Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #18

New X-Men vol. 2 #18

New X-Men vol. 2 #18

"House Divided" - part 3 of 4

Postacie
Zapowiedź

Gdy na jaw wychodzą straszliwe fakty, dotyczące rządów Sunfire w Japonii, grupa Hellions musi zdecydować, po czyjej stronie stanąć. Wybór jednak nie jest wcale oczywisty, a skutki...

Cytat

Cypher: "I've mastered almost every language on the planet. Why do people always come to me for illegal computer help?"

Streszczenie

Nowy Jork, przed głównym wejściem do New Mutant Leadership Institute, na schodach siedzi zasmucony Tag. Wciąż jeszcze nie wierzy, że jego przyjaciel Quentin targnął się na własne życie. Mijają go wychodzące z instytutu cztery z bliźniaczek Stepford, one też w to nie wierzą. Quire miał telepatycznie wyłączony umysł, ale był na tyle potężnym telepatą, że nikt oprócz niego samego nie mógłby tego zrobić, więc zdaniem kukułek ktoś musiał wpłynąć na jego emocję i zmusić go do tego. Tag spojrzał w stronę budynku zadają sobie pytanie, kto mógł zrobić coś takiego i w jednym z okien zobaczył obserwującego go Garrisona.


Tymczasem w Tokio, w starym magazynie na nabrzeżu wciąż trwa pat. Obydwie strony stoją naprzeciw siebie gotowe do walki. Blond mężczyzna z ostrzem przytwierdzonym do przedramienia okazał się być Donaldem Piercem i to jemu pierwszemu puściły nerwy. Zaatakował on Noriko, lecz ta bez problemu uniknęła jego ciosu dzięki swojej szybkości. To był sygnał do ataku zarówno dla młodych mutantów jak i członków ruchu oporu. Wybuchło potworne zamieszanie, w czasie którego nikt nie zauważył zniknięcia Wallflower. Laurie wybiegła przed magazyn i zadzwoniła z komórki do swojego ojca informując go, iż odnalazła siedzibę japońskiego, ludzkiego ruchu oporu. Garrison odrywa się na chwile od fałszowania akt Quentina Quire, aby czym prędzej przekazać tą wiadomość agentce Moonstar. Dani wraz ze swoimi Hellions przebywa obecnie w fabryce odzysku żywności, w innej części Tokio. Według Sunfire tym właśnie jest projekt Genesis, lecz Julian nie daje temu wiary i poddaje w wątpliwość prawdomówność Imperatora.


Nowy Jork, New Mutant Leadership Institute. Karma przyłapała w swoim gabinecie Taga grzebiącego w dokumentach o pracownikach. Brian myśli, że to Garrison jest odpowiedzialny za śmierć Quentina i próbuje przekonać panią dyrektor do tego pomysłu. Xi'an Coy Manh jest oburzona tego typu insynuacjami i wyrzuca go za drzwi. Jednak Tag zasiał w niej ziarnko niepewności, dlatego Karma zasiadła przed swoim komputerem i próbowała wyciągnąć z bazy danych trochę więcej informacji o doktorze Garrisonie i jego przeszłości. Ku jej zdziwieniu zostały one utajnione przez S.H.I.E.L.D.


Z powrotem w Tokio. W starym magazynie walka trwa w najlepsze, na szczęście jeszcze nikt nie zginął. W czasie potyczki dało się zauważyć, iż ktoś kieruje poczynaniami ludzi, wydając im rozkazy przez mini nadajniki umieszczone na uszach. Surge szybko przeszukuje pomieszczenia i odnajduje na zapleczu swojego ojca. Seiji Ashida obserwował całą walkę na monitorach i udzielał wskazówek swoim ludziom. Noriko w pierwszej chwili wymierzyła mu potężny podbródkowy, lecz zaraz się uspokoiła, w końcu przybyła go uratować. Trochę później sytuacja została wyjaśniona ,a spór zażegnany. Obie strony przecież chcę tego samego, powstrzymać projekt Genesis. Mutanci oraz członkowie ruchu oporu dochodzą do porozumienia i gdy chcą ustalić jakiś plan działania, wtedy w drzwiach pojawiają się Hellions. Oni nie przebierają w środkach, wybucha kolejna walka, tym razem o wiele bardziej brutalna i zaciekła. Szybko jednak kończy ją Surge łapiąc Illyanę i grożąc elektrowstrząsami zmusza ją, aby teleportowała wszystkich do siedziby projektu Genesis.


Projekt Genesis. Miejsce gdzie dokonuje się makabrycznych eksperymentów genetycznych na ludziach. Celem projektu jest przyspieszenie ewolucji i sztuczne wzbudzanie mutacji u zwykłych homo sapiens, jego skutki są raczej mizerne i kończą się głównie śmiercią. Nasi bohaterowie, po teleportacji, pojawiają się w samym centrum laboratorium pełnego uwięzionych ludzi oraz naukowców przeprowadzających sekcję na obrzydliwie zdeformowanych, ale niekoniecznie martwych ciałach. Wszyscy są zaskoczeni oraz zdegustowani widokiem i metodami Imperatora. Wszyscy, oprócz Laurie Garrison. Wallflower ujawnia się w końcu jako tajna agentka S.H.I.E.L.D. Jest zawiedziona, że Hellions po tym co zobaczyli są gotowi stanąć po stronie ludzkiego ruchu oporu zamiast ich zniszczyć, więc bierze sprawy w swoje ręce. Wypuszcza feromony wzbudzające mordercze zapędy i skłóca wszystkie grupy, New Mutants, Hellions oraz ludzkich terrorystów, między sobą.


W tym samym czasie, w Nowym Jorku. Karma prosi Cyphera o pomoc w złamaniu zabezpieczeń S.H.I.E.L.D. aby dowiedzieć się czegoś więcej o jednym z nauczycieli. Ten robi to bez najmniejszego problemu. Z utajnionych akt wynika, iż Garrison jest tajnym agentem działającym od dawna pod przykrywką, ostatnie kilka lat spędził on w Japonii i jest pomysłodawcą projektu Genesis. W takim razie to on był celem wczorajszego zamachu terrorystycznego. Wtedy w pomieszczeniu pojawia się dr Sean Garrison rozpuszczając wokół swoje feromony.

Autor: Black Bolt of M

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #18 New X-Men vol. 2 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.