Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Colossus - Bloodline » X-Men: Colossus - Bloodline #1

X-Men: Colossus - Bloodline #1

Postacie
Zapowiedź

Jeden Rasputin powstał z martwych, a tymczasem kilku innych przeniosło się w zaświaty... Kiedy Piotr dowiaduje się, że w Matuszce Rassiji ktoś morduje jego krewnych, natychmiast wyrusza w podróż do domu, by spotkać przeciwnika z zamierzchłej przeszłość.

Cytat

Emma: "Oh, are you painting Kitty's portrait? Not a nude?"
Piotr: "No, it's..."
Emma: "You're right, some people are more interesting with their clothes on."

Streszczenie

Zapomniana mała wioska w regionie Tomska na Syberii. Przez śnieżne zaspy przedziera się limuzyna, która zatrzymuje się obok dwójki mieszkańców. Zanim wysoki mężczyzna w czarnym płaszczu z kapturem i białej masce zdąży zapytać o dom, którego szuka, starzec wskazuje mu drogę do uzdrowiciela. Z daleka, drzwi przed nim otwiera kobieta, która pyta, czy przybył do Jurija. Zapytana, czy jest jego matką, precyzuje, że jest macochą, bo matka odebrała sobie życie. Zaprasza jednak nieznajomego do środka i poleca mężowi podać wódkę i zakąski. Mężczyzna stwierdza jednak, że chce się widzieć z uzdrowicielem natychmiast i nie zamierza czekać, aż przebierze się on w robocze szaty. Skierowany do pokoju Jurija, zastaje młodego mężczyznę, który siedzi w bałaganie, zajada chipsy i ogląda pornosy. Gdy Jurij wreszcie zwraca na niego uwagę, pyta, czy przyszedł na leczenie, lecz mężczyzna odpowiada, że wręcz przeciwnie - przyszedł go uleczyć. Przez drzwi widać błysk, zaś gdy mężczyzna wychodzi, a rodzice zaglądają do pokoju, zastają na podłodze dymiące zwłoki uzdrowiciela.


Każdej nocy, Piotr śni ten sam koszmar: Stoi na dnie głębokiego grobu, który jest powoli zasypywany i ogarnia go ciemność. Budzi się w laboratorium, ale nie może się z niego wydostać, chociaż uderza w ściany z całych sił, w pancernej postaci. Teraz budzi się w swoim łóżku. Przerażony zmienia postać i wyskakuje przez ścianę do ogrodu. Po chwili zjawiają się zbudzeni hałasem członkowie X-Men. Kitty podbiega do niego i obejmuje, a on mówi, że znowu miał ten sen. Scott pyta Emmę, co o tym sądzi, ona zaś odpowiada, że przez chwilę odbierała uczucie zniewolenia i uwięzienia. Summers stwierdza, że to efekt długiego czasu w zamknięciu, ona uważa jednak, że to coś innego, ale kiedy próbuje sięgnąć głębiej do jego umysłu, Kitty zabrania jej tego.


W siedzibie Gazety Petersburskiej, Larysa Miszczenko próbuje przekonać naczelnego do publikacji artykułu o korupcji w armii. Wiktor woli być ostrożny. Pokazuje jej zdjęcia redaktorów którzy odważyli się publikować krytyczne reportaże i zginęli w tajemniczych okolicznościach oraz przypomina, że tajne służby już mają na nią oko. Ona jednak jest uparta i udaje jej się wymóc zgodę na publikację, jeśli świadkowie zgodzą się rozmawiać z nią.


Wieczorem, Larysa obserwuje tajniaka sterczącego przed jej domem, podczas gdy jej przyjaciółka, Tania, przebiera się za nią, obiecując poprowadzić agenta do kina na drugim końcu miasta i dać jej czas na spotkanie z informatorem. Gdy Tania wychodzi, tajniak rusza za nią, jednak na drodze staje mu mężczyzna w czarnym płaszczu. Po chwili, agent leży martwy na ziemi, a mężczyzna dogania i zaczepia Tanię. Dziewczyna konsekwentnie twierdzi, że jest Larysą, więc również ona ginie w płomieniach.


Westchester. Piotr przygląda się sobie w lustrze, by przenieść to, co tam widzi na płótno. Robi to z dużym zapałem, a wręcz agresją i wciąga go to na tyle, że ignoruje pukanie do drzwi. Kitty postanawia jednak wejść do środka, a gdy to robi, zastaje go w pancernej postaci, zasłaniającego obraz. Gdy pyta, czy wszystko w porządku, on odpowiada, że chciał być sam, jednak kiedy Kitty chce pozostawić, zatrzymuje ją. Wraca do zwykłej formy i przeprasza, mówiąc, że ma wrażenie, jakby coś się stało, kiedy był zamknięty. Ma wrażenie, że to ciało nie należy do niego, a coś w środku, próbuje się wydostać. Kitty zgaduje, że dlatego maluje autoportret i chciałaby go zobaczyć, ale on mówi, że jest za wcześnie. Ona pociesza go, że nieprzyjemne uczucia miną, lecz on jest innego zdania. Chwilę milczenia przerywa pukanie do drzwi. Gdy Piotr otwiera, Emma od razu zwraca uwagę na obraz, jednak on nie pozwala jej go dotknąć. Zapytana, po co przyszła, mówi, że jest do niego pilny telefon z Petersburga - dzwoni niejaka Larysa Miszczenko. Piotr postanawia porozmawiać z kuzynką.


Wkrótce, na lotnisku w Petersburgu, na Piotra czeka młody punk, który przedstawia się jako Kirill i mówi, ze przysłała go Larysa. W drodze do miejsca, gdzie ukrywa się dziewczyna, Kirill zachwyca się Colossusem, którego widział w telewizji. Gdy docierają na miejsce, Piotr nie może się nacieszyć widokiem kuzynki, którą widział ostatni raz jeszcze jako dziecko. Kiedy dowiaduje się, że jest dziennikarką, domyśla się, że ściągnęła na siebie kłopoty, pisząc coś niestosownego, ale on twierdzi, że to coś innego i opowiada o okolicznościach śmierci Tanii i tajniaka. Pokazuje mu na laptopie kopię raportu policyjnego, który zdobyła po znajomości oraz podobny raport z Tomska. Mówi, że znalazła dwa tuziny podobnych raportów z ostatnich trzech miesięcy. Piotr pyta, co łączyło ofiary, a wtedy Larysa pokazuje mu zdjęcia zwłok trójki ich kuzynów. On twierdzi, że nie mieli aż tak dużej rodziny, ale ona mówi, że sprawdziła dane uzdrowiciela oraz kilku innych osób i wygląda na to, że wszystkie łączono - oficjalnie lub przez plotki - z jednym człowiekiem. Pokazuje Piotrowi kilka zdjęć ich pra-prababki, Eleny, które znalazła w domu rodziców, po ich śmierci. Z listów dowiedziała się, że pra-prababka spędziła jakiś czas w Petersburgu, skąd wróciła z nieślubnym dzieckiem - ich pradziadkiem, Grigorijem. Mniej więcej w tym czasie doszło do rewolucji i obalenia caratu, a nowe władze sformowały cały oddział komisarzy, by rozprawił się z jednym człowiekiem. Tym człowiekiem był Grigorij Rasputin, a wśród jego akt znalazła wspólne zdjęcie jego i Eleny.


W tym czasie, w Instytucie, Kitty zakrada się do pokoju Piotra, by rzucić okiem na jego autoportret. Gdy zrzuca okrycie ze sztalugi, zamiera z przerażenia - Piotr postrzega siebie jako krwiożerczego potwora.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men: Colossus - Bloodline #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.