Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #13

New Avengers #13

New Avengers #13

"Ronin" part 3

Postacie
Zapowiedź

Dosyć zgadywania! Pora wreszcie ujawnić, kim jest tajemniczy Ronin! Zobaczymy jednak, czy okaże się to dobrą wiadomością dla nowych Avengers... A skoro tak dobrze nam idzie z ujawnianiem, zobaczymy także, na czym naprawdę polegała podwójna gra Spider Woman.

Cytat

Spider-Man: "Is it Shang Chi?"
Luke Cage: "Does that sound like Shang Chi?"
Spider-Man: "That's how Shang Chi sounds, when he ignores me"

Streszczenie

Stojąc naprzeciwko Silver Samurai'a i The Hand Captain America każe im się natychmiast poddać. Zza pleców Harady Viper wyraża swe oburzenie bezczelnością Steve'a. Każe Kenny'emu natychmiast się z nim rozprawić. Zamiast tego Silver Samurai stara się wyjaśnć Avengers, że ich kraj go porwał. Steve odpowiada, że przybyli na miejsce, by szczegółowo zbadać tę sprawę, jednak stojący za Kennym ludzie są dobrze znanymi władzom terrorystami i zabójcami. Na koniec Cap każe mu opuścić miecz. Viper wyraźnie poirytowany kuriozalną dyplomacją domaga się od Samurai'a zdecydowanego działania. Harada obraca się i jednym płaskim cięciem chlasta stojącego za nim Vipera i kilku wojowników Hand. Iron Man dopełnia dzieła, gdy wychodzący z jego ręki promień usuwa wszystkich otaczających ich ninja. Harada dziękuje Avengers za przybycie. Gdy stara się wyjaśnić całą sytuację, pięść Cage'a ląduje na jego twarzy. Luke jest wściekły na Silver Samurai'a, przez którego niejasne gierki został wyrzucony niedawno z wieżowca. Kenny niespodziewanie przypomina sobie Cage'a z więzienia. Luke nic nie odpowiada. Steve tymczasem jeszcze raz wyjaśnia Haradzie, że nikt go nie porwał. Kenuichi wie jednak swoje. Przed miesiącem położył się spać w swym prywatnym samolocie, a obudził się w ciemnej celi. Gdyby nie bunt na wyspie, nie wiadomo przez jak długi czas jeszcze musiałby się domyślać, gdzie się znajduje. Tylko się stamtąd wydostał, a Hand już zdążyli zapakować go do samolotu i przywieźć do jego domu. Jak sami mówili, zrobili to na polecenie premiera Japonii Junichiro Koizumi. Tu na miejscu Hydra starała się go przekonać, że S.H.I.E.L.D. zmienili front i tak samo Hydra. Po niej pojawili się Avengers. Iron Man pyta go, co zamierza z tym teraz zrobić. Harada oznajmia, że o wszystkim powiadomi prasę. Ostrzega jednak, że jeżeli ich kraj ponownie naruszy spokój jego domu, będą mieli prawdziwy powód do obaw. Wbrew woli Silver Samurai'a Avengers zabierają na pokład odrzutowca Hydrę i wyruszają w drogę powrotną do Stanów.


W trakcie lotu Avengers mają okazję zapoznać się z informacjami prasowymi, głośno donoszącymi o bezzasadnym przetrzymywaniu Harady w więzieniu na terenie Stanów. Iron Man uważa, że Avengers również powinni podać do prasy informację o wydarzeniach mających u nich miejsce w ostatnim czasie. Spider-man tymczasem za wszelką cenę stara się poznać tożsamość podróżującego wraz z nimi tajemniczego Ronina. Bezskutecznie jednak. Gdy rozmowy cichną, a większość pasażerów ucina sobie drzemkę, jedynie Hydra bezustannie wpatruje się w oczy Spider-Woman. Ta wydaje się wyraźnie z czymś walczyć, przegrywa jednak w momencie, w którym otwiera znajdujący się w podłodze właz. Różnica ciśnień wciąga Hydrę i Steve'a, który akurat w tym momencie odpiął pasy. Jessica skacze za opadającym bezwładnie Captainem America. W ostatniej chwili udaje jej się go złapać, jednak nie ma na tyle siły, by utrzymać ich oboje zbyt długo w powietrzu. Z pomocą przylatuje Iron Man, który odstawia ich bezpiecznie z powrotem na pokład. Już w odrzutowcu Jessica przeprasza za swoją nieuwagę, którą wykorzystała Madame Hydra by uciec.


Po wylądowaniu Ronin informuje Captaina, że zamierza wrócić do Japonii, by przypilnować Silver Samurai'a przed zrobieniem jakiegoś głupstwa, co nierzadko zdarzało mu się w przeszłości. Sensei Ronina powiedział mu kiedyś, że walka pomiędzy Hand i Yashidą trwa od stuleci i z pewnością nie zakończy się za ich życia. Iron Man proponuje Roninowi wsparcie finansowe, z pomocą którego mógłby skompletować sobie zespół. Ten jednak odpowiada, że akurat pieniędzy ma pod dostatkiem. Jedna rzecz nie daje Tony'emu spokoju. W jaki sposób Ronin pilotował odrzutowiec, w czasie gdy Stark poleciał po Jessicę i Steve'a. Ronin odpowiada, że patrzył na Iron Mana, gdy ten prowadził pojazd. Ronin przyznaje się do swej umiejętności robienia wszystkiego tego, co tylko uda mu się podpatrzyć u kogoś innego, jak on sam to robi. Pora odkryć swą tożsamość. Ronin zdejmuje maskę zakrywającą twarz atrakcyjnej kobiety z plamą na twarzy w kształcie odciśniętej dłoni. Ronin przedstawia się jako Maya Lopez alis Echo. Avengers nie potrafią ukryć swego zdumienia.


Do siedzącej w jadalni Jessici przysiada się Steve. Przywitawszy się ze sobą Cap bez żadnych ogródek pyta dziewczynę, dla kogo ta pracuje.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #13 New Avengers #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.