Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #20

New X-Men vol. 2 #20

New X-Men vol. 2 #20

"Childhood's End" - part 1 of 4

Postacie
Zapowiedź

Nowa ekipa i nowy świat stawiają przyszłość następnego pokolenia X-Men pod znakiem zapytania. Czy X-23 dołączy do grupy? Czy przetrwają dawne przyjaĽnie? Czy wszyscy przeżyją nadchodzące zmiany?

Cytat

"Recently, the mutant Avenger, Scarlet Witch, had a mental breakdown and altered reality. When she eventually changed the world back, there was a price - 90% of mutants were stripped of their superhuman powers. Nowhere is this felt more than in the Xavier Institute when a school full of children are about to wake up to a frightening new world."

Streszczenie

Dallas, Texas, dwa lata temu. Podczas burzowej nocy, starzec ubrany w brudne łachmany wdziera się do zniszczonego kościoła. Świątynia ta, niegdyś chluba okolicy służąca Czcigodnemu Williamowi Strykerowi, dziś jest tylko opustoszałą i zapuszczoną ruderą zabitą deskami. Mężczyzna podchodzi do ołtarza, klęka przed wielkim krucyfiksem i pyta się boga dlaczego. Dlaczego mimo tylu wyrzeczeń oraz poświęcenia własnej żony i dziecka, jest on teraz samotny i opuszczony, a jego misja się nie powiodła. Starzec przybył tu w poszukiwaniu nadziei lub chociaż po poradę. Nie uzyskując odpowiedzi od najjaśniejszego wpada w złość, wyciąga pistolet i przykłada go sobie do głowy. Gotowy na wszystko, po raz ostatni błaga boga o jakikolwiek znak. Wtedy figura Chrystusa na krzyżu rozlśniewa anielskim blaskiem wypełniając całe pomieszczenie światłem. Zadowolony mężczyzna poda na kolana dziękując bogu.


M-Day, przed Instytutem Xaviera. Emma nagle ocknęła się jakby z transu, pamięta wszystko co wydarzyło się w czasie House of M. Frost próbuje jeszcze dojść do siebie kiedy słyszy przeraźliwe krzyki dochodzące z wnętrza szkoły. Wystraszona biegnie, aby sprawdzić co się stało. Te same krzyki budzą Kevina Forda. Wither zachowując ostrożność zmierza do głównego holu skąd dochodzą hałasy, po drodze mija kilku uciekających uczniów. Na miejscu zastaje kompletny chaos spowodowany przez tłum wrzeszczących studentów instytutu. Jedni panicznie wzywają pomocy, są przerażeni, inni zadowoleni lub wdzięczni losowi, że znów są normalnymi ludźmi. Wspólnie tworzą niewyobrażalnie hałaśliwy i trudny do opisania tumult. Emma wpada głównym wejściem i próbuje wszystkich telepatycznie uspokoić. Próba ta nie przynosi żadnego skutku i kończy się dla niej obfitym krwotokiem z nosa. Wtedy Frost mentalnie kontaktuje się ze Stepford Cuckoos nakazując im niezwłoczne udanie się do Cerebry, sama też tak czyni. Na szczęście Tree-in-One wciąż posiadają swoje moce, strasznie cierpią od natłoku chaotycznych myśli, ale mogą jej pomóc w opanowaniu sytuacji. Po drodze, Emma dzięki podsugestii usypia pojedynczych studentów oraz telepatycznie kieruje poczynaniami X-Menów, aby uratować potrzebujące tego dzieci. I tak Beast łapie skaczącą z dachu dziewczynkę, która myślała, że wciąż umie latać, a Wolverine wyławia z basenu Hydro. Niestety dla niego było już za późno i to nie jedyna ofiara tego dnia. W tym samym czasie Wither wypatrzył w tłumie Jaya, Laurie i Sofie. Kevin dał się ponieść zbiorowym emocjom i uwierzył, że stracił swoje moce. Szczęśliwy podbiegł do Wallflower, aby podzielić się z nią tą fantastyczną nowiną. Jak tylko złapał ją za rękę, dłoń i przedramię dziewczynki momentalnie sczezły. Icarus odepchnął Withera i osłonił własnymi skrzydłami osuwającą się na ziemię Laurie, poczym razem z Sofią zabrał ją do ambulatorium. Wystraszony takim obrotem sprawy Kevin przeprasza, mówi, że nie chciał, nie wiedział i ze łzami w oczach wycofuje się do kąta sali przeklinając swoje moce. Panujący w głównym holu harmider w końcu obudził resztę naszych bohaterów. W jednym z pokojów w akademiku, Hellion z Tagiem zerwali się z łóżek, niestety Brian nie czuje się najlepiej, ma wrażenie jakby coś stracił, w innym pokoju, Surge oraz Dust już wyruszają, aby zobaczyć co się dzieje. Josh i David też już wstali, Elixir pyta się współlokatora co się stało. Prodigy ze zdziwieniem odpowiada, że nie wie, ma kompletną pustkę w głowie. Gdzie indziej Cessily ze smutkiem wpatruje się w swoje metaliczne oblicze w lustrze, a Santo udowodnił, iż ma nie tylko kamienne ciało ,ale i sen, chyba jako jedyny w instytucie jeszcze smacznie śpi. Tymczasem Emma razem z siostrami Stepford właśnie dotarły do Cerebry i przy jej pomocy wspólnie, telepatycznie uśpiły wszystkich studentów instytutu. Sytuacja została opanowana.


Dwa dni później. Moonstar wychodzi ze spotkania z Emmą trzaskając za sobą drzwiami i nie odzywając się ani słowem mija na korytarzu Cyclopsa. Zmartwiony Scott wchodzi do gabinetu Frost i pyta się jej, co się stało, ponieważ dawno nie widział tak wściekłej Dani. Emma wyrzuciła ją z instytutu tak jak i ma zamiar to zrobić z każdym mutantem pozbawionym mocy. Według niej tak będzie dla nich lepiej oraz bezpieczniej. Summers nie pochwala tej decyzji, mieli jeszcze to przedyskutować. Pod drzwiami stoi Logan i podsłuchuje ich rozmowę, która powoli przeradza się w kłótnię. Tymczasem w ambulatorium, Laurie patrzy na swoją uschnięta rękę i prosi czuwającego przy niej Josha, aby ją uzdrowił. Złoty chłopiec nie jest w stanie jej pomóc, nie może też powstrzymać łez, które przeszkadzają mu w pełnym skupieniu się na uzdrawianiu. Elixir zastanawia się czy to on tak się rozczulił, czy to wpływ feromonów Wallflower. Laurie odpowiada, iż to raczej on, dając tym samym delikatnie do zrozumienia, że straciła swoje moce, choć nie jest to jeszcze do końca wyjaśnione. Josh nie poddaje się i próbuje jeszcze raz, mówi, że nie spocznie póki jej nie uzdrowi. Scenę tą z ukrycia obserwuje Kevin z zazdrością wymalowana na twarzy.


San Francisco, stara przystań rybacka. Na końcu obskurnego molo siedzi X-23 i rozmawia przez komórkę z Wolverinem. Z rozmowy wynika, iż ich wspólne relacje są nieco bardziej skomplikowane niż to do tej pory ujawniono i że oboje znali się jeszcze przed pierwszym pojawieniem się X-23 w Uncanny X-Men #450. Logan próbuje namówić ją do powrotu do instytutu, jest tutaj potrzebna, a przebywanie z rówieśnikami może jej wyjść tylko na dobre. Mimo odmowy Wolverine coraz bardziej nalega przytaczając kolejne argumenty, wtedy X-23 rozłącza się i wyrzuca telefon do wody.


Instytut Xaviera, niedaleka przyszłość. Zakrwawiona postać traci przytomność tuż przed frontowym wejściem. W tym samym czasie, po drugiej stronie drzwi, Emma kłóci się ze Scottem na temat ich strategii po House of M, w końcu zdenerwowana wychodzi na zewnątrz i natyka się wprost na leżące w kałuży krwi ciało Icarusa. Jay Guthrie ma niechlujny opatrunek na plecach w miejscu gdzie powinny być skrzydła, ktoś musiał mu je amputować!

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #20 New X-Men vol. 2 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.