Avalon » Serie komiksowe » Nightcrawler vol. 3 » Nightcrawler vol. 3 #11

Nightcrawler vol. 3 #11

Nightcrawler vol. 3 #11

"The Winding Way" - conclusion

Postacie
Zapowiedź

Podróż po zakamarkach duszy Kurta dobiega końca. Aby ocalić życie Christine musi zmierzyć się nie tylko z konsekwencjami zbrodni jego przyrodniego brata, ale także ze wściekłym Wolverinem.

Cytat

Nightmare: "Logan? Wolverine? Weapon X? Whatever you're calling yourself these days...?"

Streszczenie

Kurt nieraz już widział wściekłość na twarzy Logana, lecz nigdy obraz ten nie napawał go takim przerażeniem jak teraz. Wie, że jego przyjaciel został opętany przez demona imieniem Hive i jest teraz niczym więcej, jak bronią w jego rękach. Najniebezpieczniejszą bronią, jaką przeciwnik mógł zdobyć. Patrząc na ranną Christine, która zwija się z bólu u jego stóp, decyduje, że najważniejszą rzeczą teraz jest pomóc jej i powstrzymać potwora przed dokonaniem większych szkód. Prosi więc Amandę, by zajęła się Christine, a sam teleportuje się wprost na Logana, by zaraz potem zniknąć razem z nim.


Pojawiają się przed gabinetem luster i wpadają przez ścianę do środka. Hive wykrzykuje groźby pod adresem jego przyjaciół, ale Nightcrawler nie zwraca na to uwagi, tylko szybko kryje się w ciemnościach. Demon ostrzega, że m dostęp do wszystkich zdolności Logana, dzięki czemu może go usłyszeć i wyczuć, gdziekolwiek się ukryje. Przemykając między lustrami, Kurt zastanawia się, dlaczego Hive wydaje mu się tak bardzo znajomy, ale zanim sobie przypomni, demon sam udziela mu odpowiedzi w swoim monologu: Spotkali się już wcześniej, przy okazji śmierci jego przyrodniego brata. Teraz, Wagner przypomina już sobie wszystko.


Zaraz po ucieczce z cyrku Jardine'a znalazł budkę telefoniczną i zadzwonił do domu. Po drugiej stronie słuchawki usłyszał zdenerwowaną Jimaine, szepczącą, że coś złego dzieje się ze Stephenem i błagającą, by wrócił jak najszybciej. Kurt obiecał, że wróci jak tylko będzie mógł i dotrzymał obietnicy, ale okazało się, że dotarł na miejsce za późno. Znalazł Stephena w miasteczku, kiedy podrzynał dzieciom gardła i wrzucał je do fontanny. Był otoczony przez muchy i mówił dziwnie. Przekonywał Kurta, że słyszy głosy, które powiedziały mu prawdę o demonach, podszywających się pod dzieci i dlatego musiał je zabić. Nightcrawler rozegrał to spokojnie i przekonał Stephena, by oddał mu nóż, ale gdy już miał to zrobić, jedno z dzieci poruszyło się. Stephen wpadł w szał i zaczął krzyczeć, ze władca kłamstw próbował go oszukać, a następnie zamierzył się z nożem na dziecko. Kurt skoczył do niego i próbował odciągnąć do tyłu, ale niechcący skręcił mu przy tym kark. Dopiero teraz przypomniał sobie, że kilka miesięcy wcześniej, Stephen prosił go, by powstrzymał go za wszelką cenę, jeśli zacznie robić złe rzeczy - zupełnie, jakby wiedział, że to się stanie.


Hive w ciele Logana wciąż szuka go w ciemności, nie przestając gadać. Zgadł, że Nightcrawler przypomniał sobie o tamtym wydarzeniu i pewnie teraz zastanawia się, dlaczego przejął kontrolę nad Stephenem. Sugeruje, żeby spróbował sobie przypomnieć, czy było tak do końca, bo przecież jego brat sam sobie nie skręcił karku. Może tak naprawdę to wcale nie była jego wina. Tego jednak nie dowie się nigdy, chyba, że odda Miecz Duszy. W tym momencie, Kurt wyskakuje zza lustra wprost na plecy przeciwnika i teleportuje się z nim na szczyt konstrukcji kolejki. Z nadzieją, że Hive nie wie wszystkiego o możliwościach Logana, skręca mu kark i zostawia.


Zaraz potem, wraca do reszty, by sprawdzić, co z Christine. Na szczęście, Amanda poznała kilka uzdrawiających zaklęć i właśnie używa ich na niej, więc zapowiada się, że siostra Palmer przeżyje. Nie ma jednak czasu na wdzięczność, bo teraz Kurt martwi się o Logana, a konkretnie - co stało się z jego duszą, kiedy ciało opanował Hive. Tu z pomocą przychodzi Nightmare, który znajduje jego duszę w zaświatach. To, co znalazł wprawia do jednak w mały szok, bo okazuje się, że prywatne piekło Logana jest raczej idyllicznym, spokojnym i słodkim obrazkiem. Zbliża się więc do niego i prosi, by był gotów wskoczyć do swojego ciała w każdej chwili, Wolvie zaś nie może się tego doczekać. Teraz największym problemem okazuje się usunięcie demona z jego ciała. Margali twierdzi, że można to zrobić, używając Miecza Duszy, który zabije demona, pozostawiając nosiciela nietkniętym. Przy okazji przypomina, że użyto go w ten sposób na Kurcie, kiedy opanował go mag Gravemoss [gdzieś w Excalibur vol. 1 - Gil] oraz do pokonania Belasco.


Kurt bierze więc miecz od Margali i teleportuje się na tory kolejki, gdzie Hive w ciele Logana dochodzi już do siebie i jest wściekły. Nightcrawler wstrzymuje się jednak, bo nagle dociera do niego, że ten demon potrafi kontrolować tylko jedną osobę naraz, a to znaczy, że ktoś inny musiał kontrolować potwory, które napadły na cyrk. Próbuje zapytać o to, ale wtedy z ciała Logana wylatują w jego kierunku setki much, które zaczynają kłębić się wokół niego. Kurt rozpędza je płomieniem Miecza i próbuje znaleźć w kłębowisku tą jedną muchę, która jest prawdziwym ciałem demona. W końcu udaje mu się i chwyta Hive'a. Postanawia wydusić z niego kilka odpowiedzi, zaczynając od tej, kto za tym wszystkim stoi. Hive śmieje się tylko, gdy Wagner sugeruje Belasco, ale nie zamierza nic więcej wyjaśnić. Kurt domaga się więc, by powiedział, dlaczego zabił Stephena. Hive poprawia, że to on zabił brata, chociaż pod kontrolą, dlatego, że musiał on umrzeć. Ktoś o tym zdecydował, tak samo jak wysłał Belasco by zdobył Miecz, a teraz wysłał jego, by zabił Nightcrawlera, nie zamierza jednak powiedzieć, kogo ma na myśli. Kurt zauważa, że te wydarzenia działy się na przestrzeni lat, ale demon poprawia go - to dzieje się od stuleci i jest zapowiedzią wojny, która nastanie przed końcem czasu. Jego pan kolekcjonuje broń i usuwa zagrożenia, jednak Hive stwierdza, że wśród samych demonów są tacy, którzy obawiają się jego zwycięstwa, dlatego mówi mu o tym wszystkim. Zanim jednak powie więcej, zaczyna zwijać się z bólu i oświadcza, ze to koniec, a zaraz potem ginie w zielonym płomieniu, pozostawiając wiele pytań bez odpowiedzi.


Zaraz potem, Logan odzyskuje świadomość i pyta, co się stało. Kurt zabiera go do reszty grupy i upewnia się jeszcze, jak się czuje Christine. Amanda odpowiada, że wszystko będzie w porządku, ale pyta, co się stało z Hivem i Mieczem. Nightcrawler oświadcza, że zatrzyma Miecz przy sobie, bo cokolwiek się dzieje, to był dopiero początek.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Nightcrawler vol. 3 #11 Nightcrawler vol. 3 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.