują uchronić świat przed straszliwym losem ostatecznej anihilacji! Ale nie martwcie się, bo przy okazji powraca ulubieniec każdego X-fana - Mammomax! ;>

Cytat

Brian Braddock: "How can we forestal events taking place in some other dimesion?"
Meggan: "Magneto would now"

Streszczenie

Betsy i Rachel spoglądają na Sentinela zastanawiając się czemu pojawił się on przed rezydencją Braddocków i czekając na atak, gdy w błysku ogarnia je przemiana i stają się częścią rzeczywistoścui 616 zmienionej przez Scarlet Witch i House of M. Siostra króla Brytanii, księżniczka Elisabeth Gloriana Braddock wraz z jej towarzyszką lady Grey wkraczają do rezydencji, ciesząc się iż Brian podjął dodatkowe środki ostrożności w postaci Sentinela. Lady Grey zmienia telekinetycznie ich stroje, aby dopasowały się bardziej do gości obecnych na trwającym przyjęciu u króla. Brian i Meggan witają ich serdecznie, a król cieszy się iż wieści o śmierci jego siostry w Hiszpanii okazały się nieprawdziwe. Rachel zapewnia im telepatyczną chwilę prywatności, dzięki której mają okazję porozmawiać ze sobą. Król obawia się, iż jego siostra która wybrała życie wojownika, kiedyś poniesie klęskę w starciu z wrogami. Na razie jednak ich bezpieczeństwa strzeże Sentinel.


Nocą króla dręczą koszmary. Widzi Jamiego, Romę i Saturnyne, którzy przypominają mu iż pozostało mu jedynie 48 godzin by załatać wyrwę w rzeczywistości, a jeśli nie zdąży Ziemia 616 zostanie wymazana z istnienia. Brian usiłuje sobie przypomnieć kim są postacie na które spogląda, wędruje poprzez multiwersum, po czym budzi się z koszmaru. Rankiem rozmyśla nad znaczeniem swego snu, czując iż w jakiś sposób był on prawdziwy. Meggan radzi zwrócić się o pomoc do Magneto, a rozważania przerywa przybycie Petera Wisdoma. Sekretarz króla przynosi mu poranną pocztę, wprowadzając dawną znajomą, Courtney Ross. Brian rzuca się na nią gwałtownie, wykrzykując iż jest ona przebraną Saturnyne, która zastąpiła prawdziwą Courtney. Rachel czując, że Brian chce zabić gościa, usiłuje powstrzymać go telepatycznie, lecz siła umysłu króla wyrzuca ją na zewnątrz do stóp Sentinela. Elisabeth generuje miecz telekinetyczny, lecz powstrzymuje ją Wisdom, zamierzając bronić królewskiego życia. Dopada go Rachel, a Brian wykrzykuje iż Saturnyne ma znamię, które odróżnia ją od prawdziwej Courtney. Gdy widzi, płacząca kobieta którą zamierzał zabić go nie posiada, zaczyna się zastanawiać co uczynił. Nie wie co się stało, a na jego prośbę Rachel dokonuje telepatycznego skanu królewskiego umysłu. Cała wiedza o Saturnyne jest tam i jest jak najbardziej prawdziwa, lecz nie wiadomo skąd się wzięła. Zebrani postanawiają znaleźć odpowiedź, zaś Wisdom informuje iż nie tylko Król ma złe sny. W Nowym Jorku agent SHIELD Wolverine po przebudzeniu najwyraźniej oszalał, bowiem ucieka przed własnymi ludźmi [House of M #3]. Ponadto na zachodzie kraju pojawiła się grupa mutantów Marauders, na polecenie Magneto polująca na jakichś uciekinierów. Poirytowany brakiem pytania Magnusa o zgodę na taką operację, Brian decyduje udać się na miejsce. Zniszczenia w rezydencji i zebranych obserwują wnikliwie dwa Sentinele.


Na zachodzie kraju Juggernaut tłucze Mammomaxa, krzycząc aby zostawiono go w spokoju. Po chwili zostaje jednak zaaatakowany, a na ziemię rzuca go soniczny krzyk Banshee'go. Callisto wiąże go mackami, zaś z góry spada nań Blob. Callisto spogląda na nieprzytomnego Caina, mówiąc iż muszą znaleźć jeszcze Nocturne. Pojawia się Braddock żądając wyjaśnień, zaś Callisto podaje mu nakaz zatrzymania dwójki mutantów podpisany przez Magneto. Rachel i Elisabeth wymykają się niepostrzeżenie, tropem psychicznego śladu. Rachel oznajmia, iż wyczuwa że druga z uciekinierek powiązana jest w jakiś sposób z Magneto więzami krwi, co zdaniem Elisabeth tłumaczyłoby udział Marauders, na polecenie Magneto usiłujących dyskretnie schwytać członka Domu M, którego obecność trzymana jest w tajemnicy. Po chwili w ruinach domu w ciemnościach odnajdują Nocturne, która usiłuje opanować Elisabeth. Zostaje rzucona w światło, a obie kobiety spoglądając na nią, zaczynają podejrzewać widząc jej wygląd, że Magneto usiłuje zatuszować jakiś skandal związany z jej pochodzeniem, bowiem nie przypomina ona członków House of M.

Autor: Ku-M-os

Galeria numeru

Uncanny X-Men #463 Uncanny X-Men #463

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.