Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #466

Uncanny X-Men #466

Uncanny X-Men #466

"Last Night I had the Strangest Dream"

Postacie
Zapowiedź

Spojrzenie w przyszłość, o której myślała, że juz nigdy nie nadejdzie, zmusza Rachel do zastanowienia się nad sobą i wyciągnięcia wniosków. Czy to początek końca?

Cytat

Cannonball o Sentinelach wpatrzonych w Psylocke: "You know Kurt, they've been watchin' near an hour"
Nightcrawler: "Perhaps they're evaluating Betsy's telekinesis"

Streszczenie

Członkowie nieistniejącego już po wydarzeniach House of M XSE powracają do rezydencji z Anglii, dokąd na spotkanie z Captainem Britain wysłał ich Cyclops [New Excalibur #1-3]. Rachel opuszcza blackbirda przed jego powrotem do szkoły. Nie może patrzeć na strzegące posiadłości Sentinele, bowiem obraz ten przypomina jej przyszłość w której dorastała, gdzie mutanci zostali zgładzeni [Days of the Future Past]. Choć od Dnia M minął już dłuższy czas, wciąż nie udało się odkryć w jaki sposób Wanda zmieniła większość mutantów w ludzi. Homo superior stanęli na granicy zagłady, co sprawia iż zaczęli się obawiać, rząd zapobiegliwie wysłał Sentinele aby ich strzec, czy też raczej kontrolować, a X-Men zostali postawieni pośrodku tego wszystkiego. Wokół Sentineli gromadzą się ocalali mutanci, jak Mammomax i inni uciekinierzy przybyli tu w poszukiwaniu azylu przed ścigającymi ich ludźmi [House of M: The Day After]. Rachel pozostawia to za sobą, docierając do domu Greyów, gdzie planowany jest zjazd rodzinny. Wkrótce gra ze swoim dziadkiem w koszykówkę, a nie mogąc go pokonać używa swej mocy aby wrzucić piłkę do kosza. Elaine spogląda na ich grę ze smutkiem, a Rachel zdaje sobie sprawę iż jej "babci" przypomina swym wyglądem utraconą Jean. John rozwiewa jej czarne myśli i powracają do gry.


Wokół granic rezydencji jogging uprawia Psylocke. Sentinele przypominają jej, iż nie powinna naruszać jej granic dla własnego bezpieczeństwa. Betsy prowokacyjnie zaczyna ćwiczyć prężąc swe ciało, co skupia na niej wzrok obserwujących ją na monitorach żołnierzy. Następnie unosi się nad jezioro, gdzie Cannonball i Nightcrawler łowią ryby, czym ściąga na siebie wzrok Sentineli. Kurt odbiera telefon od TJ, a Sam startuje w górę nie chcąc przeszkadzać w rozmowie. Kurt zapewnia TJ, iż Sentinele nie są tak straszne jak wyglądają, a jej radzi pozostać w Londynie z Brianem i pozostałymi. W tymczasie Sam zaczyna latać wokół Betsy, a gdy usiłuje z nią żartować ta pcha go na Sentinela. Robot łapie Cannobala, przypominając mu iż nie może się zbliżać ani naruszać strefy. Uwolniony Sam stwierdza, iż gdyby nie wiedział iż ma do czynienia z robotem, przysiągł by, że ten był poirytowany. W rezydencji Bishop śledzi w sieci Sage wydarzenia dziejące się na świecie. Nieopodal Evangeline Whedon rozważa obecną sytuację z punktu widzenia prawnego, podczas gdy Marie zwraca jej uwagę, że X-Men zamknięci w rezydencji nie będą mogli powstrzymać innych od zabijania mutantów, tak jak powstrzymali ją [X-Treme X-Men #32]. W tymczasie Scott i Emma spotykają się z Val Cooper, Dr Senyaką z O-N-E i dowódcą Sentineli, generałem Reyesem, który okazuje się być bratem Cecylii. Emma stwierdza że nie jest w stanie odczytać ich myśli, ani też stwierdzić czy oni mogą czytać jej. Val dziękuje jej za odwołanie prawników, nie zamierza jednak zabrać Sentineli, zapewniając iż są tu one dla bezpieczeństwa X-Men. Dr Senyaka rząda dostępu do Cerebry, bowiem skoro X-Men twierdzą iż nie odkryli co spowodowało iż mutanci stracili swą moc, może to być wynikiem zarazy. Zamierza dzięki Cerebrze wykryć i odizolować potencjalnych nosicieli, którzy stracili swą moc. Cyclops oznajmia iż Cerebra została uszkodzona, jednocześnie telepatycznie informuje Emmę iż skasował całą bazę danych mutantów, nie zamierzając dopuścić by pozbawieni zdolności byli mutanci cierpieli jeszcze bardziej. Reyes wyraźnie nastawiony wrogo do X-Men, gdyż obwinia ich o zniknięcie swej siostry, informuje ich iż od tej pory O-N-E będzie miał pełny dostęp do szkoły, a każdy chcący ją opuścić będzie miał asystę złożoną z Sentinela. Uprzedza, iż w razie konieczności sprowadzi ich więcej. Spotkanie kończy się, a Scott stwierdza iż życie X-Men było prostsze, gdy byli wyjęci spod prawa.


Rachel na zakupach ogląda zdjęcie Sentinela w gazecie, a John widząc jej reakcję, pociesza ją, mówiąc aby nie myślała o swej przeszłości. Wkrótce Rachel rozmawia przez telefon z Kitty, mówiąc iż dom zapełniony został przez rodzinę, o której istnieniu nie miała pojęcia. Ponaglona przez Elaine schodzi na dół, gdzie zaczyna się dobrze bawić wśród Grey'ów. W pewnej chwili słysząc dyskusję na temat mutantów, których powinno się znakować, zjadliwie sugeruje że powinno wypalać się im literę M, jak Bishopowi. Poznaje młodzieńca imieniem Terry Maguire, który odciąga ją od dyskusji, a po chwili pojawia się John, prosząc o taniec. Rachel przyznaje, iż nie miała okazji nauczyć się tańczyć, więc dziadek pokazuje jej jak to robić. Gdy bierze ją w objęcia, nagle jego ciało eksploduje.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #466 Uncanny X-Men #466

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.