Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Kitty Pryde - Shadow and Flame » X-Men: Kitty Pryde - Shadow and Flame #4

X-Men: Kitty Pryde - Shadow and Flame #4

X-Men: Kitty Pryde - Shadow and Flame #4

"The Five Swords Of Secrets" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Seria miała mieć 6 części, ale ktoś chyba ją przeczytał i poszedł po rozum do głowy... Tak czy inaczej, Kitty próbuje wkraść się do zakonu, wyznającego nauki Oguna, by odzyskać swojego pupila - Lockheeda.

Cytat

Silver Samurai: "So you wish that I allow you to borrow Ginrei?"
Shadowcat: "Yup."
Silver Samurai: "But you can not tell me why?"
Shadowcat: "Nope."
Silver Samurai: "And you do not know for how long?"
Shadowcat: "Not sure."
Silver Samurai: "And you call this an explanation?"

Streszczenie

Pierwsza podziemna stacja metra. Nao zdradza tajemnice tej jaskini. Niewielu Japończyków zdaje sobie sprawę z jej istnienia. Z powodu olbrzymich kosztów i ruchów tektonicznych, przerwano budowę, a cały kompleks powoli i nieodwracalnie zasnuł się mgłą zapomnienia. Ścieżka Przeznaczenia szczęśliwie odnalazła to miejsce dzięki szczegółowym dziennikom Oguna. Od tego czasu stacja służy im za bezcenną kryjówkę i ważny punkt strategiczny. Dzięki niemu sekta może zająć się studiowaniem swej bogatej przeszłości. W przeciwieństwie do organizacji Hand, ich mistrz zawsze stawiał na nowoczesność. Dlatego kultywowanie starych tradycji przeplatało się z poznawaniem nowych, rewolucyjnych myśli Zachodu. To sprawiło, że można było wziąć to, co najlepsze z obu kultur i stworzyć coś doskonałego. Co więcej, Ogunowi udało się dokonać innej, wielkiej rzeczy. Gdy inne klany, w ciągu stuleci wielokrotnie zdradzały swe tajemnice, Ścieżka Przeznaczenia zawsze zachowywała je tylko dla siebie, ujawniając się tylko w czasie kryzysu. Lecz teraz, dzięki długoletnim studiom, należy odzyskać miejsce na piedestale. Kitty jako nowy mistrz pomoże im odbudować dawna potęgę. I zrobi to dzierżąc w dłoniach wielki skarb. Kurokaze - Czarny Wiatr, jeden z pięciu tajemniczych mieczy.


Shadowcat ogląda cenny przedmiot. Technika wykonania zachwyca swym mistrzostwem. Delikatne ostrze przetnie wszystko. Z tą bronią można podbić świat. Jednak będąc członkiem X-Men poświęciła życie innym ideałom. Dlatego musi odmówić. Nao jest na to przygotowana. Tak długo jak są w posiadaniu smoków mutantka zrobi wszystko co jej każą.


Potężny cios ogłusza Japonkę. Jej pomocnicy podejmują walkę. Kitty radzi sobie z nimi bez problemu. Uporawszy się z pionkami, dociska Nao do słupa. Następuje mały pokaz niezwykłych mocy. Amerykanka ściska serce przeciwniczki. Ta spokojnie oświadcza, że jest gotowa na śmierć, a tylko ona zna miejsce ukrycia gadów. Shadowcat musi zrezygnować. Nie ma jednak zamiaru stawać na czele Ścieżki Przeznaczenia. Dlatego oferuje zebranym pewien układ. Za wolność własną i przyjaciela zobowiązuje się dostarczyć Ginrei - Srebrny Duch, kolejny z pięciu tajemniczych mieczy, symbol i potęgę klanu Yoshida. Większość członków nie przystaje na tę propozycję. Kradzież miecza może doprowadzić do wieloletniej wojny. Nao gwałtownie ucisza głosy sprzeciwu. Będąc w posiadaniu dwóch tak znakomitych broni, Ścieżka Przeznaczenia zajęłaby należne jej miejsce. Umowa zostaje zawarta. Ostrze za wolność.


Przed rozpoczęciem misji Kitty domaga się by zaprowadzono ją do Lockheeda. Nao wyprasza wszystkich i prowadzi bohaterkę do sekretnego pomieszczenia. Niebieski smok wciąż znajduje się pod wpływem gazu usypiającego. Zielona smoczyca, stojąc na straży, nie dopuszcza nikogo w pobliże swego towarzysza. Rozpoznaje jednak zapach Shadowcat. Dziewczyna delikatnie bierze na ręce ciałko gada. Tuląc je do piersi i szepcząc słowa otuchy stopniowo wybudza przyjaciela z narkozy. Widząc jego osłabienie, korzystając z mocy fazowania, ściąga krępującą go uprzęż. Stojąca za ich plecami Nao z pogardą patrzy na ten akt czułości. Ogun najwyraźniej pomylił się przy wyborze uczennicy. Kitty jest zbyt wrażliwa, a przez to zbyt słaba by prowadzić Ścieżkę Przeznaczenia. Ledwo może ona udźwignąć narzucone na nią brzemię. Jednak jej los został przypieczętowany. Musi wyruszyć w niebezpieczną misję i nikt i nic nie może jej pomóc.


Japoński Departament Zjawisk Nadprzyrodzonych. Ryoko Oshiba informuje przełożonych o ostatnich wydarzeniach. Ich agenci śledzili Amerykankę i człowieka w czerwonej masce diabła dopóki ci nie zniknęli w mrokach stacji metra. Miy Ashiro jest mocno zaniepokojony. Wygląda na to, że Ścieżce Przeznaczenia udało się przeciągnąć Shadowcat na swą stronę. To znacznie utrudnia całą sytuację, która powoli wymyka się im spod kontroli. Należy ustanowić nowy plan działania. Przede wszystkim należy odnaleźć mutantkę. Później nadejdzie czas na wyeliminowanie sekty i odzyskanie Kurokaze.


Posiadłość klanu Yoshida. Delikatny ruch powietrza strąca kilka liści, gdy młoda dziewczyna przenika przez mur. Chwilę później zakapturzona postać udaje się jej śladem. Fazując przez przeszkody, ukrywając się przed wzrokiem innych, Shadowcat trafia do świątyni. Są tu zgromadzone największe skarby potężnego klanu. Ja interesuje jednak Ginrei, dumnie spoczywający w rękach posągu. Wystarczy tylko pochwycić ostrze i wymknąć się. Nagle ciszę przerywa władczy głos Keniuchio Harady. Nie dziwi go obecność intruza. Co więcej zaprasza on dziewczynę na herbatę, dając jej szansę wytłumaczenia swego postępowania i przekonania go by ocalić jej życie pomimo próby kradzieży. Shadowcat chętnie przystaje na tą propozycję. Nie może jednak zdradzić prawdziwych pobudek swego działania.


Usługująca swemu mistrzowi młoda gejsza zostawia ich samych. Opuszczając skrzydło posiadłości, słyszy dziwne hałasy. Podążając ich śladem wpada w ręce najemników Ścieżki Przeznaczenia, którzy śledzą każdy ruch Shadowcat.


W tym czasie Keniuchio Harada nie zgadza się na dobrowolne oddanie Ginrei. Nie pomagają prośby Kitty, która zdradza mu, że jej misja jest kwestia życia lub śmierci. W kodeksie samurajów te dwie rzeczy zawsze szły ze sobą w parze. Dziewczyna nie poddaje się. Odrzuca możliwość pokojowego opuszczenia rezydencji. Logan powiedział jej kiedyś, że są rzeczy warte rozlewu krwi. Nie zastanawiając się ani chwili wyzywa Silver Samuraia na pojedynek.


W pomieszczeniu obok zakapturzeni szpiedzy nie mogą uwierzyć w to co właśnie usłyszeli.


Główny plac posiadłości klanu Yoshida. Rozpoczyna się walka. Silver Samurai szybko zauważa, że poziom umiejętności przeciwniczki znacznie się polepszył. Już prawie dorównuje ona Loganowi. Kopniak w twarz przerywa rozmyślanie i każe mu skupić się na walce. Mobilizując całą swą siłę i korzystając z tajnych taktyk rozbraja Shadowcat i potężnym uderzeniem ciska nią o pobliską ścianę. Nadszedł moment ostatecznego uderzenia. Ku jego zaskoczeniu ostrze przenika ciało, a gwałtowny skurcz uciska klatkę piersiową. Nie mając innego wyboru, Kitty, fazując, zatrzymała jego serce. Bezwładne ciało osuwa się na ziemie. Dziewczyną wstrząsa spazm płaczu. Nie chciała tak tego zakończyć, ale nie miała innego wyboru. Odchodząc dziękuje przeciwnikowi za wspaniałą walkę i zabiera miecz.


Na jednym z dachów dwa bezszelestne cienie, świadkowie tej sceny bezzwłocznie udają się złożyć raport.


Prywatne apartamenty Nao. Japonka bierze długą, gorącą kąpiel. Ostatnie sprawozdanie szpiegów wprawiło ją w dobry nastrój. Silver Samurai nie żyje. Najwyraźniej nie doceniła potęgi Kitty. Wielką szkodą będzie zabicie jej jak tylko powróci z mieczem. Ale Ginrei z ciałem złodziejki zwrócone klanowi Yoshida ugruntują ich pozycję. Co więcej zyskają wiernego i lojalnego sprzymierzeńca, który z czasem spłaci cały dług wdzięczności. Myśląc o czekającej ją potędze, Nao uśmiecha się lekko, gładząc jednocześnie zieloną smoczycę, która wydaje pomruki zadowolenia.

Autor: White King

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.