Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #73

Exiles #73

Exiles #73

"World Tour: The New Universe" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Exiles udają się do świata, znanego jako New Universe, by uratować jednego ze swoich, który może być na zawsze stracony.

Cytat

Justice: "Any last words?"
Proteus: "Suh... suh... suh... suhprise!"

Streszczenie

Zaskoczony siłą ataku, Proteus podejrzewa, że Justice jest przyjacielem Connela, który przybył, by go bronić. Ten jednak oświadcza, że jest uosobieniem sprawiedliwości i nic sobie nie robiąc z jego ataków, kolejny raz uderza energią, spalając ciało prawie do kości. Ciało Mimica natychmiast zaczyna się regenerować, więc Proteus przechodzi do kontry, ale Justice wciąż tylko osłania się polem siłowym, do czasu aż przeciwnik osuwa się na ziemię z wyczerpania. Chwyta go więc za szyję, zamierzając zadać ostateczny cios, ale w tym momencie, Proteus opuszcza tamto zużyte ciało i przeskakuje do nowego. Już jako Justice, spogląda na dymiące zwłoki Mimica, żałując trochę, że tak szybko się wypalił, ale to tylko jego wina, bo próbował się opierać jego woli.


Jednocześnie, w innej części miasta trwa pojedynek między Kennethem Connelem a Victorem Credem. Star Brand nie próbuje nawet się powstrzymywać, rzucając Sabretoothem na wszystkie strony i okładając go z pełną silą, a przy tym powtarzając ciągle, że dość ma kłamców, którzy próbują odebrać mu Star Brand. O ile jego atak nie stanowi realnego zagrożenia dla Creeda, problem polega na tym, że pod naporem ciosów wścieka się i traci kontrolę nad swoimi zwierzęcymi instynktami. Blink wie o tym i prosi Morph, by spróbował go powstrzymać, ale jest już za późno - Sabretooth wpadł w morderczy szał i przeszedł do kontrataku. Zanim jednak zrobi coś Kenowi, rzuca się na niego biały tygrys szablozębny, który zmienia się w Morph i zaczyna oplatać go swoim ciałem, tworząc kaftan bezpieczeństwa. To jednak nie wystarcza, bo Creed zaczyna gryźć go po twarzy i trzeba mu założyć kaganiec. Connel wciąż gotów jest do walki, ale wcześniej postanawia spytać, dlaczego go zaatakowano. Clarise odpowiada, że przyszli porozmawiać i to on zaatakował ich pierwszy, a skoro Morph wyjaśnia szybko, co się dzieje, dodaje, że mogą pomóc sobie wzajemnie.


Proteus powoli zaczyna wczuwać się w nowe ciało, odkrywając, kim naprawdę jest Justice i co potrafi. Kiedy bawi się nowymi zdolnościami, w drzwiach staje dwóch policjantów, którzy odebrali zawiadomienie o przypuszczalnym akcie przemocy domowej. Kiedy zaczynają rozglądać się po mieszkaniu, nagle wszystko w nim ożywa i atakuje ich. Jeden z policjantów widzi zmierzającego ku niemu zombie i strzela do niego, ale okazuje się, ze zastrzelił swojego partnera. Proteus czai się za nim, by pobawić się jeszcze chwilę, nim go zabije.


Kenneth raczej bez problemów przyjął do wiadomości fakt, że jego rozmówcy nie są z tego świata, ale nie może zrozumieć, po co udawali, że jest inaczej. Creed, który już odzyskał zmysły, wyjaśnia, że był to pomysł Heather, która obawiała się, że Connel nie uwierzy im tak czy inaczej. Teraz potrzebne jest jeszcze wyjaśnienie, kim jest Heather, ale ono wydaje się Kenowi mocno naciągane, zwłaszcza w zestawieniu z jego poprzednimi doświadczeniami. Sama wspomniana, przekazuje mu przez Creeda wiadomość, że gdyby poszedł do swojego mieszkania, zamiast przyjść tutaj, pewien maniakalny morderca teraz chodziłby w jego ciele. Connel zaczyna się martwić o swoją rodzinę i dziewczynę, ale Heather nie może go uspokoić, bo zakłócenia, jakie generuje Proteus nie pozwalają jej sprawdzić, co się dzieje. Pora więc pomyśleć nad planem, bo szanse, że Proteus da się wypędzić z ciała po postrzale, jak poprzednio, są marne. Heather pomyślała już o tym każe im znaleźć człowieka nazwiskiem Keith Ramsem, ale Clarise odrzuca ten pomysł, twierdząc, że nie mają czasu na poszukiwania. Wtóruje jej Connel, który jak najszybciej chciałby się upewnić, czy nic nie grozi jego bliskim.


Przed domem, w którym mieszka Ken zgromadziło się trochę ludzi, żądnych wrażeń, a wśród nich jego dziewczyna - Debbie. Kiedy Blink teleportuje na miejsce całą czwórkę, Connel natychmiast biegnie do niej i prosi, żeby wracała do domu, bo tu nie jest bezpiecznie. Po wejściu do środka, zastają spory bałagan i martwych policjantów oraz notatnik z adresami Kennetha, otwarty na stronie z adresem Debbie. Nagle rozlega się krzyk Clarise, a gdy panowie biegną do sąsiedniego pokoju, znajdują ją, trzymającą w ramionach ciało Calvina.


Kiedy Debbie wraca do swojego mieszkania, zostaje zaskoczona przez Proteusa w ciele Justice'a. Słyszał, jak martwiła się o swojego chłopaka, wiec już nie może się doczekać, kiedy przejmie jego ciało i będzie mógł się z nią zabawić, jednak po krótkim namyśle, postanawia już teraz pozbawić ją kości. Debbie próbuje mu uciec, ale potyka się, a wtedy tuż nad nią pojawia się wściekła Blink. Proteus jest zadowolony, bo już zaczął się obawiać, że nie znaleźli jego wskazówki, jednak - ku jego wielkiemu rozczarowaniu - Clarise nie podejmuje walki, tylko znika, zabierając dziewczynę.


Sekundę później, w innym miejscu, Ken ponownie ściska Debbie, ciesząc się, że nic jej się nie stało. Tym razem gotów jest jednak zabić tego, który jej zagroził, natychmiast. Teraz dla odmiany to Blink studzi jego zapał. Skoro Mimic nie żyje, nie muszą już walczyć z czasem i mogą działać według planu, by upewnić się, że Proteus zapłaci za jego śmierć.


Jakiś czas później, grupa odwiedza Keitha Ramsena w Instytucie Badania Snów. Mężczyzna uwierzył w ich opowieść bez problemów, ale nie wie, jak jego zdolność wnikania do cudzych snów może im pomóc w walce z mordercą. Clarise wyjaśnia więc na czym polega plan Heather: Bezpośrednia konfrontacja z Proteusem jest ryzykowna, bo potrafi on odkształcać rzeczywistość, ale gdyby udało im się zaatakować go w snach, mogliby wykorzystać doświadczenie Ramsena, by zyskać przewagę. Widząc jego wahanie, Sabretooth odciąga Blink na stronę i stwierdza, że będzie lepiej jeśli plan B, nad którym pracuje Heather zadziała.


Mojoversum. Władca wymiaru jest śmiertelnie znudzony powtórkami i nowymi produkcjami, które straciły całą atrakcyjność, odkąd zdjął z ramówki rebelię Longshota. Mojor Domo nieśmiało sugeruje, że może już pora zmienić branżę, ale Jego Obleśność nie chce nawet o tym słyszeć. Nagle, na ekranie pojawia się coś interesującego - świat pełen Hulków, a zaraz potem ujęcia z innych światów, które tak podobają się Mojo, że natychmiast chce wiedzieć, kto to nadaje. Równie nagle, sygnał się urywa, a na monitorach pojawia się Heather. Po krótkim przypomnieniu, skąd się znają, oferuje Jego Obłości interes: dostęp do transmisji z nieskończonej ilości światów w zamian za...

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Exiles #73

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.