Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #12

New Avengers #12

New Avengers #12

"Ronin" part 2

Postacie
Zapowiedź

S.H.I.E.L.D. zepsuta do szpiku kości, Hydra rozproszona po całym świecie... W takiej sytuacji, jedyne co może zrobić Madame Hydra, to sprzymierzyć się z nową wersją The Hand. Wiecie co to oznacza? Znowu chmary ninja. Czy to nie wydaje się Wam trochę męczące? Tak jakby każdy obywatel Japonii był ninją...

Cytat

Spider-Woman: "Anyone speak Japanese?"
Iron Man: "A little"
Spider-Woman: "You know what they're saying?"
Iron Man: "Just picking up bits and pieces, but something about us dying a thousand deaths and our blood will run through the streets of Osaka..."

Streszczenie

Japonia, Osaka. Posiadłość klanu Yashida. Piętnaście minut wcześniej. Viper, partner samuraja ze starych czasów wita go i jednocześnie stara się wytłumczyć obecność The Hand w domu jego ojca. Opowiada więc o odnowieniu wzajemnych stosunków pomiędzy klanami. Pakt ten ma przypieczętować dar, który został specjalnie sprowadzony z myślą o powracającym spadkobiercy rodziny. Viper otwiera leżącą przed nimi skrzynię, w której znajduje się zbroja Silver Samurai'a. Członkowie The Hand poszukiwali Harady po całym świecie. Na miejscu nikt nie wiedział, że ten jest przetrzymywany w amerykańskim więzieniu. Szczęśliwie jednak udało mu się uciec. Teraz został sprowadzony z powrotem do rodzinnego kraju, by stanąć na czele najpotężniejszego klanu w Japonii, o czym Kenuichio jeszcze nie ma pjęcia, ale już za chwilę jego wątpliwości zostają rozwiane, gdy pojawia się Madam Hydra i bardzo obrazowo uświadamia Haradzie jego rolę w całym przedstawieniu. Tak samo jak S.H.I.E.L.D. nic nie znaczy bez dowodzącego organizacją Nicka Fury'ego, tak samo rzecz ma się z Hydrą, której to sytuacji zapobiec ma właśnie pojawienie się Harady w roli nowego lidera klanu, silnego i bezkompromisowego lidera, który jednak w założeniu ma być tylko i wyłącznie marionetką w rękach Madame Hydry. Rozmowę przerywa informacja o pojawieniu się inztruza. Kenuichio od razu domyśla się, że to ktoś ze Stanów go śledził.


Japonia, Osaka. Apartament Stark Enterprises. Chwila obecna. Ronin leży podziurawiony gwiazdkami ninja u stóp New Avengers, podczas gdy dookoła nich gotowi do ataku czekają wojownicy Hand. Ninja atakują. Iron Man ewakuuje Jarvisa z epicentrum bitwy i za chwilę wraca, by wspomóc swych towarzyszy w walce. Zepchnięty na krawędź balkonu Cage spada z niego wraz z atakującymi go ninja. Kilkadziesiąt pięter niżej Luke uderza z olbrzymią siłą w ciężarówkę.


Z powrotem u Yashida. Kenuichio dowiaduje się, że tak naprawdę to nikt go nie aresztował. Harada został porwany przez SHIELD, którzy następnie chcieli wykorzystać Kenny'ego do swoich celów. Gdyby w razie okazał się bezużyteczny, miał zostać zabity. Miało się tak stać z powodu faktu, że ktoś próbował wykorzystać S.H.I.E.L.D. do swoich celów. Celem tym miało być zapobieżenie rozmowie, która ma teraz miejsce. Hydra przekonuje go, że razem zwyciężą wroga. Za pomocą Hydry są w stanie go pokonać, a konkretniej kogoś, kto stał za działaniami S.H.I.E.L.D. . Nie zamierza jednak na razie zdradzać, o kogo chodzi. Gdy Madame Hydra zadaje kluczowe dla tej rozmowy i całej ich przyszłości pytanie, o stronę konfliktu, po której ma zamiar stanąć Harada, pojawia się członek Hand, który informuje zgromadzonych o ucieczce intruza i o toczącej się właśnie walce przeciwko Avengers. Hydra słysząc, że wojownicy Hand sami zaaranżawali tą sytuację, nie kryje wściekłości.


Luke Cage słuchając muzyki w windzie spokojnie czeka, aż ta dotrze na najwyższe piętro. Gdy winda osiąga cel, drzwi otwierają się i Cage wraca do gry. Walka Avengers z Hand ma zaskakujący finał, gdy dowódzca ninja zarządza niespodziewanie odwrót. Za chwilę po napastnkach nie ma śladu, którzy w bardzo malowniczy sposób opuścili apartament skacząc przez balkon na tle rozświetlonych wieżowców Osaki. Złapawszy oddech Ronin ponownie przeprasza za ściągnięcie Hand, a Spider-Man zauważa brak Jessici.


Spider-Women lecąc nad miastem kieruje się w kierunku posiadłości Yashidy. Bazszelestnie ląduje za plecami Madame Hydry rozmawiającej przez telefon. Ta odwraca się i spokojnie pyta Drew o przyczynę jej obecności tutaj, która kłóci się z treścią zawartej przez obie panie umowy. W zamian za odzyskanie swych mocy Jessica miała za zadanie relacjonować sytuację w S.H.I.E.L.D. i w Avengers. Hydra jest wściekła, że nie została poinformowana o planowanej przez mścicieli podróży na wyspę. Spider-Woman tłumaczy, że nie miała o tym pojęcia, a gdy się już o tym dowiedziała, było za późno, by tę informację przekazać. Niespodziewanie Hydra każe ją Jessice zaatakować. Wyjaśnia, że właśnie nadlatuje pojazd Avengers. Drew atakuje swą rozmówczynę, która pada nieprzytomna na ziemię. Avengers przyglądając się sytuacji są z lekka zdezorientowani. Steve pyta, o czym panie rozmawiały, zanim Drew zaatakowała. Jessica odpowiada, że Hydra nie powiedziała nic nowego, na koniec zaś nazwała ją tłustą świnią. Cap nie ukrywa zaskoczenia, że potężna Madame Hydra dała się tak zaskoczyć. Daje jednak temu spokój, na przyszłość tylko zabrania dziewczynie takich indywidualnych zagrywek. Ma czekać na resztę zespołu. Wszyscy zastanawiają się teraz, co z Silver Samuraiem. Ten jak na zawołanie staje przed nimi w pełnej zbroi i z mieczem w ręku.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #12 New Avengers #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.