Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #19

New X-Men vol. 2 #19

New X-Men vol. 2 #19

"House Divided" - part 4 of 4

Postacie
Zapowiedź

New Mutants vs. Hellions to może nic nowego w normalnych warunkach, ale w tym świecie oznacza to walkę na śmierć i życie. Zwycięzcy z nagrodę otrzymają możliwość kolejnej walki na śmierć i życie, tym razem z Sunfire. Czyż nie jest fajnie być młodym mutantem?

Cytat

David: "Noriko... you've used your powers too much already. If you exert yourself... use your speed... you could die."
Noriko: "We're all dying today, David. You're the smartest one here. You know that."

Streszczenie

Nowy Jork, New Mutant Leadership Institute. Karma i Cypher dowiedzieli się zbyt wiele o tajnych sprawach S.H.I.E.L.D. i teraz muszą zginąć. Sean Garrison trzyma ich w szachu swoimi feromonami zastanawiając się, w jaki sposób ich zabić. Nagle ktoś klepnął go w plecy, to Tag zaszedł go od tyłu i naznaczył swoją mocą zmuszając do ucieczki przed samym sobą. Garrison wpada w szał, biega opętanie po pokoju rozbijając wszystko, w czym zauważa własne odbicie. W końcu w akcie desperacji wyskakuje przez okno. Tag i Karma próbowali go powstrzymać, lecz było za późno. Dr Sean Garrison leżał już martwy, rozsmarowany na chodniku kilkanaście pięter niżej.


Projekt Genesis. Laurie świetnie się bawi sterując wszystkimi, a gdy do walki przyłącza się jeszcze ochrona laboratorium, nastaje kompletny chaos i zamieszanie. Ludzie rzucają granat tuż pod nogi powalonego przez Dust Quilla, wtedy Synch biegnie mu z pomocą. Everett Thomas własnym ciałem przykrywa granat i ginie rozerwany na strzępy przez siłę wybuchu [zupełnie jak w Generation X #70 - Black Bolt] na oczach swojego przyjaciela. Cessily, która dzięki swojej metaliczności jest odporna na feromony, próbuje przekonać i prosi Wallflower, aby ta powstrzymała ten tragiczny proceder, choćby przez wzgląd na ich przyjaźń. Niestety to nie skutkuje. Trochę dalej Noriko stawia czoło swojemu ojcu, lecz widząc, że jej ukochany, David, ma problemy w walce z Julianem, rusza mu z ratunkiem. Keller odpiera jej elektryczne ataki polem siłowym. Illyana chcąc pomóc swojemu przywódcy teleportuje całą czwórkę do wnętrza znajomego nam już wulkanu. Tymczasem, kiedy Wallflower skłóca ze sobą dwie najlepsze przyjaciółki, Jubilee oraz Sooraye, czerpiąc z tego ogromną przyjemność, Mercury zakrada się za nią i nie widząc innego wyjścia powstrzymania tego szaleństwa, przebija jej ciało ręką przeistoczoną w ostrze. Laurie Garrison osuwa się martwa na ziemię, a jej feromony powoli ustępują.


Wnętrze wulkanu. Prodigy, Surge, Magik oraz Keller kontynuują walkę. Illyana wyciąga miecz, prezent od S.H.I.E.L.D. znaleziony w jakimś mistycznym wymiarze, i przy jego pomocy chce zabić swoich przeciwników. Noriko zdążyła ja porazić prądem zanim ta cokolwiek zrobiła, wtedy Julian uderza telekinezą w Davida i zrzuca go ze skały prosto w ramiona śmierci. Tuż przed kotłującą się lawą łapie go pole siłowe. To Keller go uratował, w końcu uwolnił się spod wpływu feromonów, a zabijanie nie jest w jego stylu. Teraz ich głównym i wspólnym celem jest powstrzymanie Wallflower oraz projektu Genesis. Surge zbytnio się forsowała i znowu zaczęła kaszleć krwią.


Projekt Genesis. Kiedy David, Noriko, Illyana oraz Julian pojawiają się z powrotem w laboratorium, sytuacja wydaje się być już opanowana. Laurie jest martwa, resztki jej feromonów wiatrem rozgoniła Wind Dancer, a Sophie Stepford telepatycznie przejęła kontrole nad pracownikami i ochronom projektu. Młodzi mutanci oraz ludzki ruch oporu muszą teraz działać razem. Jednak Donald Pierce, zaślepiony nienawiścią do homo superiors, nie potrafi przyjąć tego do świadomości i wbrew swojemu przywódcy, kilkakrotnie strzela Sophie Stepford w plecy. Rozzłoszczona Moonstar rzuca się na niego. W wyniku tego starcia Dani otrzymała potężną ranę ciętą brzucha, a Pierce skończył martwy z własnym ostrzem w głowie. W tym samym czasie, uwolnieni spod władzy Sophie ochroniarze zaatakowali i zabili Quilla. Keller, jako lider drużyny poczuł na sobie przytłaczającą odpowiedzialność za śmierć swoich współtowarzyszy, ale dzięki wsparciu Sofii szybko dochodzi do siebie. W okamgnieniu rozprawił się z resztkami ochrony oraz rozgonił naukowców i pracowników ciskając w nich wszystkim, czym się dało. Całe laboratorium zostało opanowane, a więźniowie uwolnieni. Nagle, wszyscy usłyszeli hałasy dobiegające z zewnątrz. To przybył Imperator Sunfire w towarzystwie swej świty i kilku Sentineli. Członkowie ruchu oporu rzucili się do ataku, lecz nie sprostali wyzwaniu i szybko polegli, sytuacja stała się beznadziejna. Magik dostała zadanie odteleportowania przerażonych ofiary projektu w bezpieczne miejsce oraz opowiedzenia światu, co się tu dziś wydarzyło, reszta kupi jej trochę czasu. Surge ruszyła pierwsza, tuż za nią wśród wybuchów i pyłu pojawili się Julian, Prodigy, Jubilee, Wind Dancer, Mercury, Dust, Moonstar oraz Seiji Ashida. Noriko dzięki swojej niebywałej prędkości unikała wszystkich strzałów i zdołała dobiec do samego Imperatora. Niestety przeforsowała się i zginęła na rękach przybranego ojca. Sunfire rozwścieczony tym faktem rozkazuje zabić wszystkich. Kiedy młodzi bohaterowie stają do nierównej walki patrząc śmierci w oczy, wtedy nagle świat rozżarzył się do białości, czas House of M dobiegł końca, a rzeczywistość powróciła do normalności. No, nie całkiem.

Autor: Black Bolt of M

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #19 New X-Men vol. 2 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.