Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: House Of M » Spider-Man: House Of M #5

Spider-Man: House Of M #5

Postacie
Zapowiedź

Spidey myślał, że sięgnął już dna, ale okazuje się, że zawsze może być gorzej. A tymczasem, bliscy Petera, poszukujący go po całym mieście, muszą uważać na swoje życie, gdy wzbierają antyludzkie zamieszki.

Cytat

Peter Parker: "Now listen to me, Richie. This is vey important. In fact, I want you to repeat after me: with great power..."
Richie: "Gray Pow..."
Peter: "... great power... comes great fish!"

Streszczenie

Bliscy Petera Parkera kontynuują lekturę jego sekretnego pamiętnika. Spisane w nim historie budzą ich zdumienie i niesmak. W jednej z nich kapitan Stacy umiera z winy Spider-Mana, a w innej Peter po śmierci Gwen żeni się z Mary Jane Watson. W spisanych opowieściach pojawiają się również Ben Parker, który ginie zaraz po tym, jak Spider-Man zyskuje swoje moce, oraz ciocia May, która ma chroniczne problemy zdrowotne. Kapitan Stacy i Ben uznają, że Peter kompletnie zwariował i jest niebezpieczny. Gwen nie zamierza się poddać i liczy na to, że w słowach spisanych w pamiętniku znajdzie rozwiązanie zagadki dziwnego zachowania męża.

W schronisku dla bezdomnych ludzi pojawia się policyjny oddział mutantów. Brutalnie zmuszają homo sapiens do opuszczenia rudery. W obronie bezdomnych staje Spider-Man, który nokautuje dwóch policjantów i nakłania ich dowódcę do odwrotu. Nie może jednak liczyć na wdzięczność ze strony ludzi, którzy atakują go, licząc na nagrodę za jego złapanie.

Kilka godzin później. Zagubiony Peter dzwoni z budki telefonicznej do domu. Wujek Ben próbuje zachęcić go do powrotu, ale Peter nie daje się namówić. W końcu idzie na kompromis i zdradza miejsce swojego pobytu. Ben przybywa na spotkanie i wsłuchuje się w słowa Petera, który nie może zrozumieć, jak doszło to tego, że zniszczył życie swoje, swoich bliskich i doprowadził do eskalacji napięć między ludźmi i mutantami. Ben przyznaje, że on również popełnił błędy i żałuje, że wraz z innymi nie zadbał bardziej o Petera. Zapewnia, że nie czują do niego żalu ani strachu i stoją po jego stronie. Peter dziękuje wujowi i kończy rozmowę stwierdzeniem, że sytuację załagodzić może tylko śmierć Spider-Mana. Po chwili Ben w ciszy robi zdjęcie powieszonemu Spider-Manowi.

Reakcje na śmierć Spider-Mana są bardzo zróżnicowane: nieoczekiwanie do najbardziej zasmuconych należy J. Jonah Jameson. Wiadomość o zgonie dotarła również do Magneto. Dostarczył ją sam - rzekomo martwy - Spider-Man, który zagroził, że wróci zza grobu, jeśli mutanci nie zaprzestaną represji wobec zwykłych ludzi.

Tymczasem Peter wraz z rodziną spędza wspaniałe chwile w odludnym miejscu. Na łonie natury, pośród pięknych krajobrazów, pozbawiony presji, może wreszcie zająć się przyjemniejszymi sprawami.

Autor: Lex

Galeria numeru

Spider-Man: House Of M #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.